gnome-applets 2.0.3 - en to el translation catalogue (720 entries)

en:  mounted
el:  προσαρτημένο

en:  not mounted
el:  μη προσαρτημένο

en: " reported:
el: " αναφέρθηκε:

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
el: Ελήφθησαν %#.1fMb / απεστάλησαν %#.1fMb / χρόνος: %.1d:%.2d

en: %s:
    %d%% in use
el: %s:
    %d%% σε χρήση

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
el: (C) 1998-2000 το Free Software Foundation

en: (C) 2001 Richard Hult
el: (C) 2001 Ρίτσαρντ Χούλτ

en: (No
el: (Όχι

en: (c) 2001 Chris Phelps
el: (c) 2001 Κρις Φέλπς

en: + C_olor:
el: + Χ_ρώμα:

en: - Colo_r:
el: - Χρώμ_α:

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
el: Ένας χαζός κλώνος του xeyes για το ταμπλώ του GNOME.

en: A set of eyeballs for your panel
el: Ένα ζευγάρι μάτια για το ταμπλώ σας

en: A system load indicator
el: Ενδείκτης φόρτου συστήματος

en: A_ddress :
el: Δ_ιεύθυνση :

en: A_waiting connection
el: Ανα_μονή σύνδεσης

en: Ac_tions Menu
el: Μενού Ενε_ργειών

en: Accessories
el: Βοηθήματα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Actions Menu
el: Μενού Ενεργειών

en: Add New Macro
el: Προσθήκη νέας μακροεντολής

en: Add items to the Menu Bar
el: Προσθήκη αντικειμένων στην Εργαλειοθήκη Μενού

en: Address Entry
el: Καταχώρηση Διεύθυνσης

en: Adjust the sound volume
el: Ρύθμιση της έντασης ήχου

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Amusements
el: Ψυχαγωγία

en: An error occured while launching the Suspend command, the command returned "%d"
    Please try to correct this error
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση της εντολής Αναστολής, η εντολή αποκρίθηκε "%d"
    Προσπαθήστε να διορθώσετε αυτό το σφάλμα

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση της εντολής Αναστολής: %s
    Προσπαθήστε να διορθώσετε αυτό το σφάλμα

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα.
    
    Ο χάρτης πλήκτρων `%s'  δεν υποστηρίζεται από αυτό το σύστημα. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο χάρτη πλήκτρων.
    
    Η εντολή ήταν: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα.
    
    Αδυναμία φόρτωσης χάρτη πλήκτρων`%s', πιθανόν η εντολή `xmodmap' δεν μπορεί να εντοπισθεί στο PATH.
    
    Η εντολή ήταν: %s

en: An image of a cd-rom disc
el: Μια εικόνα δεδομένων ενός δίσκου cd-rom

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Applet _size:
el: Μέγεθος _εφαρμογιδίου:

en: Applet _width:
el: Πλάτος _εφαρμογιδίου:

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
el: Εφαρμογίδιο για την προσάρτηση και αποπροσάρτηση τόμων.

en: Applet layout
el: Διάταξη εφαρμογιδίου

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Autocompletion
el: Αυτόματη Συμπλήρωση

en: B_link
el: Ανα_λαμπή

en: Bac_kground
el: Παρα_σκήνιο

en: Back_ground Color:
el: Χρώμα Παρα_σκηνίου:

en: Backg_round
el: Παρασκ_ήνιο

en: Battery Charge Monitor
el: Παρακολούθηση Φορτίου Μπαταρίας

en: Battery Charge Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις Παρακολούθησης Φορτίου Μπαταρίας

en: Battery Status Utility
el: Εργαλείο Κατάστασης Μπαταρίας

en: Battery color levels (%)
el: Χρώμα επιπέδων μπαταρίας (%)

en: Battery fully re-charged
el: Η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη

en: Battery is now fully re-charged!
el: Η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη!

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
el: Η μπαταρία είναι χαμηλή (%d%%) και δεν υπάρχει σύνδεση AC

en: Battery power low
el: Χαμηλό φορτίο μπαταρίας

en: Battery: %d%% (%s)
el: Μπαταρία: %d%% (%s)

en: Battery: Not present
el: Μπαταρία: Δεν υπάρχει

en: Battstat Factory
el: Στατιστικά Μπαταρίας

en: Beep when either of the above is true
el: Ήχηση όταν κάποιο από τα παραπάνω αληθεύει

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Big
el: Μεγάλη

en: Blowing dust
el: Σκόνη με άνεμο

en: Blowing dust whirls
el: Στρόβιλος σκόνης με άνεμο

en: Blowing duststorm
el: Καταιγίδα με σκόνη και άνεμο

en: Blowing hail
el: Άνεμος με χαλάζι

en: Blowing ice crystals
el: Άνεμος με κρυστάλλους πάγου

en: Blowing ice pellets
el: Άνεμος με σβώλους πάγου

en: Blowing precipitation
el: Ατμοσφαιρική κατακρήμνιση με άνεμο

en: Blowing rainfall
el: Νεροποντή με άνεμο

en: Blowing sand
el: Άνεμος με άμμο

en: Blowing sandstorm
el: Καταιγίδα με άμμο και άνεμο

en: Blowing small hail
el: Άνεμος με μικρό χαλάζι

en: Blowing snow grains
el: Παγωμένο χιόνι με άνεμο

en: Blowing snowfall
el: Χιονόπτωση με άνεμο

en: Blowing sprays
el: Ψεκάδες με άνεμο

en: Blowing squall
el: Μπουρίνι με άνεμο

en: Blowing volcanic ash
el: Ηφαιστιακή στάχτη με άνεμο

en: Broken clouds
el: Λίγα σύννεφα

en: Browser
el: Εξερεύνηση

en: CD Player
el: Αναπαραγωγή CD

en: CD Player Applet Factory
el: Εργοστάσιο Εφαρμογιδίου Αναπαραγωγής CD

en: CD Player Preferences
el: Προτιμήσεις Εφαρμογιδίου Αναπαραγωγής CD

en: CPU Load
el: Φόρτος Επεξεργαστή

en: C_urrent conditions
el: Πα_ρούσες συνθήκες

en: Calm
el: Νηνεμία

en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
el: Αδυναμία ανοίγματος συσκευής APM!
    
    Βεβαιωθείτε ότι έχετε δικαιώματα εγγραφής
    στη συσκευή APM.

en: Cannot get schema for %s : %s
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη σχήματος για  %s : %s

en: Cannot set schema for %s : %s
el: Δεν είναι δυνατός ο ορισμός σχήματος για  %s : %s

en: Cd Recorder
el: Εγγραφέας Cd

en: Cdrom
el: CD-ROM

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change the keyboard layout
el: Αλλαγή διάταξης πληκτρολογίου

en: Character Palette
el: Επιλογέας Χαρακτήρων

en: Character Palette Preferences
el: Προτιμήσεις Επιλογέα Χαρακτήρων

en: Charging
el: Φόρτιση

en: Charpicker Applet Factory
el: Εργοστάσιο Εφαρμογιδίου Επιλογέα Χαρακτήρων

en: Clear Sky
el: Καθαρός Ουρανός

en: Click this button for the list of previous commands
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για μια λίστα των προηγούμενων εντολών

en: Click this button to Play or Pause the CD
el: Πατήστε αυτό κουμπί για Αναπαραγωγή ή Παύση του CD

en: Click this button to Play the next track in the CD
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για Αναπαραγωγή του επόμενου κομματιού στο CD

en: Click this button to Play the previous track in the CD
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για Αναπαραγωγή του προηγούμενου κομματιού στο CD

en: Click this button to Stop playing the CD
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για Διακοπή αναπαραγωγής του CD

en: Click this button to eject the CD
el: Πατήστε αυτό κουμπί για εξαγωγή του CD

en: Click this button to start the browser
el: Πατήστε αυτό για να εκκινήσετε το φυλλομετρητή

en: Click to Enter Weather.com
el: Κάντε κλικ για να μπείτε στο Weather.com

en: Co_mmand:
el: Εν_τολή:

en: Co_nnect command:
el: Εντολή σύ_νδεσης:

en: Co_nnected
el: Σε σύ_νδεση

en: Colors
el: Χρώματα

en: Command Line
el: Γραμμή Εντολών

en: Command Line Preferences
el: Προτιμήσεις Μίνι Διοικητή

en: Command line
el: Γραμμή εντολών

en: Command line _background:
el: Παρασκήνιο _γραμμής εντολών:

en: Command line _foreground:
el: Προσκήνιο _γραμμής εντολών:

en: Command:
el: Εντολή:

en: Con_firm connection
el: Επιβε_βαίωση σύνδεσης

en: Conditions:
el: Συνθήκες:

en: Connecting
el: Σύνδεση

en: Connection status
el: Κατάσταση σύνδεσης

en: Copyright (C) 1998
el: Πνευματικά δικαιώματα (C) 1998

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
el: Πνευματικά δικαιώματα (C) 1999 Ντέιβ Κάμπ

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
el: Πνευματικά δικαιώματα (c)1999 Σπύρος Παπαδημητρίου

en: Create directory item...
el: Δημιουργία αντικειμένου καταλόγου...

en: Create documents item...
el: Δημιουργία αντικειμένου εγγράφων...

en: Create links item...
el: Δημιουργία αντικειμένου δεσμών...

en: Create menu path item...
el: Δημιουργία αντικειμένου διαδρομής μενού...

en: Critical
el: Κριτική κατάσταση

en: Custom
el: Εξατομικευμένο

en: Custom icon for moun_ted:
el: Προσαρμοσμένο εικονίδιο για προσ_αρτημένο

en: Custom icon for not mou_nted:
el: Προσαρμοσμένο εικονίδιο για μή προσ_αρτημένο

en: Default list of characters
el: Προεπιλεγμένη λίστα χαρακτήρων

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
el: Δεν είναι διαθέσιμη λεπτομερής πρόγνωση για αυτήν την τοποθεσία.
    Παρακαλώ δοκιμάστε την πρόγνωση πολιτείας· υπενθύμιση: προγνώσεις
    από το IWIN είναι διαθέσιμες μόνο για πόλεις των ΗΠΑ.

en: Device Path
el: Διαδρομή Συσκευής

en: Device _Path:
el: Διαδρομή _Συσκευής:

en: Dew point:
el: Επίπεδο πάχνης:

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Disc Image
el: Εικόνα Δεδομένων Δίσκου

en: Disk Mounter
el: Προσάρτηση Δίσκων

en: Disk Mounter Preferences
el: Προτιμήσεις Εφαρμογιδίου Προσάρτησης Δίσκων

en: Displa_y only symbols and price
el: Εμφάν_ιση μόνο των συμβόλων και των τιμών

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Do you want to connect?
el: Επιθυμείτε να συνδεθείτε;

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Drifting drizzle
el: Μετακινούμενο ψιχάλισμα

en: Drifting dust
el: Μετακινούμενη σκόνη

en: Drifting dust whirls
el: Μετακινούμενος στρόβιλος σκόνης

en: Drifting duststorm
el: Μετακινούμενη καταιγίδα

en: Drifting fog
el: Μετακινούμενη ομίχλη

en: Drifting funnel cloud
el: Μετακινούμενα στενά σύνεφφα

en: Drifting hail
el: Μετακινούμενο χαλάζι

en: Drifting haze
el: Μετακινούμενη καταχνιά

en: Drifting ice crystals
el: Μετακινούμενοι κρύσταλλοι πάγου

en: Drifting ice pellets
el: Μετακινούμενοι σβώλοι πάγου

en: Drifting mist
el: Μετακινούμενη καταχνιά

en: Drifting precipitation
el: Μετακινούμενη ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Drifting rain
el: Μετακινούμενη βροχή

en: Drifting sand
el: Μετακινούμενος άμμος

en: Drifting sandstorm
el: Μετακινούμενη καταιγίδα με άμμο

en: Drifting small hail
el: Μετακινούμενο μικρό χαλάζι

en: Drifting smoke
el: Μετακινούμενος καπνός

en: Drifting snow
el: Μετακινούμενη χιονόπτωση

en: Drifting snow grains
el: Μετακινούμενη χιονόπτωση

en: Drifting sprays
el: Μετακινούμενες ψεκάδες

en: Drifting squall
el: Μετακινούμενο μπουρίνι

en: Drifting tornado
el: Μετακινούμενη θύελλα

en: Drifting volcanic ash
el: Μετακινούμενη ηφαιστιακή στάχτη

en: Drive Mount Applet Factory
el: Εργοστάσιο Εφαρμογιδίου Προσάρτησης Δίσκων

en: Drive Mount Applet Warning
el: Προειδοποίηση Εφαρμογιδίου Προσάρτησης Δίσκων

en: Drivemount command failed.
    "
el: Η εντολή προσάρτησης δίσκου απέτυχε.
    "

en: Drizzle
el: Ψιχάλισμα

en: Drizzle in the vicinity
el: Τοπικό ψιχάλισμα

en: Dust
el: Σκόνη

en: Dust in the vicinity
el: Τοπική σκόνη

en: Dust whirls
el: Στρόβιλος σκόνης

en: Dust whirls in the vicinity
el: Τοπικός στρόβιλος σκόνης

en: Duststorm
el: Καταιγίδα με σκόνη

en: Duststorm in the vicinity
el: Τοπική καταιγίδα με σκόνη

en: E_nable history based autocompletion
el: Ε_νεργοποίηση αυτόματης συμπλήρωσης βασισμένης στο ιστορικό

en: East
el: Ανατολικός

en: East - NorthEast
el: Ανατολικός - Βορειοανατολικός

en: East - Southeast
el: Ανατολικός - Νοτιοανατολικός

en: Edit Keyboard
el: Επεξεργασία Πληκτρολογίου

en: Edit directory item...
el: Επεξεργασία αντικειμένου καταλόγου...

en: Edit path item...
el: Επεξεργασία αντικειμένου διαδρομής...

en: Eject
el: Εξαγωγή

en: Elapsed time
el: Χρόνος που πέρασε

en: Enable _detailed forecast
el: Ενεργοποίηση _λεπτομερούς πρόγνωσης

en: Enable _radar map
el: Ενεργοποίηση _χάρτη ραντάρ

en: Enter the URL
el: Εισάγετε το URL

en: Error syncing config data: %s
el: Σφάλμα συγχρονισμού δεδομένων ρυθμίσεων: %s

en: F_ree
el: Ελ_εύθερο

en: Factory for CD player applet
el: Εργοστάσιο για το εφαρμογίδιο αναπαραγωγής CD

en: Factory for Panel Menu Applet
el: Εργοστάσιο για Εφαρμογίδιο Μενού Ταμπλώ

en: Factory for creating the weather applet.
el: Εργοστάσιο για δημιουργία εφαρμογιδίου καιρού.

en: Factory for drive mount applet
el: Εργοστάσιο για το εφαρμογίδιο προσάρτησης δίσκων

en: Failed to access configuration source(s): %s
el: Αποτυχία πρόσβασης στις πηγές ρυθμίσεων: %s

en: Failed to get IWIN data.
el: Αποτυχία ανάγνωσης πληροφοριών πρόγνωσης IWIN.

en: Failed to get IWIN forecast data.
el: Αποτυχία ανάγνωσης πληροφοριών πρόγνωσης IWIN.

en: Failed to get METAR data.
el: Αδύνατη η ανάγνωση πληροφοριών METAR.

en: Failed to get Met Office data.
el: Αποτυχία λήψης πληροφοριών Met Office .

en: Failed to get Met Office forecast data.
el: Αποτυχία λήψης μετεωρολογικών πληροφοριών πρόγνωσης.

en: Failed to get radar map image.
el: Αποτυχία ανάγνωσης εικόνας χάρτη ραντάρ.

en: Few clouds
el: Μερικά σύννεφα

en: Few ice crystals
el: Λίγοι κρύσταλλοι πάγου

en: Few ice pellets
el: Λίγοι σβώλοι πάγου

en: Flag
el: Σημαία

en: Flag and Label
el: Σημαία και Ετικέτα

en: Floppy
el: Δισκέττα

en: Fog
el: Ομίχλη

en: Fog in the vicinity
el: Τοπική ομίχλη

en: Fog with wind
el: Ομίχλη με άνεμο

en: For_eground
el: Προ_σκήνιο

en: ForeCast Report
el: Πρόγνωση Καιρού

en: Forecast
el: Πρόγνωση καιρού

en: Foregroun_d
el: Προσκή_νιο

en: Freezing drizzle
el: Παγωμένο ψιχάλισμα

en: Freezing duststorm
el: Παγωμένη καταιγίδα με σκόνη

en: Freezing fog
el: Παγωμένη ομίχλη

en: Freezing hail
el: Παγωμένο χαλάζι

en: Freezing haze
el: Παγωμένη καταχνιά

en: Freezing ice crystals
el: Παγωμένοι κρύσταλλοι πάγου

en: Freezing ice pellets
el: Παγωμένοι σβώλοι πάγου

en: Freezing mist
el: Παγωμένη καταχνιά

en: Freezing precipitation
el: Παγωμένη ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Freezing rain
el: Παγωμένη βροχή

en: Freezing sandstorm
el: Παγωμένη καταιγίδα με άμμο

en: Freezing small hail
el: Παγωμένο μικρό χαλάζι

en: Freezing snow
el: Παγωμένη χιονόπτωση

en: Freezing snow grains
el: Παγωμένη χιονόπτωση

en: Freezing sprays
el: Παγωμένες ψεκάδες

en: Freezing squall
el: Παγωμένο μπουρίνι

en: Freezing tornado
el: Παγωμένη θύελλα

en: Freezing volcanic ash
el: Παγωμένη ηφαιστιακή στάχτη

en: Funnel cloud
el: Στενά σύννεφα

en: Funnel cloud in the vicinity
el: Τοπικό στενά σύννεφα

en: Funnel cloud w/ wind
el: Στενά σύννεφα με άνεμο

en: GKB Factory
el: Εργοστάσιο GKB

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
el: Αρχική Σελίδα του GKB (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GNOME Weather
el: O Καιρός του GNOME

en: General
el: Γενικά

en: Get continuously updated stock quotes
el: Συνεχής λήψη ενημερωμένων τιμών μετοχών

en: Geyes
el: GEyes (Μάτια)

en: Geyes Applet Factory
el: Εργοστάσιο Εφαρμογιδίου GEyes (Ματιών)

en: Geyes Preferences
el: Προτιμήσεις GEyes

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
el: Εφαρμογίδιο για επιλογή περίεργων χαρακτήρων που δεν υπάρχουν στο πληκτρολόγιo μου. Διατίθεται σύμφωνα με την άδεια χρήσης GNU General Public Licence.

en: Gtik Applet Factory
el: Εργοστάσιο Εφαρμογιδίου Gtik

en: Gweather Applet Factory
el: Εργοστάσιο Εφαρμογιδίου Gweather

en: Hail
el: Χαλάζι

en: Hail in the vicinity
el: Τοπικό χαλάζι

en: Hail showers
el: Βροχές με χαλάζι

en: Hailstorm
el: Καταιγίδα με χαλάζι

en: Hard Disk
el: Σκληρός Δίσκος

en: Haze
el: Καταχνιά

en: Haze in the vicinity
el: Τοπική καταχνιά

en: Haze with wind
el: Kαταχνιά με άνεμο

en: Heavy drizzle
el: Δυνατό ψιχάλισμα

en: Heavy dust
el: Βαριά σκόνη

en: Heavy dust whirls
el: Βαρύς στρόβιλος σκόνης

en: Heavy duststorm
el: Βαριά καταιγίδα με σκόνη

en: Heavy hail
el: Βαρύ χαλάζι

en: Heavy ice crystals
el: Βαριοί κρύσταλλοι πάγου

en: Heavy ice pellets
el: Πολλοί σβώλοι πάγου

en: Heavy precipitation
el: Βαριά ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Heavy rain
el: Δυνατή βροχή

en: Heavy sand
el: Βαρύς άμμος

en: Heavy sandstorm
el: Βαριά καταιγίδα με άμμο

en: Heavy small hail
el: Βαρύ μικρό χαλάζι

en: Heavy snow
el: Βαριά χιονόπτωση

en: Heavy snow grains
el: Βαρύ παγωμένο χιόνι

en: Heavy sprays
el: Βαριές ψεκάδες

en: Heavy squall
el: Βαρύ μπουρίνι

en: Help document %s/%s not found
el: Το έγγραφο βοήθειας %s/%s δεν βρέθηκε

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: High
el: Υψηλή:

en: History
el: Ιστορικό

en: Home
el: Αρχικός κατάλογος

en: Hotkey for switching between layouts
el: Ενεργό πλήκτρο για εναλλαγή μεταξύ διατάξεων

en: Humidity:
el: Υγρασία:

en: I_dle
el: Αδ_ρανής

en: Ice crystal storm
el: Καταιγίδα με κρυστάλλους πάγου

en: Ice crystals
el: Κρύσταλλοι πάγου

en: Ice crystals in the vicinity
el: Τοπικοί κρύσταλλοι πάγου

en: Ice pellet storm
el: Καταιγίδα με σβώλους πάγου

en: Ice pellets
el: Σβώλοι πάγου

en: Ice pellets in the vicinity
el: Τοπικοί σβώλοι πάγου

en: Insert characters
el: Εισαγωγή χαρακτήρων

en: Insert special characters
el: Εισαγωγή ειδικών χαρακτήρων

en: Internet
el: Διαδίκτυο

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Jaz Drive
el: Συσκευή Jaz

en: KDE Menus
el: Μενού KDE

en: Keyboard Layout Switcher
el: Εναλλάκτης Διάταξης Πληκτρολογίου

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
el: Προτιμήσεις Εναλλάκτη Διάταξης Πληκτρολογίου

en: Keyboards (select and press add)
el: Πληκτρολόγια (επιλέξτε και πατήστε προσθήκη)

en: Keymaps
el: Χάρτες πλήκτρων

en: Label
el: Ετικέτα

en: Layout
el: Διάταξη

en: Light drizzle
el: Ελαφρύ ψιχάλισμα

en: Light dust
el: Ελαφρά σκόνη

en: Light dust whirls
el: Ελαφρύς στρόβιλος σκόνης

en: Light duststorm
el: Ελαφρά καταιγίδα με σκόνη

en: Light fog
el: Ελαφρά ομίχλη

en: Light funnel cloud
el: Ελαφρά στενά σύννεφα

en: Light hail
el: Ελαφρύ χαλάζι

en: Light haze
el: Ελαφριά καταχνιά

en: Light mist
el: Ελαφρά καταχνιά

en: Light precipitation
el: Ελαφρά ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Light rain
el: Ελαφριά βροχή

en: Light sand
el: Ελαφρύς άμμος

en: Light snow
el: Ελαφρά χιονόπτωση

en: Light snow grains
el: Λίγο παγωμένο χιόνι

en: Light sprays
el: Ελαφρές ψεκάδες

en: Light squall
el: Ελαφρύ μπουρίνι

en: Light standstorm
el: Ελαφρά καταιγίδα με άμμο

en: Load Average
el: Μέσος Φόρτος

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location view
el: Προβολή τοποθεσίας

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Low
el: Χαμηλή

en: Macros
el: Μακροεντολές

en: Memory
el: Μνήμη

en: Memory Load
el: Φόρτος Μνήμης

en: Menu Bar
el: Εργαλειοθήκη Μενού

en: Menu Bar Preferences
el: Προτιμήσεις Εργαλειοθήκης Μενού

en: Mini-Commander
el: Μίνι-Διοικητής

en: Mini-Commander applet
el: Εφαρμογίδιο Μίνι Διοικητή

en: MiniCommander Applet Factory
el: Εργοστάσιο Εφαρμογιδίου Μίνι Διοικητή

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Mist
el: Καταχνιά

en: Mist in the vicinity
el: Τοπική καταχνιά

en: Mist with wind
el: Καταχνιά με άνεμο

en: Mixer device %s has neither volume nor PCM channels.
el: Η συσκευή μίκτη %s δεν έχει κανάλια ήχου και PCM.

en: Modem Lights
el: Ενδείξεις μόντεμ

en: Modem Lights Preferences
el: Προτιμήσεις Ενδείξεων Μόντεμ

en: Modem options
el: Επιλογές μόντεμ

en: Moderate drizzle
el: Μέτριο ψιχάλισμα

en: Moderate dust
el: Μέτρια σκόνη

en: Moderate dust whirls
el: Μέτριος στρόβιλος σκόνης

en: Moderate duststorm
el: Μέτρια καταιγίδα με σκόνη

en: Moderate fog
el: Μέτρια ομίχλη

en: Moderate funnel cloud
el: Μέτρια στενά σύννεφα

en: Moderate hail
el: Μέτριο χαλάζι

en: Moderate haze
el: Μέτρια καταχνιά

en: Moderate ice crystals
el: Μέτριοι κρύσταλλοι πάγου

en: Moderate ice pellets
el: Μέτριοι σβώλοι πάγου

en: Moderate mist
el: Μέτρια καταχνιά

en: Moderate precipitation
el: Μέτρια ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Moderate rain
el: Μέτρια βροχή

en: Moderate sand
el: Μέτριος άμμος

en: Moderate sandstorm
el: Μέτρια καταιγίδα με άμμο

en: Moderate small hail
el: Μέτριο μικρό χαλάζι

en: Moderate smoke
el: Μέτριος καπνός

en: Moderate snow
el: Μέτρια χιονόπτωση

en: Moderate snow grains
el: Μέτριο παγωμένο χιόνι

en: Moderate sprays
el: Μέτριες ψεκάδες

en: Moderate squall
el: Μέτριο μπουρίνι

en: Moderate tornado
el: Μέτρια θύελλα

en: Moderate volcanic ash
el: Μέτρια ηφαιστιακή στάχτη

en: Monitor a laptop's remaining power
el: Παρακολούθηση υπόλοιπου μπαταρίας φορητού υπολογιστή

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
el: Παρακολούθηση του καιρού και προβλέψεων

en: Monitor the quality of a wireless network link
el: Παρακολούθηση της ποιότητας της ασύρματης σύνδεσης δικτύου

en: Monitored Device:
el: Παρακολουθούμενη συσκευή:

en: Monitored Resources
el: Παρακολουθούμενοι Πόροι

en: Mount local disks and devices
el: Προσάρτηση τοπικών δίσκων και συσκευών

en: Move towards bottom
el: Μετάβαση προς τα κάτω

en: Move towards top
el: Μετάβαση προς τα πάνω

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
el: Πρ'επει να ορισθεί η παράμετρος περιβάλλοντος GCONF_CONFIG_SOURCE

en: My Documents
el: Τα Έγγραφα μου

en: N/A
el: Μ/E

en: N_ice
el: Ωραιο_ποίηση

en: Net Load
el: Φόρτος Δικτύου

en: Network
el: Δίκτυο

en: Next Track
el: Επόμενο Κομμάτι

en: No Wireless Devices
el: Δεν υπάρχουν ασύρματες συσκευές

en: No data available or properties not set
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα ή οι ιδιότητες δεν έχουν ρυθμιστεί

en: No_t connected
el: Χω_ρίς σύνδεση

en: Normal
el: Κανονική

en: North
el: Βόρειος

en: North - NorthEast
el: Βόρειος - Βορειοανατολικός

en: North - Northwest
el: Βόρειος - Βορειοδυτικός

en: Northeast
el: Βορειοανατολικός

en: Northwest
el: Βορειοδυτικός

en: Notify me when battery charge is low
el: Ειδοποίηση όταν το φορτίο της μπαταρίας είναι χαμηλό

en: Notify me when battery is fully re-charged
el: Ειδοποίηση όταν η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη

en: O_utline
el: Πε_ρίγραμμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Orange:
el: Πορτοκαλί:

en: Ot_her
el: Ά_λλο

en: Overcast
el: Νεφοσκεπής

en: Panel Menu Applet Factory
el: Εργοστάσιο για Εφαρμογίδιο Μενού Ταμπλώ

en: Panel applet for displaying menus
el: Εφαρμογίδιο ταμπλώ για την εμφάνιση των μενού

en: Panel applet for playing audio CDs
el: Εφαρμογίδιο του ταμπλώ για την αναπαραγωγή audio CDs

en: Partial drizzle
el: Μερικό ψιχάλισμα

en: Partial dust
el: Μερική σκόνη

en: Partial dust whirls
el: Μερικώς στρόβιλος σκόνης

en: Partial duststorm
el: Μερική καταιγίδα με σκόνη

en: Partial fog
el: Μερική ομίχλη

en: Partial funnel clouds
el: Μερικά στενά σύννεφα

en: Partial hail
el: Μερικό χαλάζι

en: Partial haze
el: Μερικώς καταχνιά

en: Partial ice crystals
el: Μερικώς κρύσταλλοι πάγου

en: Partial ice pellets
el: Μερικώς σβώλοι πάγου

en: Partial mist
el: Μερική καταχνιά

en: Partial precipitation
el: Μερική ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Partial rainfall
el: Μερική νεροποντή

en: Partial sand
el: Μερικώς άμμος

en: Partial sandstorm
el: Μερική καταιγίδα με άμμο

en: Partial small hail
el: Μερικό μικρό χαλάζι

en: Partial smoke
el: Μερικώς καπνός

en: Partial snow grains
el: Μερικώς παγωμένο χιόνι

en: Partial snowfall
el: Μερική χιονόπτωση

en: Partial sprays
el: Μερικές ψεκάδες

en: Partial squall
el: Μερικό μπουρίνι

en: Partial tornado
el: Μερική θύελλα

en: Partial volcanic ash
el: Μερική ηφαιστιακή στάχτη

en: Patches of drizzle
el: Τμήματα με ψιχάλισμα

en: Patches of dust
el: Τμήματα με σκόνη

en: Patches of dust whirls
el: Τμήματα με στρόβιλο σκόνης

en: Patches of fog
el: Τμήματα με ομίχλη

en: Patches of funnel clouds
el: Τμήματα με στενά σύννεφα

en: Patches of hail
el: Τμήματα με χαλάζι

en: Patches of haze
el: Τμήματα με καταχνιά

en: Patches of ice crystals
el: Τμήματα με κρυστάλλους πάγου

en: Patches of ice pellets
el: Τμήματα από σβώλους πάγου

en: Patches of mist
el: Τμήματα με καταχνιά

en: Patches of precipitation
el: Τμήματα με ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Patches of rain
el: Τμήματα με βροχή

en: Patches of sand
el: Τμήματα με άμμο

en: Patches of small hail
el: Τμήματα με μικρό χαλάζι

en: Patches of smoke
el: Τμήματα από καπνό

en: Patches of snow
el: Τμήματα με χιόνι

en: Patches of snow grains
el: Τμήματα από παγωμένο χιόνι

en: Patches of sprays
el: Τμήματα με ψεκάδες

en: Patches of volcanic ash
el: Τμήματα από ηφαιστιακή στάχτη

en: Path specified is currently not a valid directory.
el: Η διαδρομή που καθορίσατε δεν είναι ένας έγκυρος κατάλογος.

en: Pattern:
el: Μοτίβο:

en: Pick a color
el: Επιλογή χρώματος:

en: Play / Pause
el: Αναπαραγωγή / Παύση

en: Precipitation in the vicinity
el: Τοπική ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Press a key or press Esc to cancel
el: Πιέστε ένα πλήκτρο ή Esc για ακύρωση

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
el: Πατήστε το συνδυασμό πλήκτρων για να αλλάξετε διατάξεις. Τα πλήκτρα μπορεί να ορισθούν μέσω του διαλόγου ιδιοτήτων

en: Pressure:
el: Βαρομετρική πίεση:

en: Preview:
el: Προεπισκόπηση:

en: Previous Track
el: Προηγούμενο Κομμάτι

en: Processor
el: Επεξεργαστής

en: Produces keyboard layout switcher applets.
el: Παράγει εφαρμογίδια εναλλαγής πληκτρολογίου.

en: Programs
el: Προγράμματα

en: Progress bar direction
el: Κατεύθυνση μπάρας προόδου

en: Querying available channels of mixer device %s failed
el: Αποτυχία ερωτήματος διαθεσίμων καναλιών συσκευής μίκτη %s

en: Raging tornado
el: Ανεμοστρόβιλος

en: Rain
el: Βροχή

en: Rain in the vicinity
el: Τοπικές βροχές

en: Rain showers
el: Τοπική βροχή

en: Receive data
el: Λήψη δεδομένων

en: Red:
el: Κόκκινο:

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap file use, plus network traffic.
el: Κυκλοφορεί σύμφωνα με την άδεια χρήσης GNU (GNU general public license).
    
    Το εφαρμογίδιο φόρτου συστήματος προβάλλει γραφικά για τη χρήση ΚΜΕ, μνήμης RAM, και αρχείου εναλλαγής, καθώς και το φόρτο δικτύου.

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
el: Κυκλοφορεί σύμφωνα με την άδεια χρήσης GNU (GNU general public license).
    
    Ένα εφαρμογίδιο για την παρακολούθηση των τοπικών καιρικών συνθηκών.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
el: Κυκολοφορεί σύμφωνα με την άδεια χρήσης GNU general public license.
    Ένδειξη κατάστασης μόντεμ και τοποθέτηση κλήσεων.
    Οι ενδεικτικές λυχνίες ξεκινώντας από πάνω ή αριστερά είναι Αποστολή
    and Λήψη δεδομένων.

en: Removing this entry is not allowed as this will cause the Menu Bar applet to be removed from GNOME Panel
el: Δεν επιτρέπεται η απομάκρυνση αυτής της καταχώρησης γιατί θα προκαλέσει την απομάκρυνση του εφαρμογιδίου Εργαλειοθήκης Μενού από το Ταμπλώ του GNOME

en: Rename documents item...
el: Μετονομασία αντικειμένου εγγράφων...

en: Rename links item...
el: Μετονομασία αντικειμένου δεσμών...

en: Resource
el: Πόρος

en: Retrieval failed
el: Αποτυχία ανάκτησης

en: S_ystem
el: Σ_ύστημα

en: Sand
el: Άμμος

en: Sand in the vicinity
el: Τοπικός άμμος

en: Sandstorm
el: Καταιγίδα με άμμο

en: Sandstorm in the vicinity
el: Τοπική καταιγίδα με άμμο

en: Scattered clouds
el: Διάσπαρτα σύννεφα

en: Scroll Speed :
el: Ταχύτητα κύλισης:

en: Scroll _left to right
el: Κύλιση από_αριστερά προς δεξιά

en: See the ForeCast Details
el: Προβολή Λεπτομερειών Πρόγνωσης

en: Select Keyboard
el: Επιλογή Διάταξης Πληκτρολογίου

en: Select Location from the list
el: Επιλογή τοποθεσίας από τη λίστα

en: Select an icon for the Applications menu
el: Επιλογή εικονιδίου για το Μενού Εφαρμογών

en: Select icon for mounted
el: Επιλογή εικονιδίου για προσαρτημένο

en: Select icon for unmounted
el: Επιλογή εικονιδίου για αποπροσαρτημένο

en: Send data
el: Αποστολή δεδομένων

en: Set default list value for %s
el: Ορισμός εξ ορισμού τιμής λίστας για  %s

en: Set options as default
el: Καθορισμός επιλογών ως εξ ορισμού

en: Set the default character list here
el: Καθορισμός της προεπιλεγμένης λίστας χαρακτήρων εδώ

en: Set the device path here
el: Καθορίστε εδώ τη διαδρομή συσκευής

en: Sh_ared
el: Διαμοιρα_ζόμενο

en: Shallow drizzle
el: Αραιό ψιχάλισμα

en: Shallow dust whirls
el: Ελαφρύς στρόβιλος σκόνης

en: Shallow duststorm
el: Ρηχή καταιγίδα με σκόνη

en: Shallow fog
el: Ρηχή ομίχλη

en: Shallow funnel cloud
el: Ρηχά στενά σύννεφα

en: Shallow hail
el: Ρηχό χαλάζι

en: Shallow haze
el: Ρηχή καταχνιά

en: Shallow ice pellets
el: Αραιοί σβώλοι πάγου

en: Shallow mist
el: Ρηχή καταχνιά

en: Shallow precipitation
el: Ρηχή ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Shallow rain
el: Αραιά βροχή

en: Shallow sandstorm
el: Ρηχή καταιγίδα με άμμο

en: Shallow small hail
el: Ρηχό μικρό χαλάζι

en: Shallow smoke
el: Ρηχός καπνός

en: Shallow snow
el: Αδύναμη χιονόπτωση

en: Shallow snow grains
el: Ελαφρύ παγωμένο χιόνι

en: Shallow sprays
el: Ρηχές ψεκάδες

en: Shallow volcanic ash
el: Ρηχή ηφαιστιακή στάχτη

en: Sho_w connect time and throughput
el: Εμφά_νιση χρόνου σύνδεσης και ρυθμού μεταφοράς

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Show
el: Εμφάνιση:

en: Show _dialog boxes
el: Εμφάνιση κουτιών _διαλόγου

en: Show fram_e
el: Εμφάνιση πλαι_σίου

en: Show han_dle
el: Εμφάνιση χειρισ_τή

en: Show signal strength in _percentage
el: Προβολή ισχύος σήματος σε _ποσοστό

en: Showers
el: Νεροποντή

en: Showers of ice crystals
el: Χιονόνερο

en: Showers of ice pellets
el: Βροχή με σβώλους πάγου

en: Showers of small hail
el: Βροχές με μικρό χαλάζι

en: Showers of volcanic ash
el: Βροχή με ηφαιστιακή στάχτη

en: Showers, type unknown
el: Βροχές, άγνωστο είδος

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skip backward
el: Παράκαμψη προς τα πίσω

en: Skip forward
el: Παράκαμψη προς τα μπροστά

en: Sky:
el: Ουρανός:

en: Small hail
el: Μικρό χαλάζι

en: Small hail in the vicinity
el: Μικρό τοπικό χαλάζι

en: Small hailstorm
el: Καταιγίδα με μικρό χαλάζι

en: Smoke
el: Καπνός

en: Smoke in the vicinity
el: Τοπικός καπνός

en: Smoke w/ thunders
el: Καπνός με κεραυνούς

en: Smoke with wind
el: Καπνός με άνεμο

en: Snow
el: Χιονόπτωση

en: Snow grain showers
el: Χιονόπτωση

en: Snow grains
el: Παγωμένο χιόνι

en: Snow grains in the vicinity
el: Τοπικό παγωμένο χιόνι

en: Snow in the vicinity
el: Τοπική χιονόπτωση

en: Snow showers
el: Χιονόνερο

en: Snowstorm
el: Χιονοθύελλα

en: South
el: Νότιος

en: South - Southeast
el: Νότιος - Νοτιοανατολικός

en: South - Southwest
el: Νότιος - Νοτιοδυτικός

en: Southeast
el: Νοτιοανατολικός

en: Southwest
el: Νοτιοδυτικός

en: Spinbutton for updating
el: Spinbutton για ενημερώσεις

en: Sprays
el: Ψεκάδες

en: Sprays in the vicinity
el: Τοπικές ψεκάδες

en: Squall
el: Μπουρίνι

en: Squall in the vicinity
el: Τοπικό μπουρίνι

en: Start program
el: Εκκίνηση προγράμματος

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
el: Δεν είναι διαθέσιμη πρόγνωση πολιτείας για αυτήν την τοποθεσία.
    Παρακαλώ δοκιμάστε τη λεπτομερή πρόγνωση· υπενθύμιση: προγνώσεις από το IWIN είναι διαθέσιμες μόνο για πόλεις των ΗΠΑ.

en: Stock Ticker
el: Τηλέτυπο Χρηματιστηρίου

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
el: Τηλέτυπο Μετοχών
    Συνεχής κάληψη ενημερωμένων τιμών μετοχών

en: Stock Ticker Preferences
el: Ιδιότητες του Stock Ticker

en: Stock update Fre_quency in minutes:
el: Συχνό_τητα Ανανέωσης σε λεπτά:

en: Stop
el: Διακοπή

en: Suspend
el: Αναστολή

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
el: Η εντολή Αναστολή δεν καθορίστηκε σωστά στις προτιμήσεις.
    Αλλάξτε τις προτιμήσεις και προσπαθήστε ξανά.

en: Suspend command:
el: Εντολή αναστολής:

en: Swap File
el: Αρχείο Εναλλαγής

en: Swap Load
el: Φόρτος Εναλλαγής

en: Symbols
el: Σύμβολα

en: Sys_tem monitor update interval:
el: Μεσοδιάστημα ενημέρωσης παρα_κολούθησης συστήματος:

en: System Monitor
el: Παρακολούθηση Συστήματος

en: System Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις Παρακολούθησης Συστήματος

en: System is running on AC power
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από AC power

en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από AC power
    Μπαταρία: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από AC power. Μπαταρία: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: Not present
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από AC power. Μπαταρία: Δεν υπάρχει

en: System is running on battery power
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από μπαταρία

en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από μπαταρία
     Μπαταρία: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από μπαταρία. Μπαταρία: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: Not present
el: Το σύστημα τροφοδοτείται από μπαταρία. Μπαταρία: Δεν υπάρχει

en: System m_onitor height:
el: Ύψος πα_ρακολουθητή συστήματος:

en: System m_onitor width:
el: Πλάτος πα_ρακολουθητή συστήματος:

en: Temperature:
el: Θερμοκρασία:

en: Text
el: Κείμενο

en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
el: Το υποσύστημα Διαχείρισης APM φαίνεται να είναι απενεργοποιημένο.
    Εκτελέστε "apm -e 1" (FreeBSD) για να δείτε
    αν αυτό βοηθάει σε κάτι.

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
el: Το εφαρμογίδιο CD Player είναι ένα απλό πρόγραμμα εκτέλεσης μουσικών CD για το ταμπλώ

en: The Menu Bar allows you to display customized menubars on your panels.
el: Η Εργαλειοθήκη Μενού σάς επιτρέπει να εμφανίζετε προσαρμοσμένα μενού στα ταμπλώ σας.

en: The applet will not work properly (if at all).
el: Το εφαρμογίδιο δε θα λειτουργήσει σωστά (αν λειτουργήσει καθόλου).

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
el: Τα μάτια ακολουθούν την κατεύθυνση της κατάδειξης ποντικιού

en: The images necessary to run the wireless monitor are missing.
    Please make sure that it is correctly installed.
el: Οι εικόνες που απαιτούνται για την εκτέλεση της παρακολούθησης ασύρματης σύνδεσης λείπουν.
    Παρακαλώ ελέγξτε ότι έχει εγκατασταθεί σωστά.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
el: Ο ελεγκτής ήχου σας επιτρέπει να καθορίζετε το επίπεδο ήχου από την επιφάνεια εργασίας

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
el: Ο ελεγκτής ήχου σας επιτρέπει να καθορίζετε το επίπεδο ήχου από την επιφάνεια εργασίας.

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
el: Δεν φαίνεται να υπάρχουν ασύρματες συσκευές ρυθμισμένες στο σύστημα σας.
    Επιβεβαίωστε τις ρυθμίσεις σας αν νομίζετε ότι αυτό είναι λάθος.

en: There was an error executing '%s' : %s
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση '%s' : %s

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <d> while the applet has focus.
el: Αυτοί οι χαρακτήρες θα εμφανιστούν όταν εκκινηθεί το ταμπλώ. Για να επιστρέψετε σε αυτή τη λίστα, πατήστε <ΔΙΑΣΤΗΜΑ> όταν το εφαρμογίδιο είναι ενεργό.

en: Thick fog
el: Πυκνή ομίχλη

en: Thick funnel cloud
el: Πυκνά στενά σύννεφα

en: Thick haze
el: Πυκνή καταχνιά

en: Thick mist
el: Πυκνή καταχνιά

en: Thick smoke
el: Πυκνός καπνός

en: Thick volcanic ash
el: Πυκνή ηφαιστιακή στάχτη

en: Thin smoke
el: Αραιός καπνός

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
el: Το εφαρμογίδιο αυτό προσθέτει μια γραμμή εντολών στο ταμπλώ. Υποστηρίζει συμπλήρωση εντολών, ιστορία εντολών, παραμετροποιήσιμες μακροεντολές και ένα προαιρετικό ενσωματωμένο ρολόι.
    
    Αυτό το πρόγραμμα είναι ελεύθερο λογισμικό (free software); μπορείτε να το αναδιανείμετε ή/και τροποποιήσετε σύμφωνα με τις συνθήκες της δημόσιας άδειας χρήσης της GNU (GNU General Public License), όπως εκδόθηκε από το Free Software Foundation (Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού), είτε την έκδοση 2 της άδειας, ή (κατά την προτίμησή σας) οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση.

en: This applet adds a command line to the panel
el: Αυτό το εφαρμογίδιο προσθέτει μια γραμμή εντολών στο ταμπλώ

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
el: Το παρόν εφαρμογίδιο εναλλάσσει πληκτρολόγια. Χρησιμοποιεί είτε
    το setxkbmap είτε το xmodmap. Στείλτε μου τη σημαία σας και την διάταξη πληκτρολογίου,
    αν θέλετε υποστήριξη για τη γλώσσα σας (στο shooby@gnome.hu).
    Γεια χαρά και ευχαριστώ για τα ψάρια.
    Ευχαριστώ το Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> για τη βοήθεια
    και την Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> για την αλληλεγγύη της.

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
el: Αυτό το πρόγραμμα συνδέεται σε ένα δημοφιλές δικτυακό τόπο και λαμβάνει χρηματιστιριακές πληροφορίες. Το Stock Ticker του GNOME είναι είναι μια ελεύθερη εφαρμογή βασισμένη στο Ίντερνετ. Το gtik δεν παρέχει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΓΓΥΗΣΗ. Μη χρησιμοποιήσετε το Τηλέτυπο Χρηματιστηρίου του GNOME για τη λήψη επενδυτικών αποφάσεων, παρέχεται μόνο για πληροφοροριακή χρήση.

en: This utility show the status of your laptop battery.
el: Αυτή η εφαρμογή προβάλλει την κατάσταση της μπαταρίας του φορητού σας υπολογιστή.

en: This utility shows the status of a wireless link.
el: Αυτή η εφαρμογή προβάλλει την κατάσταση ενός ασύρματου συνδέσμου

en: Thunderous duststorm
el: Καταιγίδα με σκόνη και κεραυνούς

en: Thunderous sandstorm
el: Καταιγίδα με άμμο και κεραυνούς

en: Thunderous squall
el: Μπουρίνι με κεραυνούς

en: Thunderous tornado
el: Θύελλα με κεραυνούς

en: Thunderstorm
el: Καταιγίδα

en: Tornado
el: Θύελλα

en: Tornado in the vicinity
el: Τοπική θύελλα

en: Track number
el: Αριθμός κομματιού

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
el: Πληκτρολογείστε μια εντολή εδώ και το Gnome θα την εκτελέσει για εσάς

en: URL link Button
el: Κουμπί συνδέσμου URL

en: U_pdates per second
el: Ενη_μερώσεις ανά δευτερόλεπτο

en: U_se ISDN
el: _Χρήση ISDN

en: Unable to find doc_id %s in the help path
el: Αδυναμία εύρεσης του doc_id %s στην διαδρομή βοήθειας

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
el: Αδυναμία εύρεσης του τομέα GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
el: Αδυναμία εύρεσης του τομέα  GNOME_FILE_DOMAIN_HELP

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
el: Αδυναμία εύρεσης των αρχείων βοηθείας είτε στο %s ή στο %s. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση σας.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
el: Αδυναμία εμφάνισης βοήθειας, ο %s δεν είναι κατάλογος. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση σας.

en: Unknown
el: Άγνωστη

en: Unknown observation time
el: Άγνωστη ώρα καταγραφής

en: Unknown precipitation
el: Άγνωστη ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Unknown thunderstorm
el: Άγνωστη καταιγίδα

en: Update spin button
el: Ενημέρωση κουμπιού στροβιλισμού (spin)

en: Update:
el: Ενημέρωση:

en: Updates
el: Ενημερώσεις

en: Updating...
el: Ενημέρωση...

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
el: Χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα βέλους Πάνω/Κάτω για να αυξομειώσετε την ένταση

en: Use _Default
el: Χρήση _Προεπιλεγμένου

en: Use _automount friendly status test
el: Χρήση _δοκιμής κατάστασης φιλικής αυτόματης προσάρτησης (automount)

en: Use _metric system units
el: Χρήση _μετρικού συστήματος

en: Use cus_tom address for radar map
el: Χρήση προ_σαρμοσμένης διεύθυνσης για χάρτη radar

en: Utility
el: Εργαλείο

en: Variable
el: Μεταβλητός

en: Visibility:
el: Ορατότητα:

en: Volcanic ash
el: Ηφαιστιακή στάχτη

en: Volcanic ash in the vicinity
el: Τοπική ηφαιστειακή στάχτη

en: Volcanic ash w/ thunders
el: Ηφαιστιακή στάχτη με κεραυνούς

en: Volume Control
el: Ελεγκτής Ήχου

en: Volume Control (muted)
el: Ελεγκτής Έντασης Ήχου (αποσιώπηση)

en: Volume Controller
el: Ελεγκτής Έντασης Ήχου

en: W_orkspaces Menu
el: Μενού Χώρων _Εργασίας

en: Warnings
el: Προειδοποιήσεις

en: Weather Preferences
el: Προτιμήσεις Καιρού

en: Weather Report
el: Δελτίο Καιρού

en: WeatherInfo missing location
el: Το WeatherInfo δε διαθέτει τοποθεσία

en: West
el: Δυτικός

en: West - Northwest
el: Δυτικός - Βορειοδυτικός

en: West - Southwest
el: Δυτικός - Νοτιοδυτικός

en: Where command can be:
     * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
     * gkb_xmmap hu
     * setxkbmap hu
el: Όπου η εντολή μπορεί να είναι:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
     * gkb_xmmap hu
     * setxkbmap hu

en: Wind:
el: Άνεμος:

en: Windows
el: Παράθυρα

en: Windy drizzle
el: Ψιχάλισμα με άνεμο

en: Wireless Link Monitor
el: Παρακολούθηση ασύρματης σύνδεσης

en: Wireless Link Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις Εφαρμογιδίου Ασύρματης Σύνδεσης

en: Workspaces
el: Χώροι Εργασίας

en: Yellow:
el: Κίτρινο:

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
el: Είστε συνδεδεμένοι.
    Επιθυμείτε να αποσυνδεθείτε;

en: You may not specify duplicate patterns
el: Δεν μπορείτε να καθορίσετε διπλότυπα μοτίβα

en: You must specify a command
el: Θα πρέπει να καθορίσετε μια εντολή

en: You must specify a pattern
el: Θα πρέπει να καθορίσετε ένα μοτίβο

en: You must specify a pattern and a command
el: Θα πρέπει να καθορίσετε ένα μοτίβο και μια εντολή

en: Your platform is not supported!
el: Η πλατφόρμα σας δεν υποστηρίζεται!

en: Zip Drive
el: Συσκευή Zip

en: _About...
el: _Περί...

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Add new macro...
el: _Προσθήκη νέας μακροεντολής...

en: _Appearance:
el: _Εμφάνιση:

en: _Applications Menu
el: _Μενού Εφαρμογών

en: _Automatically update every
el: _Αυτόματη ανανέωση κάθε

en: _Automatically update every
el: _Αυτόματη ενημέρωση κάθε

en: _Background
el: _Παρασκήνιο

en: _Browse...
el: _Εξερεύνηση...

en: _Buffers
el: _Ενταμιευτές

en: _Default character list:
el: _Προεπιλεγμένη λίστα χαρακτήρων:

en: _Delete Macro
el: _Διαγραφή Μακροεντολής

en: _Depth level:
el: _Επίπεδο βάθους:

en: _Device:
el: _Συσκευή:

en: _Disconnect command:
el: _Εντολή αποδύνδεσης:

en: _Eject
el: _Εξαγωγή

en: _Eject on unmount
el: _Εξαγωγή στην αποπροσάρτηση

en: _Enable scroll buttons
el: _Ενεργοποίηση κουμπιών κύλισης

en: _Flag
el: _Σημαία

en: _Font:
el: _Γραμματοσειρά :

en: _Forecast
el: _Πρόγνωση

en: _Foreground
el: _Προσκήνιο

en: _Free
el: _Ελεύθερο

en: _Grab hotkey
el: _Άδραγμα ενεργού πλήκτρου

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Icon :
el: _Εικονίδιο :

en: _Label:
el: _Ετικέτα:

en: _Memory
el: _Μνήμη

en: _Modem lock file:
el: _Αρχείο κλειδώματος μόντεμ:

en: _Mount point:
el: _Σημείο προσάρτησης:

en: _Mute
el: _Απενεργοποίηση ήχου

en: _Name:
el: _Όνομα:

en: _Network
el: _Δίκτυο

en: _New Symbol:
el: _Νέο Σύμβολο:

en: _Other
el: Άλλ_ο

en: _Path:
el: _Διαδρομή:

en: _Preferences Menu
el: Μενού _Προτιμήσεων

en: _Preferences...
el: _Προτιμήσεις...

en: _Processor
el: _Επεξεργαστής

en: _Radar map
el: _Χάρτης ραντάρ

en: _Remove Selected
el: _Διαγραφή Επιλεγμένου

en: _Run External CD Player
el: _Εκτέλεση Εξωτερικού Προγράμματος Αναπαραγωγής CD

en: _Run Volume Control...
el: _Εκτέλεση Ελεγκτή Έντασης Ήχου

en: _Run detailed system monitor
el: _Εκτέλεση λεπτομερούς παρακολούθησης συστήματος

en: _Scale size to panel
el: _Κλιμάκωση μεγέθους στο ταμπλώ

en: _Suspend Computer...
el: _Αναστολή Λειτουργίας Υπολογιστή...

en: _Swap File
el: _Αρχείο Εναλλαγής

en: _Theme Name:
el: Όνομα _θέματος

en: _Unchanged Color:
el: Χρώμα _Μή Μεταβολής

en: _Update
el: _Ενημέρωση

en: _Update interval (seconds):
el: _Διάστημα ανανέωσης (δευτερόλεπτα):

en: _Use default theme colors
el: _Χρήση εξ ορισμού χρωμάτων θέματος

en: _Used
el: _Κατειλλημένο

en: _User
el: _Χρήστης

en: _Verify owner of lock file
el: _Έλεγχος ιδιοκτήτη αρχείου κλειδώματος

en: _Visit Weather.com
el: _Επισκεφθείτε το Weather.com

en: _Width :
el: _Πλάτος:

en: _Windows Menu
el: _Μενού Παραθύρων

en: kilometers
el: χιλιόμετρα

en: knots
el: κόμβοι

en: miles
el: μίλια

en: milliseconds
el: χιλιοστά δευτερολέπτου

en: minute(s)
el: λεπτό(ά)

en: not connected
el: χωρίς σύνδεση

en: pixels
el: εικονοστοιχεία

en: warning: mixer has no volume channel - using PCM instead.
el: προειδοποίηση: ο μίκτης δεν έχει κανάλι έντασης - γίνεται εναλλακτική χρήση PCM.

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
el: προειδοποίηση: αυτή η έκδοση του gmix μεταγλωττίστηκε με διαφορετική έκδοση
    του soundcard.h.
