gtk+ 2.0 - en to be translation catalogue (896 entries)

en: "Deepness" of the color.
be: "Глыбіня" колеру.

en: (disabled)
be: (выключана)

en: (unknown)
be: (невядомы)

en: --- No Tip ---
be: --- Няма парады ---

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
be: Лік паміж 0.0 і 1.0, які задае вэртыкальнаевыроўніваньне тэксту ў віджэце посьпеху

en: Accelerator Closure
be: Пераменная для "гарачай клявішы"

en: Accelerator Widget
be: Віджэт паскаральнік

en: Action area border
be: Мяжы обласьці дзеяньня

en: Activatable
be: Актыўная

en: Activates default
be: Задзейнічаць дапомны

en: Active
be: Актыўны

en: Activity Blocks
be: Кавалкі дзейнасьці

en: Activity Step
be: Крок дзейнасьці

en: Activity mode
be: Рэжым дзейнасьці

en: Adjustment
be: Выроўніваньне

en: Alignment
be: Выроўніваньне

en: Allow Grow
be: Дазваляць рост

en: Allow Rules
be: Дазваляючыя правілы

en: Allow Shrink
be: Дазваляць сьцісканьне

en: Allow empty
be: Дазваляць парожняе

en: Always enable arrows
be: Заўсёды ўключаць стрэлкі

en: Amharic (EZ+)
be: Амхарская (EZ+)

en: Amount of blue light in the color.
be: Колькасьць сіняга ў колеры.

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
be: Памер прасторы паміж ценям палоскі мэню і элемэнтамі мэню

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
be: Памер прасторы між ценю палоскі прылад і кнопачкамі

en: Amount of green light in the color.
be: Колькасьць зялёнага ў колеры.

en: Amount of red light in the color.
be: Колькасьць чырвонага ў колеры.

en: Amount to increase child's size on either side
be: Ступень павелічэньня памераў нашчадку з абодвух бакоў

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
be: Ступень павелічэньня памераў нашчадку зь верху й зь нізу

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
be: Значэньне водступу чырвонага радку, у піксэлях.

en: Animation
be: Ажыцьцяўленьне

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
be: Выгляд ценю, вакол стрэлкі

en: Application paintable
be: Адлюстроўвываемы дастасаваньнем

en: Arrow X Displacement
be: Гарызантальнае зьмяшчэньне стрэлкі

en: Arrow Y Displacement
be: Вэртыкальнае зьмяшчэньне стрэлкі

en: Arrow direction
be: Накірунак стрэлкі

en: Arrow shadow
be: Цень стрэлачкі

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
be: Множнік прапарцыянальнасьці, калі obey_child зьяўляецца FALSE

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
be: Прапорцыі курсору

en: Attributes
be: Атрыбуты

en: BMP image has bogus header data
be: BMP малюнак мае падробленыя дадзеныя загалоўку

en: BMP image has unsupported header size
be: BMP малюнак мае непадтрымліваемы памер загалоўку

en: Background color
be: Колер тла

en: Background color as a GdkColor
be: Колер тла як GdkColor

en: Background color as a string
be: Колер тла як радок

en: Background color name
be: Назва колеру тла

en: Background full height
be: Поўная вышыня фону

en: Background full height set
be: Поўная вышыня тла

en: Background set
be: Усталяваньне тла

en: Background stipple mask
be: Маска ўзору тла

en: Background stipple set
be: Узор тла

en: Backward stepper
be: Кнопка руху назад

en: Bad code encountered
be: Сустрэўся дрэнны код.

en: Bar style
be: Стыль палоскі

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
be: Бітавы ўзор, які выкарыстоўвываецца пры адлюстраваньні тла тэксту.

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
be: Бітавы ўзор, які выкарыстоўвываецца пры адлюстраваньні асноўнага колеру тэксту.

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
be: Нерэчаіснае значэньне біт на канал для малюнка PNG.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
be: Колькасьць біт на канал у пераўтвораным PNG малюнке не 8.

en: Border relief
be: Выпукласьць меж

en: Border width
be: Шырыня мяжы

en: Brightness of the color.
be: Яркасьць колеру.

en: Button relief
be: Выпукласьць кнопкі

en: Button spacing
be: Міжкнопачная прастора

en: Can change accelerators
be: Можа зьмяняць "гарычыя" клявішы

en: Can default
be: Можа быць неабумоўленым

en: Can focus
be: Можа засяроджвацца

en: Can't allocate TGA header memory
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для загалоўка TGA

en: Can't allocate colormap entries
be: Немагчыма разьмеркаваць запісы colormap

en: Can't allocate colormap structure
be: Немагчыма разьмеркаваць структуру colormap

en: Can't allocate memory for IOBuffer data
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для дадзеных IOBuffer

en: Can't allocate memory for IOBuffer struct
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для струк�уры IOBuffer

en: Can't allocate memory for TGA cmap temporary buffer
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для часов�га буфэру для мапы колераў TGA

en: Can't allocate memory for TGA colormap entries
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для запіс�ў мапы колераў TGA

en: Can't allocate memory for TGA colormap struct
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для струк�уры мапы колераў TGA

en: Can't allocate memory for TGA context struct
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для струк�уры TGA

en: Can't allocate memory for TGA header
be: Немагчыма разьмеркаваць запісы colormap

en: Can't allocate memory for loading PNM image
be: Немагыма атрымаць памяць для загрузкі PNM малюнка

en: Can't allocate memory for loading XPM image
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для загрузкі XPM малюнка

en: Can't allocate new pixbuf
be: Немагчыма разьмеркаваць новы pixbuf

en: Can't allocate pixbuf
be: Немагчыма разьмеркаваць pixbuf

en: Can't allocate temporary IOBuffer data
be: Немагчыма разьмеркаваць часовыя дадзеныя IOBuffer

en: Can't handle PNM files with maximum color values greater than 255
be: Немагчыма працаваць з PNM файламі ў якіх на�большае значэньне колеру больш за 255

en: Can't read XPM colormap
be: Немагчыма прачытаць карту колераў для XPM

en: Can't realloc IOBuffer data
be: Немагчыма пераразьмеркаваць даньні з IOBuffer

en: Can't seek to image offset -- end-of-file probably encountered
be: Немагчыма пасунуцца на адлегласьць малюнку -- магчыма дайшлі да канца файлу

en: Case sensitive
be: Адчувальнасьці да рэгістру

en: Child
be: Нашчадак

en: Child X Displacement
be: Перамяшчэньне нашчадку па X

en: Child Y Displacement
be: Перамяшчэньне нашчадку па Y

en: Child internal height padding
be: Унутранае запаўненьне нашчадку па вышыні

en: Child internal width padding
be: Унутранае запаўненьне нашчадку па шырыні

en: Child widget to appear next to the menu text
be: Віджэт-нашчадак, які зьяўляецца побач з �экстам у мэню

en: Circular table entry in GIF file
be: Колавы таблічны запіс у GIF файле.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
be: Націсьніце на вокавы кропельнік, затым націсьніце ў любым мейсцы экрану каб абраць патрэбны вам колер.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
be: Націсьніце на колер у палітры, каб зрабіць яго бягучым колерам. Каб зьмяніць гэты колер, перацягніце сюды прыклад колерў цінацісьніце правую клявішу і абярыце "Захаваць тутака колер."

en: Clickable
be: Націскальны

en: Climb Rate
be: Паскарэньне

en: Color _Name:
be: Назва _колеру:

en: Color with which to draw insertion cursor
be: Колер, выкарыстоўвываемы для адлюстраваньня курсору

en: Column headers respond to click events
be: Загалоўкі слупкоў рэагуюць на націск

en: Column is user-resizable
be: Слупкі могуць быць зьменены карыстальнікам

en: Column spacing
be: Водступ між слупкоў

en: Columns
be: Слупкі

en: Composite child
be: Складаны нашчадак

en: Compressed icons are not supported
be: Сьціснутыя значкі не падтрымліваюцца

en: Content area border
be: Мяжа вобласьці зьместу

en: Could not get image height (bad TIFF file)
be: Немагчыма атрымаць вышыню малюнка (дрэнны TIFF файл)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
be: Немагчыма атрымаць шырыню малюнка (дрэнны TIFF файл)

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
be: Немагчыма разьмеркаваць памяць для загрузкі JPEG файла

en: Couldn't convert filename
be: Немагчыма пераўтварыць назву файла

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
be: Немагчыма распазнаць фармат файлу з малюнкам '%s'.

en: Couldn't save the rest
be: Не атрымалась захаваць астатняе

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: Current Alpha
be: Бягучы альфа-каналь

en: Current Color
be: Бягучы колер

en: Current fixed width of the column
be: Бягучая нязьменная шырыня слупку

en: Current width of the column
be: Бягучая шырыня слупка

en: Cursor Blink
be: Мільгаючы курсор

en: Cursor Blink Time
be: Час мільганьня курсору

en: Cursor Position
be: Становішча курсору

en: Cursor Visible
be: Бачны курсор

en: Cursor color
be: Колер курсору

en: Cursor line aspect ratio
be: Прапорцыі курсору

en: Curve type
be: Від крывой

en: Custom palette
be: Пажаданая палітра

en: Custom tabs for this text
be: Абраныя ўкладкі для гэтага тэксту

en: Cyrillic (Transliterated)
be: Кірыліца (Транслітырацыя)

en: De_lete File
be: Зьнішчыць файл

en: Default Height
be: Дапомная вышыня

en: Default Outside Spacing
be: Пачатковая зьнешняя прастора

en: Default Spacing
be: Пачатковая адлегласьць

en: Default Width
be: Дапомная шырыня

en: Delete File
be: Зьнішчыць файл

en: Destroy with Parent
be: Зьнішчыць з бацькоўскім

en: Digits
be: Разрады

en: Dimensions of TIFF image too large
be: Памеры TIFF малюнку вельмі вялікія

en: Disabled
be: Выключана

en: Discrete Blocks
be: Падзеленыя кавалкі

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
be: Адлюстроўваць дадатковую кнопку руху назад на супрацьлеглым баку палоскі пракруткі

en: Display a secondary forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
be: Адлюстроўваць дадатковую кнопку руху наперад на супрацьлеглым баку палоскі пракруткі

en: Display the cell
be: Адлюстроўваць ячэйку

en: Display the standard backward arrow button
be: Адлюстроўваць звычайную кнопку руху назад

en: Display the standard forward arrow button
be: Адлюстроўваць звычайную кнопку руху наперад

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
be: Не зьмяняць памер паўзунку, выкарыстоўваць толькі найменьшы памер

en: Double Click Time
be: Час падвоенага націску

en: Drag threshold
be: Парог перацягваньня

en: Draw Indicator
be: Адлюстроўваць паказальнік

en: Draw Value
be: Адлюстроўваць значэньне

en: Draw the toggle button as a radio button
be: Намаляваць кнопку-пераключацель як радыё-кнопку

en: Editability set
be: Усталёўка рэдагуемасьці

en: Editable
be: Рэдактыруемы

en: Editable mode of the CellRenderer
be: Рэжым рэдагаваньня для CellRenderer

en: Enable Popup
be: Уключыць усплываючае

en: Enable Search
be: Уключыць пошук

en: Enable arrow keys
be: Уключыць клявішы-стрэлкі

en: Error
be: Памылка

en: Error creating folder "%s": %s
be: Памылка стварэньня каталёгу "%s": %s

en: Error creating folder "%s": %s
    %s
be: Памылка стварэньня каталёгу "%s": %s
    %s

en: Error deleting file "%s": %s
be: Памылка зьнішчэньня файла "%s": %s

en: Error deleting file "%s": %s
    %s
be: Памылка зьнішчэньня файла "%s": %s
    %s

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
be: Памылка успрыняцьця файла з JPEG малюнкам (%s)

en: Error loading icon: %s
be: Памылка загрузкі значкі: %s

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
be: Памылка перайменаваньня "%s" у "%s": %s

en: Error renaming file "%s": %s
    %s
be: Памылка перайменаваньня "%s": %s
    %s

en: Error renaming file to "%s": %s
    %s
be: Памылка перайменаваньня "%s": %s
    %s

en: Events
be: Здарэньні

en: Excess data in file
be: Лішак даньняў у файле

en: Expand
be: Пашыраць

en: Expander Column
be: Пашыраемы слупок

en: Expander Size
be: Пашыраемы памер

en: Extension events
be: Дадатковыя здарэньні

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
be: Дадатковая прастора для CAN_DEFAULT кнопачак

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
be: Дадатковая прастора для CAN_DEFAULT кнопачак, якая заўсёды дадаецца да зьнешніх межаў кнопачак

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
be: FALSE адлюстроўвае "нябачныя знакі" замес� рэчаіснага тэксту (рэжым уводу паролю)

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
be: Невыправімая памылка пры зачыненьні '%s' пад час захаваньня малюнку; усе даньні могуць быць не захаваны: %s

en: Failed to load RGB data from TIFF file
be: Памылка загрузкі RGB дадзеных з TIFF файла

en: Failed to load TIFF image
be: Немагчыма загрузіць TIFF малюнак

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
be: Немагчыма загрузіць анімацыю '%s': зь невядомае прычыны, магчыма пашкоджаны файл.

en: Failed to load image '%s': %s
be: Памылка загрузкі малюнка '%s': %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
be: Памылка загрузкі малюнка '%s': прычына невядома, хутчэй за ўсё файл пашкоджаны.

en: Failed to open '%s' for writing: %s
be: Памылка адчыненьня '%s' для запісу: %s

en: Failed to open TIFF image
be: Памылка адчыненьня TIFF малюнка

en: Failed to open file '%s': %s
be: Невыправімая памылка адчыненьня файлу '%s': %s

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
be: Памылка запісу ў часовы файл, пры загрузцы XBM малюнка

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
be: Невыправімая памылка запісу ў часовы фа�л пад час загрузкі малюнку XPM

en: Failure reading GIF: %s
be: Памылка чытаньня GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
be: Невыправімая памылка ў PNG файле: %s

en: Fatal error reading PNG image file
be: Невыправімая памылка чытаньня PNG файла

en: Fatal error reading PNG image file: %s
be: Невыправімая памылка чытаньня PNG файла: %s

en: File does not appear to be a GIF file
be: Файл не выглядае як GIF файл.

en: Filename
be: Назоў файлу

en: Files
be: Файлы

en: Find and _Replace
be: _Замяніць

en: First frame of GIF image had 'revert to previous' as its disposal mode.
be: Першы кадр малюнка GIF меў рэжым 'вяртаньне да папярэдняга' ('revert to previous')

en: Fixed Width
be: Нязьменная шырыня

en: Fixed slider size
be: Нязьменны памер паўзунку

en: Focus line dash pattern
be: Штрыхі лініі засяроджаньня

en: Focus linewidth
be: Шырыня лініі засяроджаньня

en: Focus padding
be: Спад засяроджаньня

en: Fol_ders
be: Каталёгі

en: Folder unreadable: %s
be: Каталёг нячытаем: %s

en: Folders
be: Каталёгі

en: Font
be: Шрыфт

en: Font Name
be: Назва шрыфту

en: Font Selection
be: Выбар шрыфта

en: Font description as a PangoFontDescription struct
be: Апісаньне шрыфту як структура PangoFontDescription

en: Font description as a string
be: Апісаньне шрыфту як радок

en: Font family
be: Сямейства шрыфту

en: Font family set
be: Усталёўка сямейства шрыфту

en: Font name
be: Назва шрыфту

en: Font points
be: Кропкі шрыфту

en: Font scale
be: Маштаб шрыфту

en: Font scale set
be: Усталёка маштабу шрыфту

en: Font scaling factor
be: Множнік маштабаваньня шрыфту

en: Font size
be: Памер шрыфта

en: Font size in points
be: Памер шрыфта ў кропках

en: Font size set
be: Усталёўка памеру шрыфту

en: Font stretch
be: Шырыня шрыфту

en: Font stretch set
be: Усталёўка шырыні шрыфту

en: Font style
be: Стыль шрыфту

en: Font style set
be: Усталёўка стылю шрыфту

en: Font variant
be: Варыянт шрыфту

en: Font variant set
be: Усталёўка разнавіднасьці шрыфту

en: Font weight
be: Шырыня шрыфту

en: Font weight set
be: Усталёўка тлустасьці шрыфту

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
be: Дапасаваць значэньне прапарцыянальнасьці суадносна з межамі нашчадку

en: Foreground color
be: Асноўны колер

en: Foreground color as a GdkColor
be: Асноўны колер як GdkColor

en: Foreground color as a string
be: Асноўны колер як радок

en: Foreground color name
be: Назва асноўнага колеру

en: Foreground set
be: Усталяваньне асноўнага колеру

en: Foreground stipple mask
be: Маска асноўнага ўзору

en: Foreground stipple set
be: Асноўны ўзор

en: Forward stepper
be: Кнопка руху наперад

en: Fraction
be: Дроб

en: Frame shadow
be: Тень рамкі

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
be: У GIF файле былі прапушчаны некаторыя даньні (магчыма ён быў абрэзаны?)

en: GIF image contained a frame appearing outside the image bounds.
be: GIF малюнак зьмяшчае кадр, які выходзіць па за межы малюнка.

en: GIF image contained a frame with height or width 0.
be: GIF малюнак зьмяшчае кадр з вышынёй (шырынёй) роўнай 0.

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
be: GIF малюнак ня мае агульнае мапы колераў, а кадр унутры яго ня мае мясцовай мапы колераў.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
be: GIF малюнак пашкоджаны (недакладнае LZW-сьцісканьне.)

en: GIF image loader can't understand this image.
be: Загрузчык GIF не можа зразумець гэты малюнак.

en: GIF image was truncated or incomplete.
be: GIF малюнак быў абрэзаны ці незавершаны.

en: Gamma
be: Гама

en: Handle Size
be: Памер зачэпкі

en: Handle position
be: Становішча рэгулятару

en: Has Frame
be: Мае рамку

en: Has Opacity Control
be: Мае кіраваньне непразрыстаьцю

en: Has default
be: Дапомны

en: Has focus
be: Мае засяроджаньне

en: Has palette
be: Мае палітру

en: Has separator
be: Мае падзяляльнік

en: Headers Clickable
be: Націскальныя загалоўкі

en: Height
be: Вышыня

en: Height request
be: Запыт вышыні

en: Homogeneous
be: Аднародны

en: Homogenous
be: Аднародныя

en: Horizontal Adjustment
be: Гарызантальнае выроўніваньне

en: Horizontal Adjustment for the widget
be: Гарызантальнае выроўніваньне віджэту

en: Horizontal Alignment
be: Гарызантальнае выроўніваньне

en: Horizontal Scrollbar Policy
be: Гарызантальная пракрутка

en: Horizontal Separator Width
be: Шырыня гарызантальнага падзяляльніку

en: Horizontal Tab Border
be: Гарызантальная мяжа лычкі

en: Horizontal adjustment
be: Гарызантальнае выроўніваньне

en: Horizontal adjustment for the text widget
be: Гарызантальны водступ для тэкставага віджэту.

en: Horizontal alignment
be: Гарызантальнае выроўніваньне

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
be: Гарызантальная пазіцыя нашчадка ў дас�упным абшары. 0.0 - выроўніваньне па леваму,1.0 - выроўніваньне па праваму боку

en: Horizontal scale
be: Гарызантальнае маштабаваньне

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
be: На колькі далёка будзе перамяшчацца стрэлкапа x-накірунку, калі буце націснута кнопка

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
be: Як далёка перамясьціць нашчадак па X, калі націснута гэтая кнопачка

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
be: На колькі далёка будзе перамяшчацца стрэлкапа y-накірунку, калі буце націснута кнопка

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
be: Як далёка перамясьціць нашчадак па Y, калі націснута гэтая кнопачка

en: How the range should be updated on the screen
be: Як павінен абнаўляцца дыяпазон на экране

en: How to draw the toolbar
be: Як будзе адлюстроўвацца панэль прылад

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
be: Як разьмяркоўваюцца кнопачкі ў каробке. М�гчымыя значэньні: як ёсьць, запоўняючы ўсю прастору, па баках, спачатку, напрыканцы.

en: Icon
be: Значка

en: Icon for this window
be: Значка для гэтага акна

en: Icon has zero height
be: Значка мае нулявую вышыню

en: Icon has zero width
be: Значка мае нулявую шырыню

en: Icon set
be: Набор значак

en: Icon size
be: Памер значкі

en: If TRUE this means the table cells are all the same width/height
be: Калі TRUE (ісьціна) - гэта азначае, што ячэйкі табліцы будуць мець аднолькавую шырыню/вышыню.

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
be: Калі ІСЬЦІНА (TRUE), націсканьне правае кнопкі мышы на нататніку выклікае ўспываючае мэню, якое вы можаце выкарыстоўваць для пераходу на староку

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
be: Калі даступная гарызантальная прастора �ольш чым патрэбна нашчаду, колькі зь яе �удзе выкарыстоўвацца для нашчадка. 0.0 - ніколькі, 1.0 - уся.

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
be: Калі даступная вертыкальная прастора �ольш чым патрэбна нашчаду, колькі зь яе �удзе выкарыстоўвацца для нашчадка. 0.0 - ніколькі, 1.0 - уся.

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
be: Калі ўключана, сымбаль падкрэсьліваньня ў тэксьце азначае, што наступны сымбаль павінен выкарыстоўвывацца як "гарачая клявіша".

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
be: Калі ўключана, адмеціна будзе выкарыставана для выбару ўбудаваных кнопачак замест �длюстраваньня.

en: If the insertion cursor is shown
be: Ці будзе бачны курсор устаўкі

en: If the toggle button should be pressed in or not
be: Ці павінна кнопка-пераключальнік быць націснута, ці не?

en: If the toggle part of the button is displayed
be: Калі адлюстравана пераключаемая частка кнопачкі

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
be: Ці павінна гэта акно быць зьнішчына разам з бацькоўскім

en: Image
be: Малюнак

en: Image file '%s' contains no data
be: Файл з малюнкам '%s' не зьмяшчае дадзеных.

en: Image format unknown
be: Невядомы фармат малюнка

en: Image has zero height
be: Малюнак мае нулявую вышыню

en: Image has zero width
be: Малюнак мае нулявую шырыню

en: Image header corrupt
be: Загаловак малюнка пашкоджаны

en: Image pixel data corrupt
be: Даньні малюнку пашкоджаны

en: Image type '%s' is not supported
be: Від малюнка '%s' - не падтрымліваецца.

en: Image widget
be: Віджэт-малюнак

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
be: Модуль загрузкі малюнкаў %s не экспартуе суадноснае спалучэньне; магчыма, гэты модуль ад іншае вэрсыі GTK?

en: Image/label border
be: Мяжа малюнка/адмеціны

en: Inconsistent
be: Неадчувальны

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
be: Загрузка малюнку віду '%s' па частках не падтрымліваецца

en: Indent
be: Водступ

en: Indent Expanders
be: Водступ пашыральнікаў

en: Indent set
be: Водступ

en: Indicator Size
be: Памер індыкатара

en: Indicator Spacing
be: Прастора індыкатару

en: Information
be: Зьвесткі

en: Input
be: Увод

en: Input Methods
be: Мэтады ўводу

en: Input _Methods
be: Мэтады _ўводу

en: Insufficient memory to load PNG file
be: Недастаткова памяці для загрузкі  PNG файл�.

en: Insufficient memory to load PNM context struct
be: Нехапае памяці для загрузкі структуры зьместу PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
be: Недастаткова памяці для загрузкі PNM файла

en: Insufficient memory to load XBM image file
be: Недастаткова памяці для загрузкі XBM файла з малюнкам

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
be: Нехапае памяці для загрузкі малюнка. Паспрабуйце зачыніць некаторыя дастасаваньні, каб вызваліць больш памяці.

en: Insufficient memory to open TIFF file
be: Недастаткова памяці для адчыненьня TIFF фа�ла

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
be: Недастаткова памяці для захаваньня %ld з %ld малюнка(ў); паспрабйце завершыць нека�орыя дадаткі, каб зьменьшыць выкарыстаньне памяці.

en: Interior Focus
be: Унутранае засяроджаньне

en: Internal error in the GIF loader (%s)
be: Унутраная памылка ў загрузчыку GIF (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to begin loading an image, but didn't give a reason for the failure
be: Унутраная памылка. Невыправімая памылка на пачатку загрузкі ў модулі загрузкі малюнку '%s', але няма зьвестак аб прычыне памылкі.

en: Internal padding
be: Унутранае запаўненьне

en: Inukitut (Transliterated)
be: Інукітут (Транслітэрацыя)

en: Invalid Utf-8
be: Нерэчаісны UTF-8

en: Invalid XBM file
be: Нерэчаісны XBM файл

en: Invalid header in icon
be: Нерэчаісны загаловак значкі

en: Invert direction slider moves to increase range value
be: Перавернуць накірунак руху паўзунку, каб павялічыць значэньне дыяпазону

en: Inverted
be: Перавернуты

en: Invisible
be: Нябачны

en: Invisible character
be: Нябачны знак

en: Invisible set
be: Нябачны

en: Is Expanded
be: Пашыраны

en: Is Expander
be: Пашыраемы

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
be: Гэтая крывая зьяўляецца лінейнай, spline interpolated ці вольнай.

en: It probably contains symbols not allowed in filenames.
be: Магчыма зьмяшчае сымбалі, недапушчальныя ў назвах файлаў.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
be: Якасьць JPEG павінна мець значэньне паміж 0 і 100; значэньне '%d' недапушчальна

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
be: Якасьць JPEG павінна мець значэньне паміж 0 і 100; значэньне '%s' не можа быць апрацавана.

en: Justification
be: Выроўніваньне

en: Justification set
be: Выроўніваньне

en: Key Theme Name
be: Назоў ключавое тэмы

en: Keybinding to activate the menu bar
be: Клявіша, прызначаная для імгненнага выкліку мэню

en: LRE Left-to-right _embedding
be: LRE устаўка зьлева направа

en: LRM _Left-to-right mark
be: LRM вылучэньне зьлева направа

en: LRO Left-to-right _override
be: LRO перазапіс зьлева направа

en: Label
be: Адмеціна

en: Label widget
be: Віджэт "Адмеціна"

en: Label xalign
be: Выроўніваньне адмеціны па X

en: Label yalign
be: Выроўніваньне адмеціны па Y

en: Language
be: Мова

en: Language set
be: Мова

en: Layout style
be: Стыль пляну

en: Left Margin
be: Левы водступ

en: Left margin
be: Левы водступ

en: Left margin set
be: Левы бок

en: Left, right, or center justification
be: Выроўніваньне, па-леваму, па-праваму боку ці па цэнтру.

en: Length of scale's slider
be: Даўжыня паўзунка

en: Length of step buttons at ends
be: Даўжыня кнопак кроку на прыканцах

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
be: Даўжыня цыклу мільганьня курсору (у мілісэкундах)

en: Line Wrap
be: Перанос радкоў

en: Line wrap
be: Перанос радкоў

en: Lower
be: Ніжэйшы

en: Lower limit of ruler
be: Ніжняя мяжа лінаркі

en: Marked up text to render
be: Разьмеркаваны тэкст для адлюстраваньня

en: Markup
be: Разьзметка

en: Mask
be: Маска

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
be: Бітавая маска, выкарыстоўвываемая разам з GdkImage ці GdkPixmap

en: Max Size
be: Найбольшы памер

en: Maximum Width
be: Найбольшая шырыня

en: Maximum X
be: Найбольшы X

en: Maximum Y
be: Найбольшы Y

en: Maximum allowed width of the column
be: Найбольшая шырыня, дапушчальная для стаў�ца

en: Maximum color value in PNM file is 0
be: Найбольшае значэньне колеру ў PNM файле - 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
be: Найбольшае значэньне колеру ў PNM файле вельмі вялікае

en: Maximum length
be: Найбольшая даўжыня

en: Maximum possible value for Y
be: Найбольшае магчымае значэньне для Y

en: Maximum size of the ruler
be: Найбольшы памер лінаркі

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
be: Найбольшы дазволены час паміж двума націскамі для ўспрыняцьця іх у якасьці падвоенага націску (у мілісэкундах)

en: Menu
be: Мэню

en: Menu bar accelerator
be: Клявіша выкліку мэню

en: Message Buttons
be: Кнопкі паведамленьня

en: Message Type
be: Тып паведамленьня

en: Minimum Slider Length
be: Найменьшая даўжыня паўзунку

en: Minimum Width
be: Найменшая шырыня

en: Minimum X
be: Найменьшы X

en: Minimum Y
be: Найменьшы Y

en: Minimum allowed width of the column
be: Найменшая шырыня, дапушчальная для стаў�ца

en: Minimum child height
be: Найменьшая вышыня нашчадка

en: Minimum child width
be: Найменшая шырыня нашчадка

en: Minimum height of buttons inside the box
be: Найменьшая вышыня кнопачак у нутры каробачкі

en: Minimum length of scrollbar slider
be: Найменьшая даўжыня паўзунку пракруткі

en: Minimum possible value for X
be: Найменьшае магчымае значэньне для X

en: Minimum possible value for Y
be: Найменьшае магчымае значэньне для Y

en: Minimum width of buttons inside the box
be: Найменьшая шырыня кнопачак у нутры каробачкі

en: Mnemonic key
be: "Гарачая" клявіша

en: Mnemonic widget
be: "Гарачы" віджэт

en: Modal
be: Мадальнае

en: Mode
be: Рэжым

en: Model column to search through when searching through code
be: Прыклад слупка для пошуку па коду

en: Name of default font to use
be: Назва звычайнага шрыфту

en: Name of key theme RC file to load
be: Назоў файлу ключавой тэмы RC-для загрузкі

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
be: Назоў сямейства шрыфту, як Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of theme RC file to load
be: Назоў файлу тэмы RC-для загрузкі

en: Name too long
be: Назва вельмі доўгая

en: New Folder
be: Новы каталёг

en: No XPM header found
be: XPM ня знойдзен

en: No input devices
be: Няма прылад уводу

en: Not enough memory to load GIF file
be: Нехапае памяці для загрузкі GIF файлу.

en: Not enough memory to load ICO file
be: Нехапае памяці для загрузкі ICO файла

en: Not enough memory to load RAS image
be: Нехапае памяці для загрузкі RAS малюнка

en: Not enough memory to load bitmap image
be: Нехапае памяці каб загрузіць растравы малюнак

en: Not enough memory to load icon
be: Нехапае памяці для загрузкі значкі

en: Not enough memory to load image
be: Нехапае памяці для загрузкі малюнка

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
be: Колькасьць піксэлаў запісу, пайшоўшых за левую мяжу экрана пры пракручваньні

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
be: На колькі піксэляў можа пасоўгнуцца курсор перад перацягваньнем

en: Numeric
be: Лікавы

en: Obey child
be: Падпарадкаваны нашчадак

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
be: Зьмясьціць тэкст вышэй асноўнай ліні (ніжэй для адмоўных значэньняў)

en: Orientation
be: Спагляданьне

en: PDF _Pop directional formatting
be: PDF Разьмеркаваньне па вэртыкалі

en: PNM file has an image height of 0
be: PNM файл мае нулявую вышыню малюнка

en: PNM file has an image width of 0
be: PNM файл мае нулявую шырыню малюнка

en: PNM file has an incorrect initial byte
be: PNM файл мае нерэчаісны першапачатковы бай�

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
be: Нераспазнаны PNM падфармат у файле PNM

en: PNM image format is invalid
be: Нерэчаісны фармат малюнка PNM

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
be: Загрузчык PNM малюнкаў не падтрымлівае гэ�ы PNM падфармат

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
be: загрузчык PNM спадзяваўся адшукаць цэлы лік, але не знайшоў

en: Page
be: Старонка

en: Page %u
be: Старонка %u

en: Palette to use in the color selector
be: Палітра, для выкарыстаньня пры абіраньні колеру

en: Parent widget
be: Бацькоўскі віджэт

en: Pattern
be: Шаблён

en: Pixbuf Expander Closed
be: Запынены пашыральнік Pixbuf

en: Pixbuf Expander Open
be: Адчынены пашыраемы аб'ект pixbuf

en: Pixbuf Object
be: Pixbuf-аб'ект

en: Pixels Above Lines
be: Пэксэляў вышэй ліній

en: Pixels Below Lines
be: Пэксэляў ніжэй ліній

en: Pixels Inside Wrap
be: Піксэляў між загорнутымі

en: Pixels above lines
be: Піксэлей над радкамі

en: Pixels above lines set
be: Піксэлі на радкамі

en: Pixels below lines
be: Піксэлей пад радкамі

en: Pixels below lines set
be: Піксэлі пад радкамі

en: Pixels inside wrap
be: Піксэляў між загорнутымі

en: Pixels inside wrap set
be: Піксэляў паміж загорнутымі

en: Pixels of blank space above paragraphs
be: Піксэляў прасторы над параграфамі.

en: Pixels of blank space below paragraphs
be: Піксэляў прасторы пад параграфамі.

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
be: Піксэляў прасторы між загорнутымі радкамі ў параграфе.

en: Pixmap
be: Малюнак

en: Pixmap path element: "%s" must be absolute, %s, line %d
be: Часта шляху да відарыса "%s" павінна быць абсалютнай, %s, радок %d

en: Position
be: Становішча

en: Position Set
be: Становішча

en: Position of mark on the ruler
be: Становішча адмеціны на лінарке

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
be: Становішча падзяляльніку ў піксэлях (0 азначае ўсю прастору да верхняга левагу кутку)

en: Position on the color wheel.
be: Становішча каляровага кола.

en: Premature end-of-file encountered
be: Сустрэўся датэрміновы EOF (канец файла)

en: Pressure
be: Націск

en: Preview text
be: Прыклад тэксту

en: Print Pre_view
be: Пра_гледзіць друк

en: Pseudo-Color image without colormap
be: Падманліва-каляровы малюнак бяз мапы колераў

en: Pulse Step
be: Крок

en: Question
be: Пытаньне

en: RAS image has bogus header data
be: RAS малюнак мае падробленыя даньні ў загалоўку

en: RAS image has unknown type
be: RAS малюнак мае невядомы від

en: RLE Right-to-left e_mbedding
be: RLE устаўка зправа налева

en: RLM _Right-to-left mark
be: RLM вылучэньне зправа налева

en: RLO Right-to-left o_verride
be: RLO перазапіс зправа налева

en: Radio state
be: Радыё стан

en: Ratio
be: Множнік

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
be: Фармат PNM патрабуе дакладна адзін прагал перад даньнямі ўзор

en: Raw PNM image type is invalid
be: Нерэчаісны від малюнку для Raw PNM

en: Reads the current value, or sets a new value
be: Чытае бягучае значэньне, ці ўсталёўвае новае

en: Really delete file "%s" ?
be: Сапраўды зьнішчыць файл "%s" ?

en: Receives default
be: Атрымлівае дапомнае

en: Rename File
be: Перайменаваць файл

en: Rename file "%s" to:
be: Перайменаваць файл "%s" у:

en: Reorderable
be: Пераўпарадкаваны

en: Resizable
be: Зьменная шырыня

en: Resize mode
be: Рэжым зьмяненьня памераў

en: Resize mode of the column
be: Рэжым зьмяненьня памеру слупка

en: Right Margin
be: Правы водступ

en: Right margin
be: Правы водступ

en: Right margin set
be: Правы водступ

en: Rise
be: Узьняць

en: Rise set
be: Зьмяшчэньне

en: Row is an expander row, and is expanded
be: Радок зьяўляецца пашыраемым, і ен пашыраны.

en: Row spacing
be: Водступ між радкоў

en: Rows
be: Радкі

en: Rules Hint
be: Падказкі правілаў

en: Save _As
be: Захаваць _як

en: Screen
be: Экран

en: Scroll offset
be: Зьмяшчэньне пры пракручваньні

en: Scrollable
be: Пракручваемае

en: Search Column
be: Слупок пошуку

en: Secondary
be: Падпарадкаваны

en: Secondary backward stepper
be: Дадатковая кнопка руху назад

en: Secondary cursor color
be: Колер другога курсору

en: Secondary forward stepper
be: Дадатковая кнопка руху наперад

en: Select All
be: Адзначыць усё

en: Select multiple
be: Адзначыць некалькі

en: Select on focus
be: Адзначэньне пры засяроджваньні

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
be: Абярыце пажаданы колер на коле, а пажаданае адценьне на трохкутніку.

en: Selectable
be: Вызначаемы

en: Selection Bound
be: Мяжа вызначэньня

en: Sensitive
be: Адчувальны

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
be: Задаць падказку для рухавіка тэм, для адлюстраваньня рознакаляровых радкоў

en: Set the column for the expander column
be: Усталяваць слупок для пашыраемага стаў�ца

en: Shadow Type
be: Тып ценю

en: Shadow type
be: Тып ценю

en: Show Border
be: Адлюстроўваць мяжу

en: Show Tabs
be: Паказаць лычкі

en: Show file operations
be: Паказаць дзеяньні з файлам

en: Show text
be: Адлюстраваць тэкст

en: Show the column header buttons
be: Паказаць кнопкі загалоўку слупкоў

en: Si_ze:
be: Памер:

en: Size of check or radio indicator
be: Памер рысачкі на радыё індыкатары

en: Size of dropdown indicator
be: Памер выпадаючага паказальніку

en: Size of icons in default toolbars
be: Памер значак паэлі прылад пры адсутнасьці абумоўленасьці

en: Size of spacers
be: Памер прагалу

en: Sizing
be: Зьмяненьне памеру

en: Slider Length
be: Даўжыня паўзунка

en: Slider Width
be: Шырыня паўзунка

en: Snap edge
be: Выроўніваць бакі

en: Snap to Ticks
be: Зьмяняць на бліжэйшае

en: Sort direction the sort indicator should indicate
be: Ці павінен адлюстроўвацца парадак упарадкаваньня ў паказальніку

en: Sort indicator
be: Паказальнік упарадкаваньня

en: Sort order
be: Парадак упарадкаваньня

en: Space between value text and the slider/trough area
be: Прастора паміж тэкстам і паўзунком/накіроўваючай

en: Space style
be: Выгляд падзяляльніку

en: Spacer size
be: Памер прагалу

en: Spacing
be: Адлегласьць

en: Spacing around check or radio indicator
be: Прастора вакол рысачкі ці радыё-індыкатару

en: Spacing around indicator
be: Прастора вакол паказальніку

en: Spacing between buttons
be: Прастора між кнопачак

en: Spacing between step buttons and thumb
be: Прастора паміж кнопкамі кроку й указальнікам

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
be: Адлегласьць паміж указальнікам/кнопкамі і зьнешняй мяжой накіроўваючцай

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
be: Задае бачны выгляд палоскі ў рэжыме адсотак (Асуджана)

en: Specify how resize events are handled
be: Вызначце як апрацоўваць здарэньні, узьнікаючыя пры зьмяненьні памераў.

en: Split Cursor
be: Падзяліць курсор

en: Stack overflow
be: Перапаўненьне стэку

en: Stepper Size
be: Памер крочніку

en: Stepper Spacing
be: Прастора крочніку

en: Stock ID
be: ID убудаванай значкі

en: Storage type
be: Тып захоўваньня

en: Strikethrough
be: _Закрэсьлены

en: Strikethrough set
be: Закрэсьліваньне

en: Style
be: Стыль

en: Style of bevel around the contents
be: Стыль скосу вакол зьместу

en: Style of bevel around the menubar
be: Стыль скосу ваком палоскі мэню

en: Style of bevel around the statusbar text
be: Стыль скосу вакол тэксту палоскі стану

en: Style of bevel around the toolbar
be: Выгляд скосу вакол панэлі прылад

en: Style of underline for this text
be: Падкрэсьлены стыль для гэтага тэксту

en: TGA image comment length is too long
be: Каментар TGA файла вельмі доўгі

en: TGA image has invalid dimensions
be: TGA малюнак мае нерэчаісныя памеры

en: TGA image type not supported
be: Непадтрымліваемы від TGA файла

en: TIFFClose operation failed
be: Невыправімяа памылка пры зачыненьні TIFF

en: TRUE if the Position property should be used
be: ІСЬЦІНА (TRUE), калі павінны выкарысто- ўвацца ўласьцівасьці становішча (Position)

en: Tab Border
be: Мяжы лычкі

en: Tab Position
be: Становішча лычкі

en: Tabs
be: Укладкі

en: Tabs set
be: Укладкі

en: Tag name
be: Назоў тагу

en: Tearoff Title
be: Загаловак аддзеленага мэню

en: Text
be: Тэкст

en: Text direction
be: Накірунак тэксту

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
be: Накірунак (зьлева направа ці зправа налева.)

en: Text to be displayed in the progress bar
be: Тэкст, які будзе адлюстроўвацца ў палосцы посьпеху

en: Text to render
be: Тэкст для аднаўленьня

en: Text x alignment
be: Выроўніваньне тэксту па X

en: Text y alignment
be: Выроўніваньне тэксту па Y

en: Thai (Broken)
be: Тайскя (Зламаная)

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
be: GtkAdjustment злучаны з палоскай посьпеху (Асуджан)

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
be: GtkAdjustment, які зьмяшчае бягучае значэньне для абьекту дыяпазону

en: The acceleration rate when you hold down a button
be: Паскарэньньне пракруткі, калі вы ўтрымліваеце кнопку

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
be: Настройка, якая захоўвае значэньне крутяшчаеся кнопкі

en: The amount of space between two consecutive columns
be: Колькасьць прасторы паміж двума суседнімі слупкамі.

en: The amount of space between two consecutive rows
be: Колькасьць прасторы паміж двума суседнімі радкамі.

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
be: Памер прасторы зьлева й зправа ад віджэту ў піксэлях

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
be: Памер прасторы зьверху й зьнізу ад віджэ�у ў піксэлях

en: The buttons shown in the message dialog
be: Кнопкі, якія адлюстроўвываюцца ў дыялёгу паведамленьня

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
be: Знак, выкарыстоўвываемы для хаваньня зьместа ўводу (у "рэжыме пароль")

en: The closure to be monitored for accelerator changes
be: Пераменная, якая будзе сачыць за зьменамі "гарачай клявішы".

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
be: Колер які вы абралі. Вы можаце перацягнуць гэты колер у палітру, каб захаваць яго для далейшага выкарыстаньня.

en: The contents of the entry
be: Зьмест запісу

en: The current color
be: Бягучы колер

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
be: Бягучае значэньне непразрыстасьці (0 - поўнасьцю празрыста, 65536 - поўнасьцю непразрыста)

en: The dialog has a separator bar above its buttons
be: Дыялёг мае падзяляльную мяжу над яго кнопкамі

en: The direction the arrow should point
be: Накірунак, куды павінна спасылацца стрэлачка

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
be: Файл "%s" знаходзіцца на іншай машыне (%s) і можа быць недасягальны для гэтае праграмы
    Вы сапраўды жадаеце адзначыць яго?

en: The file name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
be: Назва файла "%s" зьмяшчае сымбалі, недапу�чальныя ў назвах файлаў

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
be: Назва файла "%s" зьмяшчае нядапушчальныя сымбалі

en: The filename "%s" couldn't be converted to UTF-8 (try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES): %s
be: Назоў файлу "%s" няможа быць пераўтвораны ў UTF-8 (паспрабуйцеўсталяваць пераменную асяродзьдзя G_BROKEN_FILENAMES): %s

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
be: Назоў каталёгу "%s" зьмяшчае знакі, недазв�лялныя ў назовах файлаў

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
be: Частка агульнага посьпеху пры якой павялічваецца паказальнік посьпеху

en: The fraction of total work that has been completed
be: Частка завершанае працы

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right)
be: Гарызантальнае выроўніваньне, ад 0 (зьлев�) да 1 (зправа)

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
be: Прырост, які выкарыстоўваецца для кожнага паўтарэньня ў рэжыме дзейнасьці (Асуджана)

en: The index of the current page
be: Індэкс бягучае старонкі

en: The menu of options
be: Мэню выбараў

en: The model for the TreeModelSort to sort
be: Разнавід для ўпарадкаваньня TreeModelSort

en: The model for the tree view
be: Разнавід для адлюстраваньня дрэва

en: The name of the widget
be: Назоў гэтага віджэту

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
be: Колькасьць кавалкаў, якія могуць разьмесьціцца ў прасторы палоскі посьпеху ў рэжыме дзейнасьці (Асуджана)

en: The number of columns in the table
be: Колькасьць слупкоў у табліцы.

en: The number of decimal places that are displayed in the value
be: Колькасьць дзесятычных разрадаў для адлюстраваньня значэньня

en: The number of decimal places to display
be: Колькасьць адлюстроўваемых дзесятычных разрадаў

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
be: Колькасьць падзельных кавалкаў ў палосцы посьпеху (калі адлюстроўваецца ў выглядзе кавалкаў)

en: The number of rows in the table
be: Колькасьць радкоў у табліцы

en: The orientation of the toolbar
be: Мейсцазнаходжаньне палоскі прылад

en: The position in which the current value is displayed
be: Становішча, у якім адлюстроўвываецца бягучае значэньне

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
be: Раней абраны колер для параўнаньня з абраным зараз колерам. Вы можаце перацягнуць гэты колер ў палітру, ці абраць гэты колер як бягучы, перацягнуўшы яго ў бакавы прыклад.

en: The title of the window
be: Назоў гэтага акна

en: The toggle button can be activated
be: Кнопка-пераключальнік можа быць актывіравана

en: The toggle state of the button
be: Пераключыць стан кнопкі

en: The type of message
be: Тып паведамленьня

en: The type of the window
be: Тып гэтага акна

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
be: Вэртыкальнае выроўніваньне, ад 0 (зьверху) да 1 (зьнізу)

en: The widget to be monitored for accelerator changes
be: Віджэжт, які сочыць за зьменамі паскаральніку

en: Theme Name
be: Назва тэмы

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
be: Гэта пабудова gdk-pixbuf не падтрымлівае захаваньне малюнкаў у фармаце %s

en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
be: Тыгрынья (Эрытрэя EZ+)

en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
be: Тыгрынья (Эфіёпія EZ+)

en: Title
be: Подпіс

en: Title to appear in column header
be: Подпіс, для загалоўку слупка

en: Toggle state
be: Пераключыць стан

en: Too big value in the infolen field of TGA header.
be: Вельмі вялікае значэньне ў поле infolen у заг�лоўку TGA.

en: Toolbar Style
be: Выгляд панэлі прылад

en: Toolbar icon size
be: Памер значак панэлі прылад

en: Toolbar style
be: Стыль панэлі прылад

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
be: Пераўтвораны PNG мае непадтрымліваемую колькасьці каналаў, павінна быць 3 альбо 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
be: Пераўтвораны PNG малюнак мае нулявую вы�ыні ці шырыню.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
be: Пераўтвораны PNG не з'яўляецца RGB ці RGBA.

en: Transparency of the currently-selected color.
be: Празрыстасьць абранага колеру.

en: TreeModelSort Model
be: Разнавід для TreeModelSort

en: TreeView Model
be: Разнавід для TreeView

en: Trough Border
be: Мяжа накіроўвываючай

en: Type of bevel around toolbar buttons
be: Выгляд скосу вакол кнопачак панэлі прылад

en: Unable to find include file: "%s"
be: Немагчыма адшукаць уключаемы файл: "%s"

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
be: Немагчыма загрузіць модуль загрузкі малюнкаў: %s: %s

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
be: Немагчыма знайсьці файл з малюнкам у pixmap_path: "%s"

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
be: Немагчыма адшукаць рухавік тэмы ў module_path: "%s",

en: Underline
be: Падкрэсьлены

en: Underline set
be: Падкрэсьленьне

en: Unexpected bitdepth for TGA colormap
be: Нечаканая глыбіня колеру для мапы колераў TGA

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
be: Нечаканая глыбіня колеру для запісаў мапы колераў

en: Unexpected end of PNM image data
be: Нечаканае завяршэнне дадзеных PNM малюнка

en: Unrecognized image file format
be: Нераспазнаваемы фармат файлу з малюнкам.

en: Unsupported JPEG color space (%s)
be: Непадтрымліваемая колеравая прастора JPEG (%s)

en: Unsupported TGA image type
be: Непадтрымліваемы від TGA малюнка

en: Unsupported TIFF variant
be: Непадтрымліваемы від TIFF

en: Unsupported icon type
be: Непадтрымліваемы від значкі

en: Update Policy
be: Палітыка аднаўленьня

en: Update policy
be: Палітыка аднаўленьня

en: Upper
be: Вышэйшы

en: Upper limit of ruler
be: Верхяя мяжа лінаркі

en: Use markup
be: Выкарыстоўваць разьметку

en: Use stock
be: Выкарыстоўваць убудаванае

en: Use underline
be: Выкарыстоўвываць падкрэсьліваньне

en: Value
be: Значэньне

en: Value Position
be: Становішча значэньня

en: Value in list
be: Значэньне ў сьпісе

en: Value spacing
be: Водступ значэньня

en: Version %s of the GIF file format is not supported
be: Вэрсыя %s фармату GIF не падтрымліваецца.

en: Vertical Adjustment
be: Вэртыкальнае выроўніваньне

en: Vertical Adjustment for the widget
be: Вэртыкальнае выроўніваньне віджэту

en: Vertical Alignment
be: Вэртыкальнае выроўніваньне

en: Vertical Scrollbar Policy
be: Вэртыкальная пракрутка

en: Vertical Separator Width
be: Шырыня вэртыкальнага падзяляльніку

en: Vertical Tab Border
be: Вэртыкальная мяжа лычкі

en: Vertical adjustment
be: Вэртыкальнае выроўніваньне

en: Vertical adjustment for the text widget
be: Вэртыкальны водступ для тэкставага віджэту.

en: Vertical alignment
be: Вэртыкальнае выроўніваньне

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
be: Вэртыкальная пазіцыя нашчадка ў дас�упным абшары. 0.0 - выроўніваньне па верхняму,1.0 - выроўніваньне па ніжняму боку

en: Vertical scale
be: Вэртыкальнае маштабаваньне

en: Vietnamese (VIQR)
be: Уэтнамская (VIQR)

en: View allows user to search through columns interactively
be: Прагляд дазваляе карыстальніку міждзейсна шукаць па слупках

en: View is reorderable
be: Пераўпарадкаваны выгляд

en: Visibility
be: Бачнасьць

en: Visible
be: Бачны

en: Warning
be: Увага

en: Wheel
be: Пракрутка

en: When the horizontal scrollbar is displayed
be: Калі будзе адлюстроўвацца гарызантальная паласа пракруткі

en: When the vertical scrollbar is displayed
be: Калі будзе адлюстроўвацца вэртыкальная паласа пракруткі

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars
be: Дзе будзе разьмеркаваны зьмест, адносна палос пракруткі

en: Whether a palette should be used
be: Ці павінна выкарыстоўвывацца палітра

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
be: Ці будзе лічыльнік пераходзіць да абмежаваньня з другога боку, калі дайдзе да памежнага значэньня.

en: Whether an empty value may be entered in this field
be: Ці можа парожняе значэньне быць уведзена ў гэтае во поле

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
be: Ці мае неабумоўленая панэл прылад толькі �экст, тэкст і значкі, толькі значкі й інш.

en: Whether entered values must already be present in the list
be: Ці павінны ўвадзімыя значэньні ўжо быць у сьпісе.

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
be: Ці будуць памылковыя значэньні самастойна замяняцца на бліжэйшыя значэньні

en: Whether lines are wrapped at widget edges
be: Ці будуць пераносіцца радкі на мяжы віджэту.

en: Whether list item matching is case sensitive
be: Ці ўлічвае пры пошуку элемэнту ў сьпісе рэгістр.

en: Whether non-numeric characters should be ignored
be: Ці незьвяртаць увагу на нелічбавыя сымбалі

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
be: Ці зьяўляецца падзяляльнік вэртыкальнай лініяй ці толькі прагалам

en: Whether tabs should be shown or not
be: Ці павінны адлюстроўвацца лычкі

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
be: Ці павінны укладкі мець аднолькавя памеры

en: Whether the application will paint directly on the widget
be: Ці будзе дастасаваньне напрамую маляваць на віджэце

en: Whether the arrow keys move through the list of items
be: Ці можна будзе рухацца ў сьпісе элемэнтаў з дапамогай клявішаў кіраваньня курсорам (стрэлкі.)

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
be: Ці будзе колер тла запаўняць увесь радок, ці толькі да вышыні знакаў абмежаваных тэгамі.

en: Whether the border should be shown or not
be: Ці павінна адлюстроўвацца мяжа

en: Whether the color selector should allow setting opacity
be: Ці павіна пры выбары колеру выкарыс�оўвывацца непразрыстасьць

en: Whether the column can be reordered around the headers
be: Ці можа слупок быць пасунуты вакол загалоўкаў

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
be: Ці будзе бягучае значэньне адлюстроўвацца як радок побач з паўзунком

en: Whether the cursor should blink
be: Ці павінен курсор мільгаць

en: Whether the entry contents can be edited
be: Ці можна рэдагаваць зьмест запісу

en: Whether the header can be clicked
be: Ці зьяўляецца загаловак націскальным

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
be: Ці павінен прыклад віджэту займаць усю прызначаную яму прастору

en: Whether the progress is shown as text
be: Ці будзе посьпех адлюстроўвацца як тэкст

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
be: Ці павінен лічыльнік заўсёда абнаўляцца, ці толькі калі значэньне дапушчальнае.

en: Whether the text can be modified by the user
be: Ці можа тэкст быць зьменены карыстальнікам

en: Whether the widget can accept the input focus
be: Ці можа віджэт прымаць засяроджаньне для ўводу

en: Whether the widget can be the default widget
be: Ці можа гэты віджэт быць дапомным.

en: Whether the widget has the input focus
be: Ці мае гэты віджэт засяроджаньне для ўводу

en: Whether the widget is part of a composite widget
be: Ці зьяўляецца гэты віджэт часткай складанага віджэту.

en: Whether the widget is the default widget
be: Ці зьяўляецца гэты віджэт дапомным.

en: Whether the widget is visible
be: Ці будзе віджэт бачны

en: Whether the widget responds to input
be: Ці будзе віджэт адказваць на ўвод

en: Whether this tag affects background height
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на вышыню тла

en: Whether this tag affects indentation
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на водступ

en: Whether this tag affects line wrap mode
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на рэжым загортваньня радкоў

en: Whether this tag affects paragraph justification
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на выроўніваньне тэксту

en: Whether this tag affects strikethrough
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на закрэсьліваньне

en: Whether this tag affects tabs
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на ўкладкі

en: Whether this tag affects text editability
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на рэдагаваньне �эксту

en: Whether this tag affects text visibility
be: Ці ўзьдзейнічае гэты так на бачнасьць тэксту

en: Whether this tag affects the background color
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на колер тла

en: Whether this tag affects the background stipple
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на ўзор тла

en: Whether this tag affects the font family
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на сямейства шры�ту

en: Whether this tag affects the font size
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на памер шрыфту

en: Whether this tag affects the font stretch
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на шырыню шрыфту

en: Whether this tag affects the font style
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на стыль шрыфту

en: Whether this tag affects the font variant
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на разнавіднасьць шрыфту

en: Whether this tag affects the font weight
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на тлустасьць �рыфту

en: Whether this tag affects the foreground color
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на асноўны колер

en: Whether this tag affects the foreground stipple
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на асноўны ўзор

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на адлюс�роўваньне тэксту

en: Whether this tag affects the left margin
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на левы бок

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на колькасьць піксэлаў на радкамі

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
be: Ці ўзьдзейнічае гэтая лычка на колькасьць піксэляў паміж загорнутымі радкамі

en: Whether this tag affects the right margin
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на правы водступ

en: Whether this tag affects the rise
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на зьмяшчэньне

en: Whether this tag affects underlining
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на падкрэсьліваньне

en: Whether this tag scales the font size by a factor
be: Ці ўзьдзейнічае гэты таг на маштаб шрыфту

en: Whether to display the column
be: Ці будзе адлюстроўвацца слупок

en: Whether to show a sort indicator
be: Ці павінен адлюстроўвацца паказальнік уп�радкаваньня

en: Whether to strike through the text
be: Ці будзе гэты тэкст закрэсьлены

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
be: Ці ніколі не загортваць радкі, загортваць на мяжы слоў, ці на мяжы знакаў

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
be: Ці павінны адлюстроўвацца два курсора для зьмешанага (зьлева направа й зправа налева) тэксту

en: Whether words are wrapped at widget edges
be: Ці будуць пераносіцца словы на мяжы віджэту.

en: Which side of the notebook holds the tabs
be: На якім баку нататніку зьмяшчаюцца лычкі

en: Widget
be: Віджэт

en: Widget name
be: Назоў віджэту

en: Widget to put in column header button instead of column title
be: Віджэт для разьмяшчэньня ў загалоўку стаўбца замест назову загалоўку

en: Width
be: Шырыня

en: Width in chars
be: Шырыня ў знаках

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
be: Шырыня мяжы вакол кнопкі ўнізе дыялёгу

en: Width of border around the label and image in the message dialog
be: Шырыня водступу вакол адмеціны й малюнку ў дыялёгу паведамленьня

en: Width of border around the main dialog area
be: Шырыня мяжы вакол асноўнай плошчы дыялёгу

en: Width of handle
be: Шырыня зачэпкі

en: Width of scrollbar or scale thumb
be: Шырыня паласы пракруткі ці пакажчыка маштабу

en: Width of the border around the tab labels
be: Шырыня мяжы вакол адмецін лычкі

en: Width of the horizontal border of tab labels
be: Шырыня гарызантальнае мяжы адмецін лычкі

en: Width of the left margin in pixels
be: Шырыня левага водступу ў піксэлях.

en: Width of the right margin in pixels
be: Шырыня правага водступу ў піксэлях.

en: Width of the vertical border of tab labels
be: Шырыня вэртыкальнае мяжы адмецін лычкі

en: Width or height of TIFF image is zero
be: Шырыня ці вышыня TIFF файла - нуль

en: Width request
be: Запыт шырыні

en: Window
be: Акно

en: Window Placement
be: Разьмяшчэньне акна

en: Window Position
be: Становішча акна

en: Window Title
be: Назоў акна

en: Window Type
be: Тып акна

en: Word Wrap
be: Перанос слоў

en: Wrap
be: Загортваньне

en: Wrap Mode
be: Рэжым пераносу

en: Wrap mode
be: Рэжым загортваньня

en: Wrap mode set
be: Рэжым загортваньня

en: X Alignment of the column header text or widget
be: Выроўніваньне па X загалоўка слупка ці віджэта

en: X Input Method
be: X мэтад уводу (X Input Method)

en: X Tilt
be: Нахіл па X

en: X align
be: Выроўніваньне па X

en: X alignment of the child
be: X выроўніваньне нашчадка

en: X pad
be: Запаўненьне па X

en: X position
be: X пазіцыя

en: X position of child widget
be: X пазіцыя віджэта-нашчадка

en: XPM file has image height <= 0
be: XPM файл мае вышыню малюнка <= 0

en: XPM file has image width <= 0
be: XPM файл мае шырыню малюнка <= 0

en: XPM file has invalid number of colors
be: XPM файл мае нерэчаісную колькасьць колераў

en: XPM has invalid number of chars per pixel
be: XPM мае нерэчаісную колькасьц сымбаляў на кропку

en: Y Tilt
be: Нахіл па Y

en: Y align
be: Выроўніваньне па Y

en: Y alignment of the child
be: Y выроўніваньне нашчадка

en: Y pad
be: Запаўненьне па Y

en: Y position
be: Y пазіцыя

en: Y position of child widget
be: Y пазіцыя віджэта-нашчадка

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
be: Вы можаце тутака ўвесьці значэньне колеру ў HTML-стылі, ці ўласны назоў колеру, як напрыклад 'orange'.

en: You probably used symbols not allowed in filenames.
be: Магчыма вы выкарыстоўвываеце знакі, недазваляльныя ў назовах файлаў.

en: ZWJ Zero width _joiner
be: ZWJ Нулявы аб'яднальнік

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
be: ZWNJ Нулявы разьяднальнік

en: ZWS _Zero width space
be: ZWS Нулявы прагал

en: Zoom _100%
be: Маштаб _1:1

en: Zoom _In
be: Маштаб _+

en: Zoom _Out
be: Маштаб _-

en: Zoom to _Fit
be: Маштаб най_лепшы

en: _Add
be: Дадаць

en: _Apply
be: У_жыць

en: _Ascending
be: _А-Я

en: _Axes
be: Восі

en: _Back
be: На_зад

en: _Blue:
be: _Сіні:

en: _Bold
be: _Тлусты

en: _Bottom
be: Укане_ц

en: _CD-Rom
be: CD-ROM

en: _Cancel
be: Ад_мяніць

en: _Center
be: Па_цэнтру

en: _Clear
be: А_чысьціць

en: _Close
be: За_чыніць

en: _Color
be: _Колер

en: _Convert
be: Пераўтварыць

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Delete
be: Зьні_шчыць

en: _Descending
be: _Я-А

en: _Device:
be: Прылада:

en: _Down
be: У_ніз

en: _Execute
be: Выканаць

en: _Family:
be: Сямейства:

en: _Files
be: _Файлы

en: _Fill
be: Запоўніць

en: _Find
be: _Шукаць

en: _First
be: Пе_ршы

en: _Floppy
be: Дыскэта

en: _Folder name:
be: Назоў каталёгу:

en: _Font
be: _Шрыфт

en: _Forward
be: На_перад

en: _Gamma value
be: Гама значэньне

en: _Green:
be: _Зялёны:

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Home
be: Да _хаты

en: _Hue:
be: _Адценьне:

en: _Index
be: _Індэкс

en: _Insert Unicode control character
be: Уставіць кіруючы знак Unicode

en: _Italic
be: _Нахілены

en: _Jump to
be: _Ісьці да

en: _Keys
be: Ключы

en: _Last
be: Ап_ошні

en: _Left
be: Налева

en: _Mode:
be: Рэжым:

en: _New
be: _Стварыць

en: _New Folder
be: Новы каталёг

en: _No
be: _Не

en: _OK
be: До_бра

en: _Opacity:
be: _Шчыльнасьць:

en: _Open
be: _Адчыніць

en: _Palette
be: _Палітра

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Preferences
be: П_еравагі

en: _Preview:
be: Прыклад:

en: _Print
be: _Друкаваць

en: _Properties
be: Улась_цівасьці

en: _Quit
be: _Выйсьці

en: _Red:
be: _Чырвоны:

en: _Redo
be: _Перарабіць

en: _Refresh
be: Аб_навіць

en: _Remove
be: Прыбраць

en: _Rename File
be: Перайменаваць файл

en: _Revert
be: Адкаціць

en: _Right
be: Направа

en: _Saturation:
be: _Насычанасьць:

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Save color here
be: _Захаваць тутака колер

en: _Spell Check
be: Праверыць п_равапіс

en: _Stop
be: _Спыніць

en: _Strikethrough
be: _Закрэсьлены

en: _Style:
be: Стыль:

en: _Top
be: _Упачатак

en: _Undelete
be: Аднавіць зьнішчанае

en: _Underline
be: _Падкрэсьлены

en: _Undo
be: _Адмяніць

en: _Up
be: У_гору

en: _Value:
be: Знач_эньне:

en: _Yes
be: _Так

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
be: абвгдеёжзійклмнопрстуўфхцчшыьэюя АБВГДЕЁЖЗІЙКЛМНОПРСТУЎФХЦЧШЫЭЮЯ

en: clear
be: ачысьціць

en: failed to allocate image buffer of %u bytes
be: немагчыма разьмеркаваць буфэр у %u байтаў

en: fread() failed -- premature end-of-file probably encountered
be: памылка fread() -- атрыманы нечаканы канец фа�лу

en: fseek() failed -- premature end-of-file probably encountered
be: памылка fseek() -- атрыманы нечаканы канец фа�лу

en: height
be: вышыня

en: mode
be: рэжым

en: none
be: няма

en: unsupported RAS image variation
be: непадтрымліваемая разнавід RAS малюнку

en: visible
be: бачный

en: width
be: шырыня

en: xalign
be: выроўніваньне па x

en: xpad
be: запаўненьне па x

en: yalign
be: выроўніваньне па y

en: ypad
be: запаўненьне па y
