Gtk+ - en to bg translation catalogue (1113 entries)

en: "Deepness" of the color.
bg: "Дълбочина" на цвят

en: (disabled)
bg: (забранен)

en: (unknown)
bg: (неизвестен)

en: --- No Tip ---
bg: --- Няма Подсещане ---

en: A GdkImage to display
bg: GdkImage за показване

en: A GdkPixbuf to display
bg: GdkPixbuf за показване

en: A GdkPixmap to display
bg: GdkPixmap за показване.

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
bg: GtkPackType, който указва дали вложения елемент е пакетиран с указател към началото или края на контейнера

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
bg: Списък от стилови трибути за прилагане към текста на етикета

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
bg: Списък от атрибути на стил за прилагане към текста на рендера

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the horizontal alignment of the text in the progress widget
bg: Число между 0.0 и 1.0 задаващо хоризонталното подравняване на текст в прогрес елемента

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
bg: Число между 0.0 и 1.0 задаващо вертикалното подравняване на текст в графичния обект за прогрес

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
bg: Стринг с _ знаци на позиции отговаряши на знаците от от текста, които да се подчертаят

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
bg: Заглавие което може да се покаже от мениджъра на прозорци когато това меню е откъснато

en: A widget to display in place of the usual frame label
bg: Елемент показан на мястото на обикновеният етикет за рамка

en: Accelerator Closure
bg: Приключване на Ускорение

en: Accelerator Widget
bg: Ускорение на Графични обекти

en: Action area border
bg: Граница на пространството за действие

en: Activatable
bg: Активируеми

en: Activates default
bg: Активира по подразбиране

en: Active
bg: Активен

en: Activity Blocks
bg: Блокове за активност

en: Activity Step
bg: Стъпка на Активност

en: Activity mode
bg: Режим на Активиране

en: Adjustment
bg: Нагласяване

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Allow Grow
bg: Позволява Нарастване

en: Allow Rules
bg: Позволява линия

en: Allow Shrink
bg: Позволява Свиване

en: Allow drawing of alternating color rows
bg: Позволява изчертаване на цветове с алтернативни цветове

en: Allow empty
bg: Винаги празно

en: Always enable arrows
bg: Винаги разрешава стрелките

en: Amharic (EZ+)
bg: Амхарик (EZ+)

en: Amount of blue light in the color.
bg: Количеството светло синьо в цвета.

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
bg: Брой рамки между лентата със засенчена лента с менюта и самите менюта

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
bg: Размера на рамката между засенчената лентата с инструменти и бутоните

en: Amount of green light in the color.
bg: Количеството зелено в цвета.

en: Amount of red light in the color.
bg: Количеството червено в цвета.

en: Amount to increase child's size on either side
bg: Степен на увеличение на размера от двете страни

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
bg: Степен на увеличение на размера от горе и долу

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
bg: Количество отстъпи в параграф, в пиксели

en: Animation
bg: Анимация

en: Appearance of the frame border
bg: Вид на границите на рамка

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
bg: Поява на сянка около стрелката

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
bg: Вид на сянката около контейнера

en: Application paintable
bg: Възможност на приложението да рисува

en: Arrow X Displacement
bg: Отместване на стрелката по X

en: Arrow Y Displacement
bg: Отместване на стрелката по Y

en: Arrow direction
bg: Направление на стрелка

en: Arrow shadow
bg: Сянка на стрелка

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
bg: Степен на отношение ако obey_child е FALSE

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
bg: Пропорция на показалеца

en: Attributes
bg: Атрибути

en: BMP image has bogus header data
bg: BMP картинка има 'фалшива' заглавна част

en: BMP image has unsupported header size
bg: BMP картинка има неподдържан размер на заглавната част

en: Background color
bg: Цвят на фон

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
bg: Цвят на фон като GdkColor (възможно незаделен)

en: Background color as a GdkColor
bg: Цвят на фон като GdkColor

en: Background color as a string
bg: Цвят на фон като низ

en: Background color name
bg: Име на фонов цвят

en: Background full height
bg: Изпълва фона по височина

en: Background full height set
bg: Задава пълна височина на фон

en: Background set
bg: Задаване на фон

en: Background stipple mask
bg: Маска с точки на фон

en: Background stipple set
bg: Задава точки на фон

en: Backward stepper
bg: Стрелка назад

en: Bad code encountered
bg: Срещнат е лош код

en: Bar style
bg: Стил на лентата

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
bg: Битмап за използване като маска когато изчертава фона за текста

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
bg: Битмап за използване като маска когато изчертава преден план за текста

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
bg: Бита за канал на PNG картинка не е валиден.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
bg: Бита за канал трансформация на PNG  не е 8.

en: Border relief
bg: Релефни граници

en: Border width
bg: Ширина на рамка

en: Bottom attachment
bg: Долно прикачване

en: Brightness of the color.
bg: Яркост на цвета.

en: Button relief
bg: Релеф на Бутон

en: Button spacing
bg: Интервал на бутон

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Can be used to add a new child to the container
bg: Може да бъде използван за добавяне на нов вложен елемент към контейнера

en: Can change accelerators
bg: Може да променя ускорителите

en: Can default
bg: Може да е подразбиращ

en: Can focus
bg: Може да има фокус

en: Can't allocate TGA header memory
bg: Не мога да разпределя памет за заглавната част на формата TGA

en: Can't allocate colormap entries
bg: Не мога да рзапределя елемени на цвтната карта

en: Can't allocate colormap structure
bg: Не мога да рзапределя структура на цвтната карта

en: Can't allocate memory for IOBuffer data
bg: Не мога да разпределя паметта за данни на IOBuffer

en: Can't allocate memory for IOBuffer struct
bg: Не мога да разпределя паметта за структура на IOBuffer

en: Can't allocate memory for TGA cmap temporary buffer
bg: Не мога да разпределя памет за временен буфер cmap на TGA

en: Can't allocate memory for TGA colormap entries
bg: Не мога да рзпределя памет за елементи на цветната карта за TGA формат

en: Can't allocate memory for TGA colormap struct
bg: Не мога да разпределя памет за структурата на цветната карта за TGA формат

en: Can't allocate memory for TGA context struct
bg: Не мога да разпределя памет за контекстна структура на TGA

en: Can't allocate memory for TGA header
bg: Не мога да разпределя памет за заглавна част на TGA

en: Can't allocate memory for loading PNM image
bg: Не мога да разпределя памет за зареждане на PNM картинка

en: Can't allocate memory for loading XPM image
bg: Не мога да разпределя памет за зареждане на XPM картинка

en: Can't allocate new pixbuf
bg: Невъзможно е да разпределя нов 'pixbuf'

en: Can't allocate pixbuf
bg: Не мога да разпределя 'pixbuf'

en: Can't allocate temporary IOBuffer data
bg: Не мога да разпределя временни IOBuffer данни

en: Can't handle PNM files with maximum color values greater than 255
bg: Не мога да поддържам PNM файлове със стойност за цвят по-голяма от 255

en: Can't read XPM colormap
bg: Не мога да чета цветната карта за XPM

en: Can't realloc IOBuffer data
bg: Не мога да преразпределя IOBuffer данни

en: Can't seek to image offset -- end-of-file probably encountered
bg: Не мога да отида на отместването в картинката -- вероятно е намерен 'край на файл'

en: Case sensitive
bg: Чувствително на малки/големи букви

en: Cell background color
bg: Цвят на фона на клетка

en: Cell background color as a GdkColor
bg: Цвят на фона на клетката като GdkColor

en: Cell background color as a string
bg: Цвят на фона на клетката като низ

en: Cell background color name
bg: Име на фонов цвят на клетката

en: Cell background set
bg: Задаване на фон на клетката

en: Child
bg: Вложен елемент

en: Child X Displacement
bg: Преместване по Х на обект

en: Child Y Displacement
bg: Преместване по У на обект

en: Child internal height padding
bg: Вътрешно запълване по височина

en: Child internal width padding
bg: Вътрешно запълване по ширина

en: Child widget to appear next to the menu text
bg: Вграден графичен обект който се появява в следващото меню текст

en: Circular table entry in GIF file
bg: Кръгов табличен запис в GIF файла

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
bg: Кликнете на пипетката а след това на цвят върху вашият екран за да изберете този цвят.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
bg: Кликнете на този елемент от палитрата за да го направите текущ цвят. За да смените цвета изтеглете примерен цвят тук или натиснете десния клавиш и изберете "Запазване на цвета тук."

en: Clickable
bg: Възможност за кликване

en: Climb Rate
bg: Скорост на нарастване

en: Color _Name:
bg: Име на _цвят:

en: Color to use for even rows
bg: Цвета, който да се използва за четни редове

en: Color to use for odd rows
bg: Цвета, който да се използва за нечетни редове

en: Color with which to draw insertion cursor
bg: Цвят с който ще се изчертава показалеца

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
bg: Цвят с който ще се изчертава втирия показалец при редактиране на смесен ляво-десен и дясно-ляв текст

en: Column headers respond to click events
bg: Заглавията на колоните могат да се кликват

en: Column is user-resizable
bg: Колона с възможност за

en: Column spacing
bg: Разсояние между колони

en: Columns
bg: Колони

en: Composite child
bg: Съставен включен елемент

en: Compressed icons are not supported
bg: Компресирани икони не се поддържат

en: Content area border
bg: Рамка на полето за съдържание

en: Could not get image height (bad TIFF file)
bg: Неможах да получа височина на картинка (лош TIFF файл)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
bg: Неможах да получа ширина на картинка (лош TIFF файл)

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
bg: Не мога да разпределя памет за зареждане на JPEG файл

en: Couldn't convert filename
bg: Не мога да конвертирам името на файла

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
bg: Не мога да разпозная формата на графичният файл '%s'

en: Couldn't save the rest
bg: Не можах да запазя останалото

en: Cu_t
bg: От_рязва

en: Current Alpha
bg: Текущата Алфа

en: Current Color
bg: Текущ Цвят

en: Current fixed width of the column
bg: Текуща фиксирана ширина на колоната

en: Current width of the column
bg: Текуща ширина на колоната

en: Cursor Blink
bg: Мигащ Курсор

en: Cursor Blink Time
bg: Време на Мигане на Курсора

en: Cursor Position
bg: Позиция на Показалеца

en: Cursor Visible
bg: Видим Показалец

en: Cursor color
bg: Цвят на Показалец

en: Cursor line aspect ratio
bg: Пропорция на показалеца

en: Curve type
bg: Тип на крива

en: Custom palette
bg: Потребителска палитра

en: Custom tabs for this text
bg: Потребителси табулации за този текст

en: Cyrillic (Transliterated)
bg: Кирилица (Транслитерация)

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
bg: Образец с тирета използван за изчертаване на индикатор за фокус

en: De_lete File
bg: Из_трива Файл

en: Default Display
bg: Дисплей по подразбиране

en: Default Height
bg: Подразбираща се Височина

en: Default Outside Spacing
bg: Външен интервал по подразбиране

en: Default Spacing
bg: Интервал по подразбиране

en: Default Width
bg: Подразбираща се Широчина

en: Delay before drop down menus appear
bg: Закъснение преди появяване на падащи менюта

en: Delay before hiding a submenu
bg: Закъснение преди скриване на подменю

en: Delay before submenus appear
bg: Закъснение преди появяване на подменюта

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
bg: Закъснениет преди появяване на подменютата

en: Delete File
bg: Изтриване на Файл

en: Deprecated property, use shadow_type instead
bg: Ост., вместо това използвайте shadow_type

en: Destroy with Parent
bg: Унищожава с редителския

en: Detail
bg: Детайл

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
bg: Определя изчертаването на засенчващата кутия около изгледа

en: Digits
bg: Цифри

en: Dimensions of TIFF image too large
bg: Размерите на TIFF картинката са твърде големи

en: Disabled
bg: Забранено

en: Discrete Blocks
bg: Отделни Блокове

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
bg: Втори бутон със стрелка назад от другата страна на лентата за скролиране

en: Display a secondary forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
bg: Втори бутон със стрелка напред от другата страна на лентата за скролиране

en: Display the cell
bg: Показва клетката

en: Display the standard backward arrow button
bg: Използване на стандартния бутон за стрелка назад

en: Display the standard forward arrow button
bg: Използване на стандартния бутон за стрелка напред

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
bg: Не променя дължината на плъзгача в лентата за придвижване

en: Double Click Time
bg: Време на Двойно Кликване

en: Drag threshold
bg: Праг на стъпка

en: Draw Indicator
bg: Изчертава Индикатор

en: Draw Value
bg: Изчертава Стойност

en: Draw the toggle button as a radio button
bg: Изчертава превключващ бутон като радио бутон

en: Editability set
bg: Задаване на редактируем

en: Editable
bg: Редактируем

en: Editable mode of the CellRenderer
bg: Редактируем режим за 'CellRenderer'

en: Enable Popup
bg: Разрешава появявания

en: Enable Search
bg: Разрешава Търсене

en: Enable arrow keys
bg: Разрешава клавиши със стрелки

en: Error
bg: Грешка

en: Error creating folder "%s": %s
bg: Грешка при създаване на папка "%s": %s

en: Error creating folder "%s": %s
    %s
bg: Грешка при създаване на папка "%s": %s
    %s

en: Error deleting file "%s": %s
bg: Грешка при изтриване на файл "%s": %s

en: Error deleting file "%s": %s
    %s
bg: Грешка при изтриване на файл "%s": %s
    %s

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
bg: Грешка при интерпретация на JPEG файл с картинка (%s)

en: Error loading icon: %s
bg: Грешка при зареждане на икона: %s

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
bg: Грешка при преименуване на файл "%s" в "%s": %s

en: Error renaming file "%s": %s
    %s
bg: Грешка при преименуване на файл "%s": %s
    %s

en: Error renaming file to "%s": %s
    %s
bg: Грешка при преименуване на файл в "%s": %s
    %s

en: Even Row Color
bg: Цвят четен ред

en: Events
bg: Събития

en: Excess data in file
bg: Излишък от данни във файл

en: Expand
bg: Разширява

en: Expander Column
bg: Разширява Колона

en: Expander Size
bg: Големина на разширителя

en: Extension events
bg: Разширени събития

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
bg: Допълнително място за добавяне на бутоните CAN_DEFAULT

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
bg: Допълнителен интервал за добавяне към бутоните CAN_DEFAULT  които позволяват показването им извън границите

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
bg: Допълнително разстояние за добавяне между вложения елемент и неговите леви и десни съседи, в пиксели

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
bg: Допълнително място между вложения елемент и неговите съседи, в пиксели

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
bg: Допълнително разстояние за добавяне между вложения елемент и неговите горни и долни съседи, в пиксели

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
bg: FALSE показва "невидимия знак" вместо истинския текст (режим парола)

en: FALSE removes outside bevel from entry
bg: FLASE премахва външната рамка от полето

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
bg: Неуспех при затваряне на '%s' по време на запис ка картинка, всичките дани могат да не бъдат запазени: %s

en: Failed to load RGB data from TIFF file
bg: Неуспех при зареждане на RGB данно от TIFF файл

en: Failed to load TIFF image
bg: Неуспех при зареждане на TIFF картинка

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
bg: Неуспех при зареждане на анимация '%s': неизвестна причина, вероятно повреден анимационен файл

en: Failed to load image '%s': %s
bg: Неуспех при зареждане на картинка '%s': %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
bg: Неуспех при зареждане на картинка '%s': неизвестна причина, вероятно повреден файл

en: Failed to open '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отваряне на'%s' за запис: %s

en: Failed to open TIFF image
bg: Неуспех при отваряне на TIFF картинка

en: Failed to open file '%s': %s
bg: Неуспех при отваряне на файл '%s': %s

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
bg: Неуспех при запис на временен файл при зареждане на XBM картинка

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
bg: Неуспех при запис на временен файл когато зареждам XPM картинка

en: Failure reading GIF: %s
bg: Неуспех при четене на GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
bg: Фатална грешка в PNG файл с картинка: %s

en: Fatal error reading PNG image file
bg: Фатална грешка при четене на PNG графичен файл

en: Fatal error reading PNG image file: %s
bg: Фатална грешка при четене на PNG графичен файл: %s

en: File does not appear to be a GIF file
bg: Файла не изглежда да е GIF файл

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filename to load and display
bg: Име на файл за зареждане и показване

en: Files
bg: Файлове

en: Fill
bg: Запълва

en: Find and _Replace
bg: Търси и _Заменя

en: First frame of GIF image had 'revert to previous' as its disposal mode.
bg: Първият фрейм на GIF картинката има'обръща към прфдишната' като режим на разполагане.

en: Fixed Width
bg: Фиксирана Ширина

en: Fixed slider size
bg: Фиксиран размер на плъзгача

en: Focus in Toplevel
bg: Фокус на връхния прозорец

en: Focus line dash pattern
bg: Линия на фокус с шаблон на тирета

en: Focus linewidth
bg: Ширина на линия за фокус

en: Focus padding
bg: Рамка на фокуса

en: Fol_ders
bg: Па_пки

en: Folder unreadable: %s
bg: Папката е нечетима: %s

en: Folders
bg: Папки

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Name
bg: Име на Шрифт

en: Font Selection
bg: Избор на Шрифт

en: Font description as a PangoFontDescription struct
bg: Описание на Шфрифт като структура 'PangoFontDescription '

en: Font description as a string
bg: Описание на шрифт като низ

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
bg: Описание на шрифт като низ. пр. "Sans Italic 12"

en: Font family
bg: Фамилия Шрифт

en: Font family set
bg: Задава фамилия шрифтове

en: Font name
bg: Име на шрифт

en: Font points
bg: Шрифт в точки

en: Font scale
bg: Мащаб на шрифт

en: Font scale set
bg: Задава мащаб на шрифт

en: Font scaling factor
bg: Коефициент на мащабиране за шрифт

en: Font size
bg: Размер на шрифт

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
bg: Размер на шрифта като фактор за промяна на размера относно шрифта по подразбиране. Това поле се адаптира към промени на темата, затова използването му се препоръчва. Pango предефинира някои стоиности, пр. PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
bg: Размер на шрифт в Pango единици

en: Font size in points
bg: Размер на шрифт в точки

en: Font size set
bg: Задава размер на шрифт

en: Font stretch
bg: Ширина на шрифт

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
bg: Разтегляне на шрифта като PangoStretch, пр. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
bg: Задава ширина на шрифт

en: Font style
bg: Стил на шрифт

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
bg: Стил на шрифта като PangoStyle, пр. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
bg: Задава стил на шрифт

en: Font variant
bg: Променлива на шрифт

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
bg: Вариант на шрифта като PangoVariant, пр. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
bg: Задава вариант на шрифт

en: Font weight
bg: Плътност на шрифт

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
bg: Тегло на шрифта като цяло число, виж предефинираните стойности във PangoWeight. пр. PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
bg: Задава шлътност нашрифт

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
bg: Принуждава степента на отношение да съвпадне с фреймовете на вложеният елемент

en: Foreground color
bg: Цвят на преден план

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
bg: Цвят на преден план като GdkColor (възможно незаделен)

en: Foreground color as a GdkColor
bg: Цвят на преден план като GdkColor

en: Foreground color as a string
bg: Цвят за преден план като низ

en: Foreground color name
bg: Име на цвят за преден план

en: Foreground set
bg: Задаване за Преден план

en: Foreground stipple mask
bg: Маска с точки на преден план

en: Foreground stipple set
bg: Задава точки на преден план

en: Forward stepper
bg: Стрелка напред

en: Fraction
bg: Дроб

en: Frame shadow
bg: Сянка на рамка

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
bg: GIF файла има грешни данни (може би е орязан някак си?)

en: GIF image contained a frame appearing outside the image bounds.
bg: GIF картинката съдържа фрейм с размери извън границите.

en: GIF image contained a frame with height or width 0.
bg: GIF картинката съдържа фрейм с височина или ширина 0.

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
bg: GIF картинката няма глобална цветна карта, както и фрейма вътре в нея.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
bg: GIF файла е повреден (грешна LZW компресация)

en: GIF image loader can't understand this image.
bg: GIF заглавната част не може да разбере тази картинка.

en: GIF image was truncated or incomplete.
bg: GIF картинката е орязана или непълна.

en: Gamma
bg: Гама

en: GdkPixbufAnimation to display
bg: GdkPixbufAnimation за показване.

en: Group
bg: Група

en: Handle Size
bg: Размер на Подръжка

en: Handle position
bg: Подържа позиция

en: Has Frame
bg: Има рамка

en: Has Opacity Control
bg: Има Контрол на Непрозорчност

en: Has default
bg: Е подразбиращ

en: Has focus
bg: Има фокус

en: Has palette
bg: Има палитра

en: Has separator
bg: Има разделител

en: Headers Clickable
bg: Заглавията могат да се кликват

en: Height
bg: Височина

en: Height request
bg: Заявена височина

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
bg: Указател помагащ на десктоп обкръжението да разбере какъв тип прозорец е това и как да се отнася с него

en: Homogeneous
bg: Хомогенен

en: Homogenous
bg: Хомогенно

en: Horizontal Adjustment
bg: Хоризонтално Нагласяване

en: Horizontal Adjustment for the widget
bg: Хоризонтално Подравняване за графичен обект

en: Horizontal Alignment
bg: Хоризонтално Подравняване

en: Horizontal Scrollbar Policy
bg: Политика на Хоризонтална Лента за придвижване

en: Horizontal Separator Width
bg: Ширина на Хоризонтален Разделител

en: Horizontal Tab Border
bg: Хоризонтална рамка на панел

en: Horizontal adjustment
bg: Хоризонтално нагласяване

en: Horizontal adjustment for the text widget
bg: Хоризонтално подравняване за текстови графични обекти

en: Horizontal alignment
bg: Хоризонтално подравняване

en: Horizontal options
bg: Хоризонтални опции

en: Horizontal padding
bg: Хоризонтално разстояние

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
bg: Хоризонтално разположение на вложените елементи в наличното място. 0.0 е ляво подравняване, 1.0 е дясно подравняване

en: Horizontal scale
bg: Хоризонтално мащабиране

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
bg: Хоризонтално разстояние между клетки. Трябва да е четно число

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
bg: Колко далече в посока на x се премества стрелката когато е натиснат бутона

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
bg: Показва колко далеч по посока на Х ще се премести обекта когато бутона е натиснат

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
bg: Колко далече в посока на у се премества стрелката когато е натиснат бутона

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
bg: Показва колко далеч по посока на У ще се премести обекта когато бутона е натиснат

en: How the range should be updated on the screen
bg: Как диапазона ще бъде обновяван на екрана

en: How to draw the input method preedit string
bg: Как да се изчертава низа а прередкатиране на метода за вход

en: How to draw the input method statusbar
bg: Как да се изчертава статус лентата на метода за вход

en: How to draw the toolbar
bg: Как да изчертае лентата с инструменти

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
bg: Как да се подредят бутоните в рамката. Възможни стойности са по подразбиране, разтегнат по края, от начало от края

en: IM Preedit style
bg: Стил на прередактиране на метода за вход

en: IM Status style
bg: Стил на статуса на метода за вход

en: Icon
bg: Икона

en: Icon Sizes
bg: Размери на икони

en: Icon for this window
bg: Икона за този прозорец

en: Icon has zero height
bg: Иконата има нулева височина

en: Icon has zero width
bg: Иконата има нулева ширина

en: Icon set
bg: Набор икони

en: Icon set to display
bg: Набор икони за показване

en: Icon size
bg: Размер на икона

en: If TRUE the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something that you don't know how long it will take
bg: Ако е TRUE, GtkProgress е във режим активност, което означава, че сигнализира, когато има някакъв прогрес, но не и каква част от дейността е свършена. Това се използва когато изобразявате дейност с неопределена продължителност

en: If TRUE this means the table cells are all the same width/height
bg: Ако е TRUE това означава че клетките на таблицата са с еднакви височина/ширина

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
bg: Ако е истина, натискането на десен клавиш на мишката в нотбука предизвиква появата на меню което вие може да използвате за отиване на страница

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
bg: Ако е TRUE, скрол стрелки се добавят когато панелите са повече отколкто свободното екранно място

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
bg: Ако TRUE, то вложеният елемент се появява във вторична група от вложени елементи, подходящо, например, за бутони за помощ.

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
bg: Ако е TRUE, графичният обект ще получи подразбиращитете се действия когато е фокусиран

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
bg: Ако е TRUE, прозорцът няма минимален размер. Задаване на това като TRUE е лоша идея 99% от случаите

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
bg: Ако е TRUE, прозореца е модален (другите прозорци не са използваеми докато този е активен)

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
bg: Ако е TRUE потребителите могат да разширяват прозореца извън неговият минимален размер.

en: If TRUE, users can resize the window
bg: Ако е TRUE, потеребителите могат да променя големината на прозореца.

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
bg: Ако е налично хоризонтално място по-голямо от необходимото как да бъде използвано. 0.0 означава без а 1.0 означава всичко

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
bg: Ако е налично вертикално място по-голямо от необходимото как да бъде използвано. 0.0 означава без а 1.0 означава всичко

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
bg: Ако е зададено, подчертаване на текст означава че следващият символ ще бъде използван за комбинация с клавиши

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
bg: Ако е зададен, етикета се използва за избор на вграден обект вместо покзваният

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
bg: Ако е зададено, текста се прехвърля на нов ред ако е твърде широк

en: If the insertion cursor is shown
bg: Ако показалеца за вмъкване е показан

en: If the toggle button is in an "in between" state
bg: Ако бутона за превключване е в "междинно" състояние

en: If the toggle button should be pressed in or not
bg: Дали бутона за превключване да бъде включен или не

en: If the toggle part of the button is displayed
bg: Дали частта за превключване на бутона е видима

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
bg: Трябва ли този прозорец да се унищожава при унищожаване на родителския

en: Image
bg: Картинка

en: Image file '%s' contains no data
bg: Графичен файл '%s' не съдържа данни

en: Image format unknown
bg: Неизвестен формат на картинка

en: Image has zero height
bg: Картинката има нулева височина

en: Image has zero width
bg: Картинката има нулева ширина

en: Image header corrupt
bg: Повредена заглавна част на картинка

en: Image pixel data corrupt
bg: Повредени данни за 'pixel' картинка

en: Image type '%s' is not supported
bg: Тип Картинка '%s' не се поддържа

en: Image widget
bg: Картинка на графичен обект

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
bg: Модул за зареждане на картинки %s не експортира подходящ интерфейс: вероятно е от различна версия на GTK?

en: Image/label border
bg: Картинка/етикет рамка

en: Inconsistent
bg: Нечувствителен

en: Inconsistent state
bg: Неопределено състояние

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
bg: Нарастващо зареждане на картинка тип '%s' не се поддържа

en: Indent
bg: Отстъп

en: Indent Expanders
bg: Отместване на разширителите

en: Indent set
bg: Задава Отстъп

en: Indicator Size
bg: Размер на индикатор

en: Indicator Spacing
bg: Размер на Индикатор

en: Information
bg: Информация

en: Input
bg: Вход

en: Input Methods
bg: Режими на въвеждане

en: Input _Methods
bg: Вх_Методи за Вход

en: Insufficient memory to load PNG file
bg: Недостатъчна памет за зареждане на PNG файл

en: Insufficient memory to load PNM context struct
bg: Недостатъчно памет за да заредя структура на контекста за PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на PNM файл

en: Insufficient memory to load XBM image file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на XBM графичен файл

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
bg: Незадоволителна памет за да заредя картинка, опитайте се да излезете от някои приложения за да освободите памет.

en: Insufficient memory to open TIFF file
bg: Недостатъчно памет за отваряне на TIFF файл

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
bg: Недостатъчна памет за запазване на  %ld от %ld картинка; опитайте се да излезете от някое приложение за да освободите памет.

en: Interior Focus
bg: Вътрешен Фокус

en: Internal error in the GIF loader (%s)
bg: Вътрешна грешка в заглавната част на GIF (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to begin loading an image, but didn't give a reason for the failure
bg: Вътрешна грешка: Модула за зареждане на картинка '%s' пропадна при зареждане на картинка, но няма причина за това

en: Internal padding
bg: Вътрешна добавка

en: Inukitut (Transliterated)
bg: Inukitut (Транслитерация)

en: Invalid Utf-8
bg: Грешен Utf-8

en: Invalid XBM file
bg: Грешен XBM файл

en: Invalid header in animation
bg: Грешна заглавна част в анимация

en: Invalid header in icon
bg: Грешна заглавна част в икона

en: Invert direction slider moves to increase range value
bg: Обръща посоката

en: Inverted
bg: Обърнат

en: Invisible
bg: Невидимост

en: Invisible character
bg: Невидим символ

en: Invisible set
bg: Задава Невидимост

en: Is Active
bg: Е активен

en: Is Expanded
bg: Е Разширен

en: Is Expander
bg: Е Разширител

en: Is focus
bg: E фокус

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
bg: Явява ли се тази крива линейна, интерполиран сплайн или свободна форма

en: It probably contains symbols not allowed in filenames.
bg: Вероятно съдържа символи които не са позволени за име на файл.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
bg: JPEG качеството трябва да бъде между 0 и 100; стойност '%d' не е разрешено

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
bg: JPEG качеството трябва да бъде между 0 и 100; стойност '%s' не може да бъде обработена.

en: Justification
bg: Нагласяване

en: Justification set
bg: Набор Нагласявания

en: Key Theme Name
bg: Име на Клавишна Тема

en: Keybinding to activate the menu bar
bg: Клавиши за активизиране на лентата с менюта

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
bg: Ключовете за PNG текст парчетата трябва да бъдат ASCII символи.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
bg: Ключовете за PNG текст парчетата трябва да имат поне от 1 до 79 символа.

en: LRE Left-to-right _embedding
bg: LRE ляво-дясно _вмъкване

en: LRM _Left-to-right mark
bg: LRM Маркер за _ляво-дясно

en: LRO Left-to-right _override
bg: LRO ляво-дясно _изключване

en: Label
bg: Етикет

en: Label widget
bg: Графичен обект Етикет

en: Label xalign
bg: Изравняване на текста по Х

en: Label yalign
bg: Изравняване на текста по У

en: Language
bg: Език

en: Language set
bg: Задава език

en: Layout style
bg: Стил на подредба

en: Left Margin
bg: Лява Граница

en: Left attachment
bg: Ляво прикачване

en: Left margin
bg: Лява граница

en: Left margin set
bg: Задава Лява граница

en: Left, right, or center justification
bg: Ляво, дясно или центрирано подравняване

en: Length of scale's slider
bg: Дължината на лентата за придвижване

en: Length of step buttons at ends
bg: Дължина на бутоните на стрелките по краищата

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
bg: Дължината на цикъла на мигане за курсора в милисекунди

en: Line Wrap
bg: Прехвърляне на линия

en: Line wrap
bg: Прехвърляне на ред

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...
bg: Списък размери на икони (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: Lower
bg: Ниско

en: Lower limit of ruler
bg: Ниско ниво от линията

en: Make the expanders indented
bg: Отемсти разширителите

en: Malformed chunk in animation
bg: Грешно форматиран откъс от анимация

en: Marked up text to render
bg: Маркиране на текст за рендване

en: Markup
bg: Маркиране

en: Mask
bg: Маска

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
bg: Битова маска използвана с GdkImage или GdkPixmap

en: Max Size
bg: Макс. Размер

en: Maximum Width
bg: Максимална Ширина

en: Maximum X
bg: Максимум Х

en: Maximum Y
bg: Максимум У

en: Maximum allowed width of the column
bg: Максимална позволена ширина на колона

en: Maximum color value in PNM file is 0
bg: Максимална стойност на цвят в PNM файла е 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
bg: Максимална стойност на цвят в PNM файла е твърде голяма

en: Maximum length
bg: Максимална дължина

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
bg: Максимален брой символи за този запис. Нула ако няма максимална стойност

en: Maximum possible X value
bg: Максимална възможна стойност за Х

en: Maximum possible value for Y
bg: Максимална възможна стойност за У

en: Maximum size of the ruler
bg: Максимален размер на правилата

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
bg: Максимално време позволено между две кликвания при което те се считат за двойни (в милисекунди)

en: Menu
bg: Меню

en: Menu bar accelerator
bg: Ускорител на лентата с менюта

en: Menu label
bg: Меню текст

en: Message Buttons
bg: Бутони на Съобщение

en: Message Type
bg: Тип на Съобщение

en: Minimum Slider Length
bg: Минимална Дължина на Плъзгача в лентата за придвижване

en: Minimum Width
bg: Минимална Ширина

en: Minimum X
bg: Минимум Х

en: Minimum Y
bg: Минимум У

en: Minimum allowed width of the column
bg: Минимална позволена ширина на колона

en: Minimum child height
bg: Минимална височина на вложен елемент

en: Minimum child width
bg: Минимална ширина на вложен елемент

en: Minimum height of buttons inside the box
bg: Минимална височина на бутони вътре в рамката

en: Minimum length of scrollbar slider
bg: Минимална дължина на плъзгача в лентата за придвижване

en: Minimum possible value for X
bg: Минимална възможна стойност за Х

en: Minimum possible value for Y
bg: Минимална възможна стойност за У

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
bg: Минимално време през което показалеца трябва да остане над обект от меню преди  да се появи подменюто

en: Minimum width of buttons inside the box
bg: Минимална ширина на бутони вътре в рамката

en: Mnemonic key
bg: Мнемоничен клавиш

en: Mnemonic widget
bg: Мнемоничен графичен обект

en: Modal
bg: Модален

en: Mode
bg: Режим

en: Model column to search through when searching through code
bg: Колона от модела, която са се използва от кода за търсене

en: Name of default font to use
bg: Име на подразбиращ се шрифт за използване

en: Name of key theme RC file to load
bg: Име на файл с клавишна тема RC за зареждане

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
bg: Име на фамилия шрифтове, напр. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of theme RC file to load
bg: Име на тема в RC файл за зареждане

en: Name too long
bg: Името е твърде дълго

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
bg: Име използвано за обръщение към текстовия таг. NULL за анонимен таг

en: New Folder
bg: Нова Папка

en: No XPM header found
bg: Липсва заглавна XPM част

en: No input devices
bg: Няма входно устройство

en: Not enough memory to load GIF file
bg: Няма достатъчно памет да заредя GIF файла

en: Not enough memory to load ICO file
bg: Няма достатъчно памет за да заредя ICO файл

en: Not enough memory to load RAS image
bg: Няма достатъчно памет за да зареди RAS картинка

en: Not enough memory to load animation
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на анимация

en: Not enough memory to load bitmap image
bg: Няма достатъчно памет за да зареди 'bitmap' картинка

en: Not enough memory to load icon
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на икона

en: Not enough memory to load image
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на картинката

en: Number of characters to leave space for in the entry
bg: Брой символи за които е оставено място в записа

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
bg: Брой пиксели между лентите за скролиране и скролирания прозорец

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
bg: Брой пиксели от полето скролирани извън екрана в ляво

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
bg: Брой пиксели които показалеца може да направи преди да 'извлачи'

en: Numeric
bg: Цифров

en: Obey child
bg: Подчинен елемент

en: Obsolete property, ignored
bg: Ост., не се взема под внимание

en: Odd Row Color
bg: Цвят нечетен ред

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
bg: Отместване на текста нагоре над основната линия (под базовата линия издига ако е отрицателно)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in pixels
bg: Отместване на текста нагоре над основната линия (под базовата линия ако е отрицателно), в пикслеи

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
bg: Опции указващи хоризонталното поведение на вложения елемент

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
bg: Опции указващи вертикалното поведение на вложения елемент

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Orientation and growth direction of the progress bar
bg: Ориентация и посока на растене на лентата за прогрес

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
bg: Игнориране на заявката за височина на елемента, или -1 ако трябва да бъде използвана обикновена заявка

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
bg: Игнорирне на заявката за ширина на елемента, или -1 ако трябва да бъде използвана обикновена заявка

en: PDF _Pop directional formatting
bg: PDF _Връщане на предишната посока

en: PNM file has an image height of 0
bg: PNM файла има картинка с височина 0

en: PNM file has an image width of 0
bg: PNM файла има картинка с ширина 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
bg: PNM файла има некоректен начален байт

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
bg: PNM файла не е от познатите PNM под формати

en: PNM image format is invalid
bg: Формата на PNM картинката е грешен

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
bg: Програмата за зареждане на PNM картинка не подържа този PNM подформат

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
bg: PNM зареждането очакваше да намери цяло, но не

en: Pack type
bg: Стил на пакетиране

en: Padding
bg: Рамка

en: Page
bg: Страница

en: Page %u
bg: Страница %u

en: Palette to use in the color selector
bg: Палитра за избор на цвят

en: Parent widget
bg: Бащин графичен обект

en: Pattern
bg: Образец

en: Pixbuf Expander Closed
bg: Pixbuf разширител затворен

en: Pixbuf Expander Open
bg: Pixbuf разширител отворен

en: Pixbuf Object
bg: Обект 'Pixbuf'

en: Pixbuf for closed expander
bg: Pixbuf за затворен разширител

en: Pixbuf for open expander
bg: Pixbuf за отворен разширител

en: Pixels Above Lines
bg: Пиксели Над Редове

en: Pixels Below Lines
bg: Пиксели Под Редове

en: Pixels Inside Wrap
bg: Пиксели в зоната на прехвърляне

en: Pixels above lines
bg: Пиксели над редове

en: Pixels above lines set
bg: Задава Пиксели над ред

en: Pixels below lines
bg: Пиксели под ред

en: Pixels below lines set
bg: Задава Пиксели под ред

en: Pixels inside wrap
bg: Пиксели във зоната на прехвърляне

en: Pixels inside wrap set
bg: Задава пикселив прекъсване

en: Pixels of blank space above paragraphs
bg: Пиксели от празно над параграфи

en: Pixels of blank space below paragraphs
bg: Пиксели от празно под параграфи

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
bg: Пиксели от празно място между прехвърлени редове в параграф

en: Pixmap
bg: Растерна картинка

en: Pixmap path element: "%s" must be absolute, %s, line %d
bg: Път на 'Pixmap' елемент: "%s" трябва да е абсолютно, %s, ред %d

en: Position
bg: Позиция

en: Position Set
bg: Задава Позиция

en: Position of mark on the ruler
bg: Позиции на маркер на линията

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
bg: Позиция на разделител на панел в пиксели

en: Position of the handle relative to the child widget
bg: Позиция на манипулатора относно вложения елемент

en: Position on the color wheel.
bg: Позиция върху цветното колело.

en: Premature end-of-file encountered
bg: Намерен е ненавременно 'край на файл'

en: Pressure
bg: Натиск

en: Preview text
bg: Преглед на текст

en: Print Pre_view
bg: Предварителен П_ечат

en: Pseudo-Color image without colormap
bg: Псевдо-Цветна картинка без цветна карта

en: Pulse Step
bg: Стъпка на Пулс

en: Question
bg: Въпрос

en: RAS image has bogus header data
bg: RAS картинка има 'фралшиви' заглавни данни

en: RAS image has unknown type
bg: RAS картинка е неизвестен тип

en: RLE Right-to-left e_mbedding
bg: RLE дясно-ляво в_мъкване

en: RLM _Right-to-left mark
bg: RLM Маркер за _дясно-ляво

en: RLO Right-to-left o_verride
bg: RLO дясно-ляво и_зключване

en: Radio state
bg: Радио състояние

en: Ratio
bg: Отношение

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
bg: 'Сурови' PNM формати изискват точно едно празно преди самите данни

en: Raw PNM image type is invalid
bg: 'Суров' PNM тип картинка е невалиден

en: Reads the current value, or sets a new value
bg: Чете текущата стойност или задава нова

en: Really delete file "%s" ?
bg: Действително ли да изтрия файл "%s" ?

en: Receives default
bg: Получава по подразбиране

en: Rename File
bg: Преименува Файл

en: Rename file "%s" to:
bg: Преименува файл "%s" в:

en: Render detail to pass to the theme engine
bg: Детйли по изображението, които да се подадат на модула на темата

en: Reorderable
bg: Възможни за преустройство

en: Resizable
bg: Възможна за промяна на размера

en: Resize mode
bg: Режим на промяна а размера

en: Resize mode of the column
bg: Режим на промяна размера на колоната

en: Right Margin
bg: Дясна Граница

en: Right attachment
bg: Дясно прикачване

en: Right margin
bg: Дясна граница

en: Right margin set
bg: Задава Дясна граница

en: Rise
bg: Издига

en: Rise set
bg: Задава издигане

en: Row has children
bg: Редът има вложени елементи

en: Row spacing
bg: Интервал между редове

en: Rows
bg: Редове

en: Rules Hint
bg: Правила на Съвети

en: Save _As
bg: Запазва _Като

en: Screen
bg: Екран

en: Scroll offset
bg: Отместване на скролирането

en: Scrollable
bg: Скролируем

en: Scrollbar spacing
bg: Разстояние за лента за скролиране

en: Search Column
bg: Търси Колона

en: Secondary
bg: Вторичен

en: Secondary backward stepper
bg: Втора стрелка назад

en: Secondary cursor color
bg: Цвят на Втори Показалец

en: Secondary forward stepper
bg: Втора стрелка напред

en: Select All
bg: Избира Всичко

en: Select multiple
bg: Избор на няколко

en: Select on focus
bg: Избор на фокус

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
bg: Изберете цвят който искате от другия ръстен. Изберете осветеността на този цвят използвайки вътрешен триъгълник.

en: Selectable
bg: Избираем

en: Selection Bound
bg: Избор на Рамки

en: Sensitive
bg: Чувствителен

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
bg: Здава съвети за темата относни изчертаване на редове в алтернативни цветове

en: Set the column for the expander column
bg: Задава колона за разширение

en: Shadow Type
bg: Тип на Сянка

en: Shadow type
bg: Тип на сянка

en: Show Border
bg: Показва Граници

en: Show Tabs
bg: Показва панели

en: Show file operations
bg: Показва файловите операции

en: Show text
bg: Показва текст

en: Show the column header buttons
bg: Покзва бутоните в заглавието на колоните

en: Si_ze:
bg: Раз_мер:

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
bg: Страна на манипулаторната кутия, която е подравнена с точката за скачване на кутията

en: Size
bg: Размер

en: Size of check or radio indicator
bg: Размер на маркирането или радио индикатора

en: Size of dropdown indicator
bg: Размер на 'dropdown' индикатор

en: Size of icons in default toolbars
bg: Размера на иконите на лентата с инструменти

en: Size of spacers
bg: Размера на шпацията

en: Size of the expander arrow
bg: Големина на стрелката на разширителя

en: Size to use for stock icon or icon set
bg: Размер за използване от икони от номенклатурата или от набор икони

en: Sizing
bg: Оразмерява

en: Skip pager
bg: Изключен от превключвателя на десктопи

en: Skip taskbar
bg: Изключен от лентата със задачи

en: Slider Length
bg: Дължина на Лентата за придвижване

en: Slider Width
bg: Ширина на Панел

en: Snap edge
bg: Изравняване на края

en: Snap edge set
bg: Включено Изравняване на края

en: Snap to Ticks
bg: Придържане към маркерите

en: Sort direction the sort indicator should indicate
bg: Посока на сортиране, която е изобразена на индикатора на сортиране

en: Sort indicator
bg: Индикатор за сортиране

en: Sort order
bg: Ред на сортиране

en: Space between value text and the slider/trough area
bg: Разстоянието между текста и лентата за придвижване

en: Space style
bg: Стил на шпация

en: Spacer size
bg: Размер на празно

en: Spacing
bg: Интервал

en: Spacing around check or radio indicator
bg: Разстоянието около маркирането или радио индиктора

en: Spacing around indicator
bg: Разстояние около индикатор

en: Spacing between buttons
bg: Разстояние между бутони

en: Spacing between step buttons and thumb
bg: Разстояние между бутоните на стрелката и показалеца

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
bg: Разстояние между показалеца/стрелките и външната рамка на полето

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
bg: Задава стила на визуализация на лентата в режим на проценти

en: Specify how resize events are handled
bg: Задава как ще се поддържа промяната на размера

en: Split Cursor
bg: Разделя Курсор

en: Stack overflow
bg: Препълване на стека

en: Stepper Size
bg: Големина на стрелките

en: Stepper Spacing
bg: Разстояние около стрелките

en: Stock ID
bg: Номенклатурно ID

en: Stock ID for a stock image to display
bg: ID от номенклатурата за номенклатурната картинка, която да се изобрази

en: Storage type
bg: Тип на запазване

en: Strikethrough
bg: Зачертан

en: Strikethrough set
bg: Задава зачертан

en: Style
bg: Стил

en: Style of bevel around the contents
bg: Стила около съдържанието

en: Style of bevel around the menubar
bg: Стил около млентата с менюта

en: Style of bevel around the statusbar text
bg: Стил около текста в лентата за статус

en: Style of bevel around the toolbar
bg: Стила на обкръжението на лентата с инструменти

en: Style of underline for this text
bg: Стил на подчертаване за текст

en: TGA image comment length is too long
bg: Коментара на TGA картинката е твърде дълъг

en: TGA image has invalid dimensions
bg: TGA картинката има грешни размери

en: TGA image type not supported
bg: Тип на картинка TGA не се поддържа

en: TIFFClose operation failed
bg: TIFFClose операцията пропадна

en: TRUE if the Position property should be used
bg: TRUE ако ще се използва свойството на Позиция

en: TRUE if the window should not be in the pager.
bg: TRUE ако прозорецът не трябва да бъде в превключвателя ан десктопи.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
bg: TRUE ако прозорецът не трябва да бъде в лената със задачи.

en: Tab Border
bg: Рамки на панел

en: Tab Position
bg: Позиция на панел

en: Tab expand
bg: Разширение на панела

en: Tab fill
bg: Допълване на панела

en: Tab label
bg: Текст на панела

en: Tab pack type
bg: Тип пакетиране на панела

en: Tabs
bg: Табулации

en: Tabs set
bg: Задава табулация

en: Tag Table
bg: Таблица тагове

en: Tag name
bg: Име на таг

en: Tearoff Title
bg: Откъснато заглавие

en: Text
bg: Текст

en: Text Tag Table
bg: Таблица текстови тагове

en: Text direction
bg: Посика на текст

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
bg: Посока на текст например от 'ляво на дясно' или от 'дясно на ляво'

en: Text of the frame's label
bg: Текст на етикет на рамката

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
bg: Текст на елемента етикет вътре в бутона, ако той съдържа елемент етикет

en: Text to be displayed in the progress bar
bg: Текст за показване в лентата за прогрес

en: Text to render
bg: Текст за рендване

en: Text x alignment
bg: Подравняване на текст по x

en: Text y alignment
bg: Подравняване на текст по у

en: Thai (Broken)
bg: Тайванска (не работи)

en: The ANI image format
bg: Форматът за картинки ANI

en: The BMP image format
bg: Форматът за картинки BMP

en: The GIF image format
bg: Форматът за картинки GIF

en: The GdkFont that is currently selected
bg: GdkFont който текущо е избран

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
bg: GtkAdjustment-та, който е свързан с прогрес индикатора (Ост.)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
bg: Нагласяване на Gtk за хоризонталната позиция

en: The GtkAdjustment for the vertical position
bg: Нагласяване на Gtk за вертикалната позиция

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
bg: GtkAdjustment-a, коjто съдържа текущата стойност на този GtkRange

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
bg: GtkAdjustment който определя стойностите на хоризонталната позиция за този изглед

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
bg: GtkAdjustment който определя стойностите на вертикалната позиция за този изглед

en: The ICO image format
bg: Форматът за картинки ICO

en: The JPEG image format
bg: Форматът за картинки JPEG

en: The PNG image format
bg: Форматът за картинки PNG

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
bg: Фамилията формати за картинки PNM/PBG/PGM/PPM

en: The Sun raster image format
bg: Форматът за картинки Sun raster

en: The TIFF image format
bg: Форматът за картинки TIFF

en: The Targa image format
bg: Форматът за картинки Targa

en: The WBMP image format
bg: Форматът за картинки WBMP

en: The X string that represents this font
bg: Х низ който представя този шрифт

en: The XBM image format
bg: Форматът за картинки XBM

en: The XPM image format
bg: Форматът за картинки XPM

en: The acceleration rate when you hold down a button
bg: Степента на ускорение когато е задържан натиснат бутон

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
bg: GtkAdjustment-a който съдържа стойноста на брояча

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
bg: Подревняването на редовете в текста на етикета един спрямо друг. Това НЕ влияе на подравняването на етикета в неговото място. За това Виж GtkMisc::xalign

en: The amount of space between children
bg: Разстоянието между вложени елементи

en: The amount of space between two consecutive columns
bg: Разстоянието между две съседни колони

en: The amount of space between two consecutive rows
bg: Интервала между два съседни реда

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
bg: Количеството празно за добавяне в ляво и дясно на графичните обекти в пиксели

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
bg: Количеството празно за добавяне горе и долу на графичните обекти в пиксели

en: The border relief style
bg: Стил олекотяване на границите

en: The buttons shown in the message dialog
bg: Бутоните показани в диалога за съобщение

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
bg: Символите използвани за скриване съдържанието на записи (в "режим на парола")

en: The closure to be monitored for accelerator changes
bg: Приключване за наблюдение промените на ускорението

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
bg: Цвета който сте избрали. Вие може да извлачите този цвят на палитрата за да го запазите за бъдеща употреба.

en: The column number to attach the left side of the child to
bg: Номер на колоната към който да се прикачи лявата страна на вложения елемент

en: The contents of the entry
bg: Съдържание на записите

en: The current color
bg: Текущият цвят

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
bg: Теекущата стойност на непрозрачност (0 пълна прозрачност, 65535 пълна непрозрачност)

en: The current position of the insertion cursor in chars
bg: Текущата позиция на вмъкващия курсор в символи

en: The currently selected filename
bg: Текущото избрано име на файл

en: The default display for GDK
bg: Дисплеят по подразбиране за GDK

en: The default height of the window, used when initially showing the window
bg: Височина по подразбиране на прозореца, използва се при първоначалното му показване

en: The default width of the window, used when initially showing the window
bg: Ширина по подразбиране на прозореца, използва се при първоначалното му показване

en: The dialog has a separator bar above its buttons
bg: Диалога има разделител над бутоните

en: The direction the arrow should point
bg: Посоката в която показва стрелката

en: The directions in which the size group effects the requested sizes of its component widgets
bg: Посоките в които тази GtkSizeGroup-a оказва влияние на заявените размиер на своите съставни елементи

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
bg: Маската на събития които определят GdkEvents които този графичен обект получава

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
bg: Файла "%s" се намира на друга машина (наричана %s) и може би не е налична за тази програма.
    Сигурен ли сте, че искате да го изберете?

en: The file name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: Името на файл "%s" съдържа символи които не са позволени за име на файл

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: В името на файла "%s" има символи които не са позволени за име на файл

en: The filename "%s" couldn't be converted to UTF-8 (try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES): %s
bg: Името на файла "%s" не може да бъде конвертирано към UTF-8 (опитайте се да смените променливата на средата G_BROKEN_FILENAMES): %s

en: The fixed height
bg: Фиксираната височина

en: The fixed width
bg: Фиксираната ширина

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: Името на папката "%s" съдържа символи които не са позволени в името на файловете

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
bg: Частта от общия прогрес, която предизвиква пулсиране на индикатора

en: The fraction of total work that has been completed
bg: Част от цялата работа която е извършена

en: The height of the layout
bg: Височината на подредбата

en: The horizontal alignment of the label
bg: Хоризонталното подравняване на етикета

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right)
bg: Хоризонтално подравняване, от 0 (ляво) до 1 (дясно)

en: The inconsistent state of the button
bg: Неопределеното състояние на бутона

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
bg: Нарастване използвано за всяка итерация в активен режим

en: The index of the child in the parent
bg: Индекса на вложения елемент в контейнера

en: The index of the current page
bg: Индекса на текущата страница

en: The initial position of the window
bg: Начално местоположение на прозореца

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
bg: Езикът, на който е този текст като ISO код. Pango може да използва това като подсказка когато изобразява текста. Ако не разбирате този параметър най-вероятно не се нуждаете от него

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
bg: Маската която определя по как вид разширени събития този обект получава

en: The menu of options
bg: Меню опции

en: The mnemonic accelerator key for this label
bg: Мнемоничичен ускорителен клавиш за този етикет

en: The model for the TreeModelSort to sort
bg: Режима за сортиране в дървовиден режим

en: The model for the tree view
bg: Режим на дървовиден преглед

en: The name of the widget
bg: Името на графичният обект

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
bg: Броя блокове които могат да са подходящи в за пространството на лентата за прогрес в активен режим

en: The number of columns in the table
bg: Брой колони в таблицата

en: The number of decimal places that are displayed in the value
bg: Десетични цифри които се показват като стойности

en: The number of decimal places to display
bg: Броя десетични точки, които да се изобразяват

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
bg: Брой отделни блокове в лентата за прогрес (когато се показват в дискретен стил)

en: The number of rows in the table
bg: Брой редове в таблицата

en: The orientation of the toolbar
bg: Ориентация на лентата с инструменти

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
bg: Бащиният елемент на този елемент. Трябва да бъде елемент контейнер

en: The pixbuf to render
bg: Pixbuf за рендване

en: The position in which the current value is displayed
bg: Позицията от която текущата стойност е показана

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
bg: Позицията на противоположния край от избраното от показалеца в символи

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
bg: Предишният избран цвят, за сравнение с цвета който сте избрали сега. Вие може да извлачите този цвят върху палитрата или да зададете този цвят като текущ.

en: The radio button whose group this widget belongs.
bg: Радио бутонът към чиято група принадлежи този графичен елемент.

en: The representation being used for image data
bg: Презентацията използвана за данни от картинки

en: The row number to attach the bottom of the child to
bg: Номер на реда към който да се прикачи долната страна на вложения елемент

en: The row number to attach the top of a child widget to
bg: Номер на реда към който да се прикачи горната страна на вложения елемент

en: The screen where this window will be displayed
bg: Екранът, където ще бъде изобразен този прозорец

en: The size of the rendered icon
bg: Размер на изобразената икона

en: The stock ID of the stock icon to render
bg: Номенкатурно ID на номенкатурната иконата която да се изобрази

en: The string displayed in the childs menu entry
bg: Низът изобразен на менюто за панела

en: The string displayed on the childs tab label
bg: Низът изобразен на табелката на панела

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
bg: Стилът на графичния обект, който съдържа информация за това как ще изглежда (цвят и др)

en: The text of the label
bg: Текстът на етикета

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
bg: Текстът на етикета включва XML. Виж pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
bg: Текстът за показване при демонстрация на шрифта

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
bg: Време преди скриване на подменю, през което показалеца се движи към подменюто

en: The title of the window
bg: Заглавието на прозореца

en: The toggle button can be activated
bg: Превключването на бутоните може да ги активира

en: The toggle state of the button
bg: Състояние на превключване на бутонте

en: The type of message
bg: Типа на съобщението

en: The type of the window
bg: Типа на прозореца

en: The vertical alignment of the label
bg: Вертикалното подравняване на етикета

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
bg: Вертикално подравняване, от 0 (горе) до 1 (долу)

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
bg: Елементът за активиране, когато мнемоничният клавиш на етикет е натиснат

en: The widget to be monitored for accelerator changes
bg: Графични обекти за наблюдение от промените на ускорението

en: The width of the empty border outside the containers children
bg: Ширината на празната рамка извън вложените елементи на контейнера

en: The width of the layout
bg: Ширината на подредбата

en: The x-align
bg: Подравняването по x

en: The xpad
bg: Xpad

en: The y-align
bg: Подравняванеto по y

en: The ypad
bg: Ypad

en: Theme Name
bg: Име на Тема

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
bg: Вграденото в 'gdk-pixbuf' не поддържа запазването на графичен формат: %s

en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
bg: Тигрина-Етиопски (EZ+)

en: Title
bg: Заглавие

en: Title to appear in column header
bg: Заглавие за колона

en: Toggle state
bg: Състояние на превключване

en: Too big value in the infolen field of TGA header.
bg: Твърде голяма стойност в полето 'infolen ' за заглавната част на TGA.

en: Toolbar Style
bg: Стил на Лентата с инструменти

en: Toolbar icon size
bg: Размер на икона на Лентата с инструменти

en: Toolbar style
bg: Стил на Лентата с инструменти

en: Top attachment
bg: Горно прикачване

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
bg: Трансформираният PNG  има неподържан брой канали, трябва да е 3 или 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
bg: Трансформираният PNG има нулева ширина или височина.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
bg: Трансформираният PNG не е RGB или RGBA.

en: Transparency of the currently-selected color.
bg: Непрозрачност на текущо избран цвят.

en: TreeModelSort Model
bg: Режин на Сортиране в Дървовиден модел

en: TreeView Model
bg: Дървовиден Режим

en: Trough Border
bg: Граница на полето

en: Type hint
bg: Указател за тип

en: Type of bevel around toolbar buttons
bg: Тип на обкръжението на бутоните

en: Unable to find include file: "%s"
bg: Не мога да намеря файла за включване: "%s"

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
bg: Не мога да заредя модул за зареждане на картинки: %s: %s

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
bg: Не мога да намеря графичен файл в pixmap_path: "%s"

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
bg: Не мога да намеря тема в пътя с модули: "%s",

en: Underline
bg: Подчертан

en: Underline set
bg: Задава подчертан

en: Unexpected bitdepth for TGA colormap
bg: Неочаквана дълбочина на цвят за елемент на цветната карта на TGA

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
bg: Неочаквана дълбочина на цвят за елемент от картата на цветовете

en: Unexpected end of PNM image data
bg: Неочакван край на данни за PNM картинка

en: Unexpected icon chunk in animation
bg: Неочакван откъс в анимация

en: Unrecognized image file format
bg: Неразпознаваем графичен формат

en: Unsupported JPEG color space (%s)
bg: Неподдържано JPEG цветово пространство (%s)

en: Unsupported TGA image type
bg: Неподържан тип TGA картинка

en: Unsupported TIFF variant
bg: Неподържан вариант TIFF

en: Unsupported animation type
bg: Неподдържан тип анимация

en: Unsupported icon type
bg: Неподдържан тип икона

en: Update Policy
bg: Политика на Обновяване

en: Update policy
bg: Политика на обновяане

en: Upper
bg: Високо

en: Upper limit of ruler
bg: Високо ниво на линията

en: Use markup
bg: Използва отметка

en: Use stock
bg: Използва вграден

en: Use underline
bg: Използва подчертаване

en: Value
bg: Стойност

en: Value Position
bg: Стоност на Позицията

en: Value for PNG text chunk %s can not be converted to ISO-8859-1 encoding.
bg: Стойноста на PNG текст парчето %s не може да бъде конвертирана до ISO-8859-1 кодировка

en: Value in list
bg: Стойност в списък

en: Value spacing
bg: Стойност на празното

en: Version %s of the GIF file format is not supported
bg: Версия %s на GIF формата на файла не се поддържа

en: Vertical Adjustment
bg: Вертикално Нагласяване

en: Vertical Adjustment for the widget
bg: Вертикално Подравняване за графичен обект

en: Vertical Alignment
bg: Вертикално Подравняване

en: Vertical Scrollbar Policy
bg: Политика на Вертикална Лента за придвижване

en: Vertical Separator Width
bg: Ширина на Вертикален Разделител

en: Vertical Tab Border
bg: Вертикална Рамка на Панел

en: Vertical adjustment
bg: Вертикално нагласяване

en: Vertical adjustment for the text widget
bg: Вертикално подравняване за текстови графични обекти

en: Vertical alignment
bg: Вертикално подравняване

en: Vertical options
bg: Вертикални опции

en: Vertical padding
bg: Вертикално разстояние

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
bg: Вертикално разположение на вложените елементи в наличното място. 0.0 е горно подравняване, 1.0 е долно подравняване

en: Vertical scale
bg: Вертикално мащабиране

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
bg: Вертикално разстояние между клетки. Трябва да е четно число

en: Vietnamese (VIQR)
bg: Виетнамска (VIQR)

en: View allows user to search through columns interactively
bg: Показва разрешените потребители за търсене през колоните интерактивно

en: View is reorderable
bg: Прегледа е възможен за преустройство

en: Visibility
bg: Видимост

en: Visible
bg: Видимост

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Wheather the childs tab should fill the allocated area or not
bg: Дали вложените елементи в панел да запълват даденото място или не

en: Wheel
bg: Колело

en: When the horizontal scrollbar is displayed
bg: Когато се показва хоризонтална лента за придвижване

en: When the vertical scrollbar is displayed
bg: Когато се показва вертикалната лента за придвижване

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars
bg: Къде е поместено съдържанието относно лентите за скролиране

en: Whether a palette should be used
bg: Дали ше бъде използвана палитра

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
bg: Дали бутона на въртене ще превърта при достигане на своя лимит

en: Whether an empty value may be entered in this field
bg: Дали празни стойности могат да бъдат въведенив това поле

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
bg: Дали бутоните за създаване/манипулация на файловете да бъдат показани

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
bg: Дали лентата ще има само текст, текст и икони или само икони.

en: Whether entered values must already be present in the list
bg: Дали въведените стойности трябва да са вече налични в списъка

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
bg: Когато има опита за указване на невалидна стойност промяна до най-близката стъпка на нарастване

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
bg: Дали допълнителното място дадено на вложения елемент да се ползва в елемента или да се остави като разстояние

en: Whether lines are wrapped at widget edges
bg: Далили линията ще се прехвърля на края на графичния обект

en: Whether list item matching is case sensitive
bg: Дали списъка с обекти се сравнява със значение за малки/големи букви

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
bg: Дали ускорителите за менюта могат да бъдат променяни чрез натискане на клавиш над обект от менюто.

en: Whether non-numeric characters should be ignored
bg: Дали незифровите символи ще бъдат игнорирани

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
bg: Дали шпациите са вертикални редове или само празно

en: Whether tabs should be shown or not
bg: Дали панелите ще бъдат показани или не

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
bg: Дали панелите ще имат еднакви размери

en: Whether the application will paint directly on the widget
bg: Дали приложението ще рисува директно на графичният обект

en: Whether the arrow keys move through the list of items
bg: Дали клавишите със стрелки ще преместват обектите в списъка

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
bg: Дали цвета на фона ще изпълни цялата височина или само част от нея

en: Whether the border should be shown or not
bg: Показва дали ще се показват граници

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
bg: Дали вложените елементи да бъдат обрадени с допулнително място, когато контейнера нараства

en: Whether the children should all be the same size
bg: Дали вложените елементи да имат еднакъв размер

en: Whether the color selector should allow setting opacity
bg: Дали избраният цвят ще позволи настройки на прозрачност

en: Whether the column can be reordered around the headers
bg: Определя дали колоната може да бъде реорганизирана по заглавията

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
bg: Дали текущата стойност се показва като низ до 'slider'

en: Whether the cursor should blink
bg: Дали курсора ще мига

en: Whether the entry contents can be edited
bg: Дали съдържанието на записите да бъде редактирано

en: Whether the header can be clicked
bg: Дали заглавието може да бъде кликвано

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
bg: Дали фокуса е във този GtkWindow

en: Whether the label text can be selected with the mouse
bg: Дали текстът на етикета може да бъде избран с мишката

en: Whether the menu item is checked
bg: Дали меню елемента е маркиран

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
bg: Дали предишният графичен обект взема цялото разпределено пространство

en: Whether the progress is shown as text
bg: Дали прогреса ще се покаже като текст

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
bg: Дали бутона на въртене ще се обновява винаги или само при правилна стойност.

en: Whether the text can be modified by the user
bg: Дали текста може да бъде модифициран от потребителя

en: Whether the toplevel is the current active window
bg: Дали графичният обект е подразбиращият се

en: Whether the widget can accept the input focus
bg: Дали графичният обект може да приема входен фокус

en: Whether the widget can be the default widget
bg: Дали графичният обект може да бъде подразбиращ се

en: Whether the widget has the input focus
bg: Дали графичния обект има фокус на вход

en: Whether the widget is part of a composite widget
bg: Дали графичният обект е част от друг композиран графичен обект

en: Whether the widget is the default widget
bg: Дали графичният обект е подразбиращият се

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
bg: Дали графичният обект е фокус в прозореца отгоре

en: Whether the widget is visible
bg: Дали графичният обект е видим

en: Whether the widget responds to input
bg: Дали графичният обект ще използва на входа

en: Whether this tag affects background height
bg: Дали този етикет засяга височината на задната част

en: Whether this tag affects indentation
bg: Дали това касае отстъпа

en: Whether this tag affects line wrap mode
bg: Дали това засяга режима на прехвърляне на ред

en: Whether this tag affects paragraph justification
bg: Дали това засяга подравняване на параграф

en: Whether this tag affects strikethrough
bg: Дали този таг засяга зачертаване

en: Whether this tag affects tabs
bg: Дали това засяга табулация

en: Whether this tag affects text editability
bg: Дали този таг засяга редактируемостта на текста

en: Whether this tag affects text visibility
bg: Дали това засяга невидимостта на текста

en: Whether this tag affects the background color
bg: Дали този таг засяга цвета на фона

en: Whether this tag affects the background stipple
bg: Дали това засяга точките на фона

en: Whether this tag affects the cell background color
bg: Дали този етикет засяга цвета на фона на клетката

en: Whether this tag affects the font family
bg: Дали този таг засяга фамилията шрифтове

en: Whether this tag affects the font size
bg: Дали този таг засяга големината на шрифт

en: Whether this tag affects the font stretch
bg: Дали този таг засяга ширината на шрифт

en: Whether this tag affects the font style
bg: Дали този таг засяга стиловете шрифтове

en: Whether this tag affects the font variant
bg: Дали този таг засяга варианта шрифт

en: Whether this tag affects the font weight
bg: Дали този таг засяга лътността на шрифт

en: Whether this tag affects the foreground color
bg: Тали тоза таг засяга цвета на преден план

en: Whether this tag affects the foreground stipple
bg: Дали това засяга точките на преден план

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
bg: Дали този етикет засяга езикът на който е изобразен текста

en: Whether this tag affects the left margin
bg: Дали това касае лявата граница

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
bg: Дали това засяга броя пиксели над редовете

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
bg: Дали това засяга броя пиксели между прекъснати редове редовете

en: Whether this tag affects the right margin
bg: Дали това засяга дясната граница

en: Whether this tag affects the rise
bg: Дали този таг засяга издигането

en: Whether this tag affects underlining
bg: Дали този таг засяга подчертаване

en: Whether this tag scales the font size by a factor
bg: Дали този таг засяга мащаба на шрифта по подразбиране

en: Whether this text is hidden. Not implemented in GTK 2.0
bg: Дали този текст е скрит. Не е реализирано във GTK 2.0

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
bg: Дали да активира елемента по подразбиране (такъв като бутон по подразбиране в диалог) кагато е натиснат 'Enter'

en: Whether to allow multiple files to be selected
bg: Дали е позволен избор на няколко файла

en: Whether to display an "inconsistent" state
bg: Дали да показва "неопределено" състояние

en: Whether to display the column
bg: Дали да показва колоната

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
bg: Дали да изчертава индикатор за фокус вътре в графични обекти

en: Whether to expand the childs tab or not
bg: Дали да разширява блочените елементи в панел или не

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
bg: Дали да се избере съдържанието на записа, когато той се фокусира

en: Whether to show a sort indicator
bg: Дали да показва индикатор за сортиране

en: Whether to strike through the text
bg: Дали текста ще бъде зачертан

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
bg: Дали да използва стойността на характеристиката snap_edge или стойност извлечена от handle_position

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
bg: Дали да прехвърля редовете, на границата на дума или символи

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
bg: Дали двата курсора ще бъдат показани за обединен ляво-дясно и дясно-ляво текст

en: Whether words are wrapped at widget edges
bg: Дали думите ще се прехвърлят на края на графичния обект

en: Which side of the notebook holds the tabs
bg: Коя страна на нотбука подържа този панел

en: Widget
bg: Графичен обект

en: Widget name
bg: Име на графичен обект

en: Widget to put in column header button instead of column title
bg: Графичен обект за поставяне в заглавието на колона вместо заглавие

en: Width
bg: Ширина

en: Width in chars
bg: Ширина в символи

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
bg: Ширината на рамката около мястото с бутони долу в диалога

en: Width of border around the label and image in the message dialog
bg: Ширина за рамката около етикета и картинката в диалога за съобщения

en: Width of border around the main dialog area
bg: Ширина на рамката около пространството на главния диалог

en: Width of handle
bg: Ширина на Подръжка

en: Width of scrollbar or scale thumb
bg: Ширина на лентата за скролиране

en: Width of the border around the tab labels
bg: Ширина на рамка около етикетите на панел

en: Width of the horizontal border of tab labels
bg: Ширина на хоризонталната рамка около етикетите на панел

en: Width of the left margin in pixels
bg: Ширина на лява граница в пиксели

en: Width of the right margin in pixels
bg: Ширина на дясна граница в пиксели

en: Width of the vertical border of tab labels
bg: Ширина на вертикалната рамка около етикетите на панел

en: Width or height of TIFF image is zero
bg: Височината или ширината на TIFF картинката е нулева

en: Width request
bg: Заявена широчина

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
bg: Ширина в пиксели между индикатора 'фокус' и 'box'-ът на графичния обект

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
bg: Ширина, в пиксели, за линията на индикатора на фокус

en: Window
bg: Прозорец

en: Window Placement
bg: Разполагане на Прозорец

en: Window Position
bg: Местоположение на Прозорец

en: Window Title
bg: Заглавие на Прозорец

en: Window Type
bg: Тип на Прозорец

en: Word Wrap
bg: Прехвърляне на Дума

en: Wrap
bg: Прехвърля

en: Wrap Mode
bg: Режим на Прехвърляне

en: Wrap mode
bg: Режим на прехвърляне

en: Wrap mode set
bg: Задава режим на прехвърляне

en: X Alignment of the column header text or widget
bg: X Подравняване на текст на заглавие на колона или графичен обект

en: X Input Method
bg: Метод за Вход в X

en: X Tilt
bg: Наклон по X

en: X align
bg: Подравняване по X

en: X alignment of the child
bg: Подравняване на вложените елементи по Х

en: X pad
bg: X добавка

en: X position
bg: X позиция

en: X position of child widget
bg: X позиция на вграден обект по хоризонтала

en: XPM file has image height <= 0
bg: XPM файл има картинка с височина <= 0

en: XPM file has image width <= 0
bg: XPM файл има картинка с ширина <= 0

en: XPM file has invalid number of colors
bg: XPM графичен файл има грешен брой цветове

en: XPM has invalid number of chars per pixel
bg: XPM има грешен брой символи за пиксел

en: Y Tilt
bg: Наклон по Y

en: Y align
bg: Подравняване по Y

en: Y alignment of the child
bg: Подравняване на вложените елементи по У

en: Y pad
bg: Y добавка

en: Y position
bg: Y позиция

en: Y position of child widget
bg: Y позиция на вграден обект по вертикалата

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
bg: Вие може да въведете цвят в HTML-стил шестнайсетична стойност, или просто име на цвят.

en: You probably used symbols not allowed in filenames.
bg: Вие вероятно използвате символи които не са позволени за името на файл.

en: ZWJ Zero width _joiner
bg: ZWJ _Свръзка с нулева ширина

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
bg: ZWNJ _Развръзка с нулева ширина

en: ZWS _Zero width space
bg: ZWS _Интервал с нулева ширина

en: Zoom _100%
bg: Мащаб _100%

en: Zoom _In
bg: Увеличава

en: Zoom _Out
bg: Намалява

en: Zoom to _Fit
bg: Мащаб до Изпълване

en: _Add
bg: _Добавя

en: _Apply
bg: _Използва

en: _Ascending
bg: _Възходящ

en: _Axes
bg: _Оси

en: _Back
bg: _Назад

en: _Blue:
bg: _Синьо:

en: _Bold
bg: _Удебелен

en: _Bottom
bg: _Долу

en: _Cancel
bg: _Прекъсва

en: _Center
bg: _Център

en: _Clear
bg: _Изчиства

en: _Close
bg: _Затваря

en: _Color
bg: _Цвят

en: _Convert
bg: Кон_вертира

en: _Copy
bg: _Копира

en: _Delete
bg: _Изтрива

en: _Descending
bg: _Низходящ

en: _Device:
bg: _Устройство:

en: _Down
bg: _Долу

en: _Execute
bg: _Изпълнява

en: _Family:
bg: _Фамилия:

en: _Files
bg: _Файлове

en: _Fill
bg: _Запълва

en: _Find
bg: _Търси

en: _First
bg: _Първи

en: _Floppy
bg: _Флопи

en: _Folder name:
bg: _Име на Папка:

en: _Font
bg: _Шрифт

en: _Forward
bg: _Напред

en: _Gamma value
bg: _Гама стойност

en: _Green:
bg: _Залено:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Home
bg: _У Дома

en: _Hue:
bg: _Нюанс

en: _Index
bg: _Индех

en: _Insert Unicode control character
bg: _Вмъква Уникод контролен символ

en: _Jump to
bg: Скок _до

en: _Keys
bg: _Клавиши

en: _Last
bg: _Последен

en: _Left
bg: _Ляво

en: _Mode:
bg: _Режим:

en: _New
bg: _Нов

en: _New Folder
bg: _Нова Папка

en: _No
bg: _Не

en: _OK
bg: _Да

en: _Opacity:
bg: Н_епрозрачност:

en: _Open
bg: _Отваря

en: _Palette
bg: _Палитра

en: _Paste
bg: _Поставя

en: _Preferences
bg: _Предпочитания

en: _Preview:
bg: _Преглед:

en: _Print
bg: _Печат

en: _Properties
bg: _Настройки

en: _Quit
bg: _Напуска

en: _Red:
bg: _Червено:

en: _Redo
bg: _Напред

en: _Refresh
bg: _Обновява

en: _Remove
bg: _Премахва

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: _Rename File
bg: _Преименува Файл

en: _Revert
bg: _Обръща

en: _Right
bg: _Дясно

en: _Saturation:
bg: _Наситеност:

en: _Save
bg: _Запазва

en: _Save color here
bg: _Запазва цвета тук

en: _Selection:
bg: _Избор:

en: _Spell Check
bg: _Проверка на Правопис

en: _Stop
bg: _Стоп

en: _Strikethrough
bg: _Зачертан

en: _Style:
bg: _Стил:

en: _Top
bg: _Горен

en: _Undelete
bg: Възстановява _изтрито

en: _Underline
bg: _Подчертано

en: _Undo
bg: _Назад

en: _Up
bg: _Нагоре

en: _Value:
bg: _Стойност:

en: _Yes
bg: _Да

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
bg: абвгде АБВГДЕ abcde ABCDE

en: clear
bg: чист

en: failed to allocate image buffer of %u bytes
bg: неуспех при заделяне на буфер за картинка от %u байта

en: fread() failed -- premature end-of-file probably encountered
bg: Грешка fread() -- вероятно е намерен преждевременен 'край на файл'

en: fseek() failed -- premature end-of-file probably encountered
bg: Грешка fseek() -- вероятно е намерен преждевременен 'край на файл'

en: height
bg: височина

en: mode
bg: режим

en: none
bg: без

en: the column number to attach the right side of a child widget to
bg: Номер на колоната към който да се прикачи дясната страна на вложения елемент

en: unsupported RAS image variation
bg: неподържана разновидност от тип RAS картинка

en: visible
bg: видимост

en: width
bg: ширина

en: xalign
bg: x-подравняване

en: yalign
bg: у-подравняване
