gnome-applets 2.5.2 - en to no translation catalogue (1244 entries)

en:  keymap
no:  tastaturkart

en:  mounted
no:  montert

en:  not mounted
no:  ikke montert

en: " reported:
no: " rapporterte:

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
no: %#.1fMb mottatt / %#.1fMb sendt / tid: %.1d:%.2d

en: %.1f C
no: %.1f C°

en: %.1f F
no: %.1f F°

en: %.1f km/h
no: %.1f km/t

en: %.1f miles
no: %.1f engelske mil

en: %.1f mph
no: %.1f mpg

en: %0.1f knots
no: %0.1f knop

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
no: %d %s %d %s (%d%%) gjenstår

en: %d %s %d %s till charged (%d%%)
no: %d %s %d %s før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
no[0]: %d time (%d%%) gjenstår
no[1]: %d timer (%d%%) gjenstår

en: %d hour (%d%%) till charged (%d%%) | %d hours (%d%%) till charged (%d%%)
no[0]: %d time (%d%%) før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d message | %d messages
no[0]: %d melding
no[1]: %d meldinger

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
no[0]: %d minutt (%d%%) gjenstår
no[1]: %d minutter (%d%%) gjenstår

en: %d minute till charged (%d%%) | %d minutes till charged (%d%%)
no[0]: %d minutt før batteriet er oppladet (%d%%)
no[1]: %d minutter før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d unread | %d unread
no[0]: %d ulest
no[1]: %d uleste

en: %dC
no: %dC°

en: %dF
no: %dF°

en: %s
    %d note | %s
    %d notes
no[0]: %s:
    %d notat
no[1]: %s:
    %d notater

en: %s does not seem to be a CD player
no: %s ser ikke ut til å være en CD-spiller

en: %s:
    %d%% in use
no: %s:
    %d%% i bruk

en: %s:
    %d%% in use of which
    %d%% is cache
no: %s:
    %d%% i bruk og
    %d%% i buffer

en: (C) 1997 The Free Software Foundation
    (C) 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)
no: © 2001 Chris Phelps (GNOME 2 port)

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
no: © 1998-2000 Free Software Foundation

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
no: © 1999-2001 GNOME-hackerene

en: (C) 2000 The Gnulix Society, (C) 2002-2004 Free Software Foundation
no: © 2000 The Gnulix Society, © 2002-2004 Free Software Foundation

en: (C) 2001 Richard Hult
no: © 2001 Richard Hult

en: (C) 2001, 2002 Free Software Foundation
no: © 2001, 2000 Free Software Foundation

en: (No Change
no: (Ingen endring

en: (c) 2002-2003 Loban A Rahman
no: © 2002-2003 Loban A Rahman

en: <b>Auto Completion</b>
no: <b>Automatisk fullføring</b>

en: <b>Battery Color Levels (%)</b>
no: <b>Fargenivå for batteri (%)</b>

en: <b>Behavior</b>
no: <b>Oppførsel</b>

en: <b>Colors</b>
no: <b>Farger</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
no: <b>Forvalgte egenskaper for notat</b>

en: <b>Delete all sticky notes?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
no: <b>Slett alle notater?</b>
    
    Endringer vil lagres med én gang.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
no: <b>Slett dette notatet?</b>
    
    Endringene vil lagres med én gang.

en: <b>Layout</b>
no: <b>Plassering</b>

en: <b>Progress Bar Direction</b>
no: <b>Retning for fremgangsmåler</b>

en: <b>Properties</b>
no: <b>Egenskaper</b>

en: <b>Size</b>
no: <b>Størrelse</b>

en: <b>Suspend</b>
no: <b>Hvilemodus</b>

en: <b>Warnings</b>
no: <b>Advarsler</b>

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
no: En goofy liten xeyes klone for GNOME panelet.

en: A set of eyeballs for your panel
no: Et sett øyne for ditt panel

en: A system load indicator
no: Måler systembelasning

en: A_ddress:
no: A_dresse:

en: AccessX Status
no: Status for aksessibilitet

en: AccessX Status Applet Factory
no: Factory for AccessX-statusapplet

en: Activate more plugins
no: Aktiver flere tillegg

en: Active _plugins:
no: Aktiver tillegg:

en: Add New Macro
no: Legg til ny makro

en: Add Palette
no: Legg til palett

en: Add Plugin
no: Legg til tillegg

en: Add button
no: Legg til knapp

en: Address Entry
no: Adresseoppføring

en: Adjust the sound volume
no: Justering av lydvolum

en: Advanced
no: Avansert

en: Alert you when new mail arrives
no: Meld fra når ny e-post ankommer

en: Algeria
no: Algerie

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
no: En feil oppsto under start av kommandoen for hvilemodus: %s
    Vennligst prøv å rette opp denne feilen

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
no: En feil oppsto.
    
    Tastaturkart «%s» er ikke støttet på dette systemet. Vennligst velg et annet tastaturkart.
    
    Kommandoen var: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
no: En feil oppsto.
    
    Kan ikke laste tastaturkart «%s», sannsynligvis fordi kommandoen «xmodmap» ikke ble funnet i stien.
    
    Kommandoen var: %s

en: Appearance
no: Utseende

en: Appearance mode of the applet
no: Utseendemodus for programmet

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
no: Applet for montering og avmontering av blokkvolumer.

en: Applet refresh rate in milliseconds
no: Oppdateringsintervall i millisekunder

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
no: Programmet ruller fra høyre til venstre når denne nøkkelen settes til «true».

en: Arabic
no: Arabisk

en: Arabic keymap
no: Arabisk tastaturkart

en: Arabic xkb keymap
no: Arabisk xkb-tastaturkart

en: Armenian
no: Armensk

en: Armenian Sun keymap
no: Armensk Sun-tastaturkart

en: Armenian xkb keymap
no: Armensk xkb-tastaturkart

en: Ask for confirmation when connecting/disconnecting
no: Spør om bekreftelse ved til- og frakobling

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
no: Forsøk å fullføre kommando automatisk fra kommandohistorikken.

en: Audio Channels
no: Lydkanaler

en: Audio device is busy, or being used by another application
no: Lydenheten er opptatt eller i bruk av en annen applikasjon

en: Austria
no: Østerrike

en: Autosave timeout in minutes
no: Pause før automatisk lagring i minutter

en: Available palettes
no: Tilgjengelige paletter

en: Azerbaidjan
no: Aserbaijansk

en: Azerbaidjani Turkic
no: Aserbaijansk tyrkisk

en: Azerbaidjani Turkic xkb keymap
no: Aserbajdsjansk tyrkisk xkb-tastaturkart

en: Azerbaijan
no: Aserbaijansk

en: Azerbaijani Turkish
no: Aserbaijansk tyrkisk

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
no: Aserbajdsjansk tyrkisk Sun-tastaturkart

en: Azerbaijani Turkish xkb keymap
no: Aserbajdsjansk tyrkisk xkb-tastaturkart

en: B_link connection status when connecting
no: La tilkoblingsstatus b_linke under tilkobling

en: Bac_kground:
no: Ba_kgrunn:

en: Backg_round:
no: Bakg_runn:

en: Background color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color, blue component
no: Bakgrunnsfarge, blå komponent

en: Background color, green component
no: Bakgrunnsfarge, grønn komponent

en: Background color, red component
no: Bakgrunnsfarge, rød komponent

en: Basque
no: Baskisk

en: Battery Charge Monitor
no: Overvåking av batterilading

en: Battery Charge Monitor Preferences
no: Brukervalg for overvåking av batterilading

en: Battery Notice
no: Melding om batteri

en: Battery Status Utility
no: Verktøy for batteristatus

en: Battery charged (%d%%)
no: Batteriet er oppladet (%d%%)

en: Battery fully re-charged
no: Batteriet er fullt oppladet

en: Battery power low
no: Lav strømstyrke

en: Battery status unknown
no: Ukjent batteristatus

en: Battstat Factory
no: Battstat-factory

en: Beep for warnings
no: Pip for advarsler

en: Beep on group switch
no: Pip ved bytte av gruppe

en: Beep when displaying a warning
no: Pip når en advarsel vises

en: Before each _update:
no: Før hver _oppdatering:

en: Behavior
no: Oppførsel

en: Belarus
no: Hviterussisk

en: Belarusian
no: Hviterussisk

en: Belarusian Sun keymap
no: Hviterussisk Sun-tastaturkart

en: Belarusian xkb keymap
no: Hviterussisk xkb-tastaturkart

en: Belgian
no: Belgisk

en: Belgium
no: Belgia

en: Blink when connecting
no: Blink ved tilkobling

en: Blowing dust
no: Blåsende støv

en: Blowing sand
no: Blåsende sand

en: Blowing snowfall
no: Snø og vind

en: Blowing sprays
no: Blåsende yr

en: Brazil
no: Brasil

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
no: Brasiliensk portugisisk Sun USB-tastaturkart

en: Brazil Portuguese Sun keymap
no: Brasiliensk portugisisk Sun-tastaturkart

en: Brazil Portuguese keymap
no: Brasiliensk portugisisk tastaturkart

en: Brazil Portuguese xkb keymap
no: Brasiliensk portugisisk xkb-tastaturkart

en: Broken clouds
no: Brutte skyer

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Browser
no: Leser

en: Bulgarian
no: Bulgarsk

en: Bulgarian Cyrillic
no: Bulgarsk kyrillisk

en: Bulgarian Sun keymap
no: Bulgarsk Sun-tastaturkart

en: Bulgarian keymap
no: Bulgarsk tastaturkart

en: Bulgarian xkb keymap
no: Bulgarsk xkb-tastaturkart

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
no: Gule lapper gis som forvalg dagens dato som tittel når de opprettes. Dette formatet brukes; alle formater som kan tolkes av strftime() er gyldig.

en: CD Player
no: CD-spiller

en: CD Player Applet Factory
no: Factory for CD-spiller-applet

en: CD Player Preferences
no: Brukervalg for CD-spiller

en: CD Recorder
no: CD-opptaker

en: CPU Load
no: Prosessorlast

en: CPU graph background color
no: Bakgrunnsfarge for CPU-plott

en: C_olor:
no: F_arge:

en: C_onnect
no: K_oble til

en: C_onnecting:
no: K_obler til:

en: Cach_ed
no: M_ellomlagret

en: Calm
no: Rolig

en: Can not launch the eyes applet.
no: Kan ikke starte panelprogrammet geyes.

en: Can't access ACPI events in /var/run/acpid.socket! Make sure the ACPI subsystem is working and the acpid daemon is running.
no: Kan ikke aksessere ACPI-hendelser i /var/run/acpid.socket! Sjekk at ACPI-systemet fungerer og at acpid-daemonen kjører.

en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
no: Kan ikke åpne APM-enhet!
    
    Sjekk at du har leserettigheter til
    APM-enheten.

en: Canada
no: Kanada

en: Canadian Sun keymap
no: Kanadisk Sun-tastaturkart

en: Canadian xkb keymap
no: Kanadisk xkb-tastaturkart

en: Cannot browse device
no: Kan ikke se på enhet

en: Cannot get schema for %s: %s
no: Kan ikke finne schema for %s: %s

en: Cannot mount device
no: Kan ikke montere enhet

en: Cannot set schema for %s: %s
no: Kan ikke sette schema for %s: %s

en: Change the keyboard layout
no: Endre tastaturutformingen

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
no: Kanal kontrollert av panelprogrammet. Kunn for oppsett med OSS

en: Character Palette
no: Tegnpalett

en: Character Palette Preferences
no: Brukervalg for tegnpalett

en: Characters shown on applet startup
no: Tegn som vises ved oppstart

en: Charpicker Applet Factory
no: Factory for tegnvelger

en: Check for mail _every:
no: Sjekk etter e-post hv_ert:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
no: Velg en basisfarge som skal brukes for alle notater

en: Choose a color for the note
no: Velg en farge for notatet

en: Choose a font for the note
no: Velg en skrift for notatet

en: Choose a font to use for all sticky notes
no: Velg en skrift som skal brukes for alle notater

en: Choose if notes are visible on all workspaces
no: Velg om notater skal være synlige på alle arbeidsområder

en: Choose if the default style is forced on all notes
no: Velg om forvalgt stil skal brukes på alle notater

en: Choose the default group (for newly created windows).
no: Velg forvalgt gruppe (for nye vinduer).

en: Choose time interval in minutes to check mail
no: Velg tidsintervall i minutter for sjekking av e-post

en: Choose time interval in seconds to check mail
no: Velg tidsintervall i sekunder for sjekking av e-post

en: City:
no: By:

en: Clear Sky
no: Klar himmel

en: Clic_k:
no: Kli_kk:

en: Click this button for the list of previous commands
no: Klikk på denne knappen for å se listen over tidligere utførte kommandoer

en: Click this button to Play or Pause the CD
no: Klikk på denne knappen for å spille av eller pause CDen

en: Click this button to Play the next track in the CD
no: Klikk på denne knappen for å spille av neste spor på CDen

en: Click this button to Play the previous track in the CD
no: Klikk på denne knappen for å spille av forrige spor på CDen

en: Click this button to Stop playing the CD
no: Klikk på denne knappen for å stoppe avspilling av CD

en: Click this button to eject the CD
no: Klikk på denne knappen for å utløse CDen

en: Click this button to start the browser
no: Klikk på denne knappen for å se «bla gjennom»-dialogen

en: Click to Enter Weather.com
no: Klikk for å gå til Weather.com

en: Click to add a new palette
no: Klikk for å legge til en ny palett

en: Click to delete the selected palette
no: Klikk for å slette valgt palett

en: Click to edit the selected palette
no: Klikk for å redigere valgt palett

en: Close note
no: Lukk notat

en: Close the dialog
no: Lukk dialogen

en: Co_mmand:
no: Ko_mmando:

en: Co_nnected:
no: Tilko_blet:

en: Co_nnection command:
no: Tilkobli_ngskommando:

en: Colors
no: Farger

en: Command
no: Kommando

en: Command Line
no: Kommandolinje

en: Command Line Preferences
no: Brukervalg for kommandolinje

en: Command executed when connecting
no: Kommando som utføres ved tilkobling

en: Command executed when disconnecting
no: Kommendo som utføres ved frakobling

en: Command line
no: Kommandolinje

en: Command line _background:
no: Kommandolinje_bakgrunn:

en: Command line _foreground:
no: Kommandolinje_forgrunn:

en: Command line has been disabled by your system administrator
no: Kommandolinjen er deaktivert av systemadministrator

en: Command to execute before each update
no: Kommando som skal kjøres før hver oppdatering

en: Command to execute when checking mail
no: Kommando som skal kjøres ved sjekking av e-post

en: Command to execute when clicked
no: Kommando som skal kjøres ved dobbeltklikk

en: Command to execute when new mail arrives
no: Kommando som skal kjøres når ny e-post ankommer

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
no: Kommando som skal kjøres når du klikker på innboksmonitor

en: Command to run before checking mail
no: Kommando som skal kjøres før sjekking av e-post

en: Command to send to suspend the computer
no: Kommando for å sette maskinen i hvilemodus

en: Commands
no: Kommandoer

en: Comoros
no: Komorene

en: Con_firm connection
no: Bekre_ft tilkobling

en: Conditions:
no: Forhold:

en: Configure the selected plugin
no: Konfigurer valgt tillegg

en: Connection Status
no: Tilkoblingsstatus

en: Connections
no: Tilkoblinger

en: Copyright (C) 2003 Sun Microsystems
no: Opphavsrett © 2003 Sun Microsystems

en: Copyright (c) Sergey V. Udaltsov 1999-2004
no: Opphavsrett © Sergey V. Udaltsov © 1999-2004

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
no: Copyright (c) 1999 by S. Papadimitriou

en: Could not connect to the Internet.
no: Kunne ikke koble til Internett.

en: Could not retrieve the stock data.
no: Kunne ikke hente data for aksje.

en: Couldn't open mixer device %s
no: Kunne ikke åpne mikserenhet %s

en: Create a new note
no: Lag ett nytt notat

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
no: Opprett, vis og håndter gule lapper på skrivebordet

en: Croatia
no: Kroatia

en: Croatian
no: Kroatisk

en: Croatian keymap
no: Kroatisk tastaturkart

en: Current Conditions
no: Nåværende forhold

en: Current _stocks:
no: Aktive ak_sjer:

en: Custom
no: Egendefinert

en: Czech
no: Tsjekkisk

en: Czech Republic
no: Tsjekkiske republikk

en: Czech Sun keymap
no: Tsjekkisk Sun-tastaturkart

en: Czech and Slovak xkb keymap
no: Tsjekkisk og slovakisk xkb-tastaturkart

en: Czech keymap
no: Tsjekkisk tastaturkart

en: Czech qwertz xkb keymap
no: Tsjekkisk xkb-tastaturkart med qwertz-utforming

en: DEFAULT_CODE
no: ENGM

en: DEFAULT_DISTANCE_UNIT
no: m

en: DEFAULT_LOCATION
no: Oslo/Gardermoen

en: DEFAULT_PRESSURE_UNIT
no: mb

en: DEFAULT_SPEED_UNIT
no: m/s

en: DEFAULT_TEMP_UNIT
no: C

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
no: UTGÅTT - tegn som vises ved oppstart av programmet

en: Danish
no: Dansk

en: Danish Sun Type-4 keymap
no: Dansk Type-4 Sun-tastaturkart

en: Danish Sun USB keymap
no: Dansk Sun USB-tastaturkart

en: Danish Sun keymap
no: Dansk Sun-tastaturkart

en: Danish keymap
no: Dansk tastaturkart

en: Danish xkb keymap
no: Dsnsk xkb-tastaturkart

en: Date format of note's title
no: Datoformat for lappens tittel

en: Deactivate selected plugin
no: Deaktiver valgt tillegg

en: Debug level
no: Feilsøkingsnivå

en: Decrease the plugin priority
no: Senk prioritet for tillegget

en: Default
no: Forvalg

en: Default click behavior of the applet
no: Forvalgt oppførsel ved klikk for panelprogrammet

en: Default color for new notes
no: Forvalgt farge for nye lapper

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
no: Forvalgt farge for nytt notat. Dette oppgis i heksadesimal notasjon som i HTML. For eksempel «#30FF50».

en: Default font for new notes
no: Forvalgt skrift for nye lapper

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
no: Forvalgt skrift for nye lapper. Dette må være et Pango skriftnavn, for eksempel «Sans Italic 10»

en: Default group, assigned on window creation
no: Forvalgt gruppe, tildelt ved opprettelse av vindu

en: Default height for new notes
no: Forvalgt høyde for nye lapper

en: Default height for new sticky notes in pixels.
no: Forvalgt høyde i piksler for nye gule lapper.

en: Default width for new notes
no: Forvalgt bredde for nye lapper

en: Default width for new sticky notes in pixels.
no: Forvalgt bredde i piksler for nye gule lapper.

en: Delete button
no: Slett knapp

en: Denmark
no: Danmark

en: Details
no: Detaljer

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
no: Bestemmer om programmet skal oppdatere værstatistikken automatisk eller ikke.

en: Device Path
no: Sti til enhet

en: Device _path:
no: St_i til enhet:

en: Dew point:
no: Tåkepunkt:

en: Directory in which the theme is located
no: Katalog hvor tema er lokalisert

en: Disabled
no: Inaktiv

en: Disconnec_ted:
no: _Frakoblet:

en: Disk Mounter
no: Diskmontering

en: Disk Mounter Preferences
no: Brukervalg for diskmontering

en: Displa_y only symbols and price
no: Bare vis s_ymboler og pris

en: Display
no: Vis

en: Display a confirmation dialog when connecting or disconnecting.
no: Vis en bekreftelsesdialog ved tilkobling eller frakobling.

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
no: Vis kun aksjesymboler sammen med deres verdi. Ikke vis endringer i verdien.

en: Display only symbols and price
no: Vis kun symboler og pris

en: Display radar map
no: Vis radarkart

en: Displays current state of keyboard accessibility features
no: Viser nåværende tilstand for funksjoner for aksessibilitet for tastatur

en: Distance units
no: Enheter for avstand

en: Do we run the exec-command
no: Kjører vi exec-kommandoen

en: Do we run the newmail-command
no: Kjører vi newmail-kommandoen

en: Do we want to save the password to disk
no: Lagre passordet til disk

en: Do you want to connect?
no: Vil du koble til?

en: Drain from top
no: Tøm fra toppen

en: Drifting dust
no: Drivende støv

en: Drifting sand
no: Drivende sand

en: Drifting snow
no: Drivende snø

en: Drive Mount Applet Factory
no: Factory for diskmonteringsapplet

en: Drivemount command failed.
    "
no: Diskmonteringskommandoen feilet.
    "

en: Drizzle
no: Småregn

en: Dust
no: Støv

en: Dust whirls
no: Støvvirvler

en: Dust whirls in the vicinity
no: Støvvirvler i omegnen

en: Duststorm
no: Støvstorm

en: Duststorm in the vicinity
no: Støvstorm i omegnen

en: Dutch
no: Nederlandsk

en: Dutch Sun keymap
no: Nederlandsk Sun-tastaturkart

en: Dutch keymap
no: Nederlandsk tastaturkart

en: Dutch xkb keymap
no: Nederlandsk xkb-tastaturkart

en: Dvorak xkb keymap
no: Dvorak xkb-tastaturkart

en: E_nable history-based auto completion
no:  A_ktiver historikkbasert automatisk fullføring

en: East
no: Øst

en: East - NorthEast
no: Øst - nordøst

en: East - Southeast
no: Øst - sørøst

en: Edit Keyboard
no: Rediger tastatur

en: Edit Palette
no: Rediger palett

en: Edit button
no: Rediger knapp

en: Eject
no: Løs ut

en: Elapsed time
no: Medgått tid

en: Empty notes are always deleted without confirmation
no: Tomme lapper slettes alltid uten bekreftelse

en: Enable CPU load graph
no: Aktiver plott av CPU-belastning

en: Enable _radar map
no: Aktiver _radarkart

en: Enable load average graph
no: Aktiver plott av snittbelastning

en: Enable memory load graph
no: Aktiver plott av minnebelastning

en: Enable network load graph
no: Aktiver plott av nettverksbelastning

en: Enable swap load graph
no: Aktiver plott av swapbelastning

en: Encrypted password
no: Kryptert passord

en: English
no: Engelsk

en: English Sun Type-4 keymap
no: Engelsk Type-4 Sun-tastaturkart

en: English Sun USB keymap
no: Engelsk Sun USB-tastaturkart

en: English Sun keymap
no: Engelsk Sun-tastaturkart

en: English keymap
no: Engelsk tastaturkart

en: Enter the URL
no: Skriv inn URL

en: Error
no: Feil

en: Error checking mail
no: Feil under sjekking av e-post

en: Error connecting to mail server.
no: Feil under tilkobling til e-posttjener.

en: Error displaying help
no: Feil under visning av hjelp

en: Error loading XKB configuration registry
no: Feil under lasting av  register for XKB-konfigurasjon

en: Error syncing config data: %s
no: Feil under synkronisering av konfigurasjonsdata: %s

en: Error: %s
no: Feil: %s

en: Estonia
no: Estland

en: Estonian
no: Estlandsk

en: Estonian Sun keymap
no: Estisk Sun-tastaturkart

en: Estonian keymap
no: Estisk tastaturkart

en: Estonian xkb keymap
no: Estisk xkb-tastaturkart

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
no: Lappene lagres automatisk hver gang oppgitt antall minutter er gått.

en: F_ree
no: Le_dig

en: Factory for CD player applet
no: Factory for CD-spiller-applet

en: Factory for creating inbox monitors.
no: Factory for oppretting av innboksmonitor.

en: Factory for creating the weather applet.
no: Factory for oppretting av værmeldingsapplet.

en: Factory for drive mount applet
no: Factory for diskmonteringsapplet

en: Failed to access configuration source(s): %s
no: Feil ved aksessering av konfigurasjonskilde(r): %s

en: Failed to get METAR data.
no: Kunne ikke hente METAR-data.

en: Failed to init GConf: %s
no: Feil ved initiering av GConf: %s

en: Fast
no: Rask

en: Feels like:
no: Føles som:

en: Fetch a radar map on each update.
no: Hent et radarkart ved hver oppdatering.

en: Few clouds
no: Få skyer

en: Few ice pellets
no: Få is-pellets

en: Finnish
no: Finsk

en: Finnish Sun keymap
no: Finsk Sun-tastaturkart

en: Finnish keymap
no: Finsk tastaturkart

en: Finnish xkb keymap
no: Finsk xkb-tastaturkart

en: Flag
no: Flagg

en: Flag and Label
no: Flagg og etikett

en: Flag image for the keyboard layout
no: Bilde av flagg for tastaturutformingen

en: Floppy
no: Diskett

en: Fog
no: Dis

en: Fog in the vicinity
no: Dis i området

en: Folder Entry box
no: Boks for oppføring av mappe

en: Font
no: Skrift

en: Font and Colors
no: Skrift og farger

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
no: Bredden av grafene i piksler for horisontale paneler. For vertikale paneler er dette høyden på grafene.

en: For_eground:
no: F_orgrunn:

en: Force _default color and font on notes
no: Bruk _forvalgt farge og skrift på notater

en: Forecast
no: Værmelding

en: Forecast Report
no: Værmelding

en: Forecast not currently available for this location.
no: Værmelding er ikke tilgjengelig for denne lokasjonen.

en: Foregroun_d:
no: For_grunn:

en: Foreground color, blue component
no: Forgrunnsfarge, blå komponent

en: Foreground color, green component
no: Forgrunnsfarge, grønn komponent

en: Foreground color, red component
no: Forgrunnsfarge, rød komponent

en: Former Czechoslovakia
no: Tidligere tsjekkoslovakia

en: Former Czechoslovakia Czech Republic
no: Tidligere tsjekkoslovakia

en: France
no: Frankrike

en: Freezing drizzle
no: Frysende småregn

en: Freezing fog
no: Frysende dis

en: Freezing rain
no: Frysende regn

en: French
no: Fransk

en: French PC/AT 101 keyboard
no: Fransk PC/AT 101-tasters tastatur

en: French Sun USB keymap
no: Fransk Sun USB-tastaturkart

en: French Sun keymap
no: Fransk Sun-tastaturkart

en: French Swiss
no:  Fransk sveitsisk

en: French Swiss keymap
no: Fransk-sveitsisk tastaturkart

en: French keymap
no: Fransk tastaturkart

en: French xkb keymap
no: Fransk xkb-tastaturkart

en: French-Canadian 105-key
no: Fransk-kanadisk 105-taster

en: Full Battery Notification
no: Varsling ved fullt batteri

en: Funnel cloud
no: Røyksky

en: GB 102-key
no: Storbritannia 102-taster

en: GB 105-key
no: Storbritannia 105-taster

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
no: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL er ikke satt. Installerer ikke schema

en: GKB Factory
no: GKB-factory

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
no: GKB hjemmeside (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GNOME Weather
no: GNOME Værmelding

en: GNOME keyboard applet factory
no: Factory for GNOME tastaturpanelprogram

en: GNOME keyboard layout indicator
no: GNOME tastaturindikator

en: General
no: Generelt

en: Georgian
no: Georgisk

en: Georgian Latin
no: Georgisk latin

en: Georgian Russian layout
no: Georgisk/russisk utforming

en: Georgian keymap
no: Georgisk tastaturkart

en: German
no: Tysk

en: German Sun Type-4 keymap
no: Tysk Type-4 Sun-tastaturkart

en: German Sun USB keymap
no: Tysk Sun USB-tastaturkart

en: German Sun keymap
no: Tysk Sun-tastaturkart

en: German Swiss with Euro
no: Tysk/sveitsisk med euro

en: German keymap
no: Tysk tastaturkart

en: German xkb keymap
no: Tysk xkb-tastaturkart

en: Germany
no: Tyskland

en: Get continuously updated stock quotes
no: Hent oppdaterte aksjekurser

en: Geyes Applet Factory
no: Factory for geyes-applet

en: Geyes Preferences
no: Brukervalg for Geyes

en: Gnome Keyboard
no: Tastatur for GNOME

en: Gnome Keyboard Default
no: Forvalgt tastatur for GNOME

en: Gnome Keyboard default
no: Forvalgt tastatur for GNOME

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
no: Gnome Panel applet for å velge rare tegn som ikke er på mitt tastatur. Utgitt under GNU General Puclic License.

en: Graph color for Ethernet network activity
no: Farge på graf for Ethernet nettverksaktivitet

en: Graph color for PLIP network activity
no: Farge på graf for PLIP-nettverksaktivitet

en: Graph color for SLIP network activity
no: Farge på graf for SLIP-nettverksaktivitet

en: Graph color for buffer memory
no: Farge på graf for bufferminne

en: Graph color for cached memory
no: Farge på graf for cache-minne

en: Graph color for load average
no: Farge på graf for snittbelastning

en: Graph color for nice-related CPU activity
no: Farge på graf for nice-relatert CPU-aktivitet

en: Graph color for other network usage
no: Farge på graf for annen nettverksaktivitet

en: Graph color for shared memory
no: Farge på graf for delt minne

en: Graph color for system-related CPU activity
no: Farge på graf for systemrelatert CPU-aktivitet

en: Graph color for user-related CPU activity
no: Farge på graf for brukerrelatert CPU-aktivitet

en: Graph color for user-related memory usage
no: Farge på graf for brukerrelatert minnebruk

en: Graph color for user-related swap usage
no: Farge på graf for brukerrelatert swap-bruk

en: Graph size
no: Størrelse på graf

en: Greece
no: Hellas

en: Greek
no: Gresk

en: Greek keymap
no: Gresk tastaturkart

en: Greek xkb keymap
no: Gresk xkb-tastaturkart

en: Gtik Applet Factory
no: Factory for gtik-applet

en: Gweather Applet Factory
no: Factory for værmeldingsapplet

en: H_eight:
no: H_øyde:

en: Hail
no: Hagl

en: Hail showers
no: Haglbyger

en: Hailstorm
no: Haglstorm

en: Hard Disk
no: Harddisk

en: Haze
no: Dis

en: Heavy drizzle
no: Tungt småregn

en: Heavy duststorm
no: Tung støvstorm

en: Heavy ice pellets
no: Kraftige is-pellets

en: Heavy rain
no: Tungt regn

en: Heavy sandstorm
no: Tung sandstorm

en: Heavy snow
no: Tung snø

en: Heavy snow grains
no: Tunge snøkorn

en: Hebrew
no: Hebraisk

en: Hebrew Sun keymap
no: Hebraisk Sun-tastaturkart

en: Hebrew keymap
no: Hebraisk tastaturkart

en: Hebrew xkb keymap
no: Hebraisk xkb-tastaturkart

en: History
no: Historikk

en: History list
no: Historikk

en: How often (in milliseconds) we check the mail
no: Hvor ofte sjekkes e-post (i millisekunder)

en: Hungarian
no: Ungarsk

en: Hungarian 101-key latin 1
no: Ungarsk 101-tasters latin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
no: Ungarsk 101-tasters latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
no: Ungarsk 105-tasters latin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
no: Ungarsk 105-tasters latin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
no: Ungarsk PC/AT 101-tasters tastatur

en: Hungarian latin1
no: Ungarsk latin1

en: Hungarian latin2 Sun keymap
no: Ungarsk latin2 Sun-tastaturkart

en: Hungarian latin2 xkb keymap
no: Ungarsk latin2 xkb-tastaturkart

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
no: Ungarsk type5 latin1-tastaturkart

en: Hungary
no: Ungarn

en: I_dle
no: Tom_gang

en: Ice crystals
no: Iskrystaller

en: Ice pellet storm
no: Is-pellets storm

en: Ice pellets
no: Is-pellets

en: Iceland
no: Island

en: Icelandic
no: Islandsk

en: Icelandic Sun keymap
no: Islandsk Sun-tastaturkart

en: Icelandic keymap
no: Islandsk tastaturkart

en: Icelandic xkb keymap
no: Islandsk xkb-tastaturkart

en: If mail should be checked automatically
no: Om det skal sjekkes for ny e-post automatisk

en: If this is enabled, we save the password in gconf
no: Hvis denne er aktivert vil passordet lagres i GConf

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
no: Hvis denne er satt vil det sjekkes etter e-post med intervall «update-freq» millisekunder

en: If this is set, we should run the exec-command
no: Hvis denne er satt skal «exec-command» kjøres

en: If this is set, we should run the newmail-command
no: Hvis denne er satt skal «newmail-command» kjøres

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
no: Hvis dette alternativet er deaktivert vil en egendefinert farge kunne brukes som forvalgt farge for alle lapper.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
no: Hvis dette alternativet er deaktivert vil en egendefinert skrift kunne brukes som forvalgt skrift for alle lapper.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
no: Hvis dette alternativet er aktivert vil egendefinerte farger og skrifter som er tildelt individuelle lapper bli ignorert.

en: If true, then retreive a radar map from a location specified by the "radar" key.
no: Hent et radarkart fra en lokasjon spesifisert i nøkkelen «radar» hvis denne er true.

en: Inbox Monitor
no: Overvåking av innboks

en: Inbox Monitor Factory
no: Factory for innboksmonitor

en: Inbox Monitor Preferences
no: Brukervalg for innboksmonitor

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
no: Innboksmonitor gir deg beskjed når ny e-post ankommer i din postboks

en: Inbox Settings
no: Innstillinger for innboks

en: Increase the plugin priority
no: Øk prioritet for tillegget

en: Input Gain
no: Lydstyrke inn

en: Insert characters
no: Sett inn tegn

en: Insert special characters
no: Sett inn spesialtegn

en: International
no: Internasjonal

en: Interval for checking mail
no: Intervall for sjekk av e-post

en: Interval timeout to check mount point status
no: Pauseintervall for å sjekke status for et monteringspunkt

en: Invalid
no: Ugyldig

en: Iraq
no: Irak

en: It can be "Flag and Label", "Label" or "Flag"
no: Kan være «Flagg og etikett», «Etikett» eller «Flagg»

en: Italian
no: Italiensk

en: Italian Sun Type-4 keymap
no: Italiensk Type-4 Sun-tastaturkart

en: Italian Sun USB keymap
no: Italiensk Sun USB-tastaturkart

en: Italian Sun keymap
no: Italiensk Sun-tastaturkart

en: Italian keymap
no: Italiensk tastaturkart

en: Italian xkb keymap
no: Italiensk xkb-tastaturkart

en: Italy
no: Italia

en: Japanese
no: Japansk

en: Japanese Sun Type-4 keymap
no: Japansk Type-4 Sun-tastaturkart

en: Japanese Sun keymap
no: Japansk Sun-tastaturkart

en: Japanese keymap
no: Japansk tastaturkart

en: Japanese xkb keymap
no: Japansk xkb-tastaturkart

en: Jaz Drive
no: Jaz-disk

en: Keep and manage separate group per window
no: Behold og håndter separate grupper per vindu

en: Keep separate group for each application window.
no: Lag separate grupper for hvert applikasjonsvindu.

en: Keep the state of indicators separately for each application window.
no: Ta vare på tilstand for indikatorer for hvert applikasjonsvindu.

en: Keybinding for switching layout
no: Tastaturbinding for å bytte utforming

en: Keyboard Accessibility Status
no: Status for tilgjengelighet for tastaturet

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
no: Fabrikk for panelprogram for tilgjengelighet for tastatur

en: Keyboard Indicator
no: Tastaturindikator

en: Keyboard Indicator (%s)
no: Tastaturindikator (%s)

en: Keyboard Indicator Plugins
no: Tillegg for tastaturindikator

en: Keyboard Indicator Preferences
no: Brukervalg for tastaturindikator

en: Keyboard Layout Selector
no: Valg av tastaturutforming

en: Keyboard Layout Switcher
no: Valg av tastaturutforming

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
no: Brukervalg for tastaturvelger

en: Keyboard Shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Keyboard applet factory
no: Factory for tastaturpanelprogram

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
no: GNOME panelprogram for tastaturutforming

en: Keyboards
no: Tastatur

en: Keyboards (select and press add)
no: Tastatur (velg og trykk legg til)

en: Keymap `%s' for the country %s already exists
no: Tastaturkart «%s» for land %s eksisterer allerede

en: Korean
no: Koreansk

en: Korean 106 keyboard
no: Koreansk 106-tasters tastatur

en: Label
no: Etikett

en: Lao
no: Laotisk

en: Lao keymap
no: Laotisk tastaturkart

en: Last update:
no: Siste oppdatering:

en: Latvian
no: Latvisk

en: Latvian Sun keymap
no: Latvisk Sun-tastaturkart

en: Lebanon
no: Libanon

en: Libyan Arab Jamahiriya
no: Libyisk arabisk Jamahiryia

en: Light drizzle
no: Lett regn

en: Light rain
no: Lett regn

en: Light snow
no: Lett snø

en: Light snow grains
no: Lette snøkorn

en: Line
no: Linje

en: Line1
no: Linje1

en: Line2
no: Linje2

en: Line3
no: Linje3

en: Link Strength: %2.0d%%
no: Styrke på tilkobling: %2.0d%%

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
no: Liste som inneholder aksjene som skal vises. Består av aksje-ID separert med «+»

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
no: Liste over GConfValue-oppføringer som inneholder strenger for oppføringer i historikken.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
no: Liste over GConfValue-oppføringer som inneholder strenger for makrokommandoer.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
no: Liste over GConfValue-oppføringer som inneholder strenger for makromønstre.

en: List of available palettes
no: Liste med tilgjengelige paletter

en: List of strings containing the available palettes
no: Liste med strenger som inneholder de tilgjengelige paletttene

en: Lithuania
no: Litauen

en: Lithuanian
no: Litauisk

en: Lithuanian Sun keymap
no: Litauensk Sun-tastaturkart

en: Lithuanian keymap
no: Litauisk tastaturkart

en: Lithuanian programmers xkb keymap
no: Litauisk xkb-tastaturkart for programmerere

en: Lithuanian qwerty xkb keymap
no: Litauisk xkb-tastaturkart med qwerty utforming

en: Lithuanian standard xkb keymap
no: Litauisk standard xkb-tastaturkart

en: Load
no: Belastning

en: Load Average
no: Snittbelastning

en: Load graph background color
no: akgrunnsfarge for graf for belastning

en: Local maildir
no: Lokal maildir

en: Local mailspool
no: Lokal e-postkø

en: Location
no: Sted

en: Location view
no: Vis lokasjon

en: Lock/Unlock all notes
no: Lås/lås opp alle notater

en: Lock/Unlock note
no: Lås/lås opp notat

en: Locked note
no: Låst notat

en: Low Battery Notification
no: Varsling ved nær utladet batteri

en: Lowered color
no: Farge for senket

en: Macedonia
no: Makedonia

en: Macedonian
no: Makedonsk

en: Macedonian Sun keymap
no: Makedonsk Sun-tastaturkart

en: Macedonian xkb keymap
no: Makedonsk xkb-tastaturkart

en: Macro command list
no: Liste over makrokommandoer

en: Macro pattern list
no: Liste over makromønstre

en: Macros
no: Makroer

en: Mail Server Entry box
no: Boks for oppføring av e-posttjener

en: Mail _spool file:
no: Køfil for e-po_st:

en: Mail check
no: Sjekk e-post

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
no: E-postsjekk gir deg beskjed når nye meldinger ankommer i innboksen

en: Mail s_erver:
no: E-post-tj_ener:

en: Mailbox _resides on:
no: Postboksen _ligger på:

en: Mailcheck
no: E-postsjekk

en: Main Volume
no: Hovedvolum

en: Make the applet blink when the modem is connecting.
no: La panelprogramet blinke når modemet kobler til.

en: Make the layout accessible from the applet popup menu ONLY.
    No way to switch to this layout using the keyboard.
no: Gjør utformingen tilgjengelig KUN fra menyen.
    Ingen måte å bytte til denne utformingen via tastaturet.

en: Marocco
no: Marokko

en: Medium
no: Middels

en: Memory
no: Minne

en: Memory Load
no: Minnelast

en: Memory graph background color
no: Bakgrunnsfarge for minnegraf

en: Microphone
no: Mikrofon

en: Mini-Commander
no: Mini-kommander

en: Mini-Commander applet
no: Mini-Commander-applet

en: MiniCommander Applet Factory
no: Factory for mini-kommander-applet

en: Mist
no: Tåke

en: Mix
no: Miks

en: Modem Lights
no: Modemlys

en: Modem Lights Preferences
no: Brukervalg for modemlys

en: Modem Options
no: Alternativer for modem

en: Modem device name
no: Enhetsnavn for modem

en: Modem lock file
no: Modem-låsfil:

en: Moderate drizzle
no: Moderat småregn

en: Moderate ice pellets
no: Moderate is-pellets

en: Moderate rain
no: Moderat regn

en: Moderate snow
no: Moderat snø

en: Moderate snow grains
no: Moderate snøkorn

en: Modify a palette by adding or removing characters
no: Endre en palett ved å legge til eller fjerne tegn

en: Mongolian
no: Mongolsk

en: Mongolian alt keymap
no: Mongolsk alternativt tastaturkart

en: Mongolian keyboard
no: Mongolsk tastatur

en: Mongolian keymap
no: Mongolsk tastaturkart

en: Mongolian phonetic keymap
no: Mongolsk fonetisk tastaturkart

en: Monitor a laptop's remaining power
no: Overvåk gjenværende strøm på en bærbar

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
no: Overvåk værtilstand og få værmeldinger

en: Monitor the quality of a wireless network link
no: Overvåk kvaliteten på den trådløse tilkoblingen

en: Monitored Resources
no: Overvåkede ressurser

en: Morocco
no: Marokko

en: Moun_ted icon:
no: Ikon når mon_tert:

en: Mount local disks and devices
no: Monter lokale disker og enheter

en: Moves towards _bottom
no: _Beveger seg nedover

en: Moves towards _top
no: Beveger seg _oppover

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
no: Du må sette GCONF_CONFIG_SOURCE miljøvariabelen

en: N/A
no: I/T

en: N_ice
no: Sn_ill

en: Net Load
no: Nettbelastning

en: Netherlands
no: Nederland

en: Network
no: Nettverk

en: Network graph background color
no: Bakgrunnsfarge for nettverksgraf

en: New Mail
no: Ny e-post

en: Next Track
no: Neste spor

en: No Device Found or Illegal Format
no: Ingen enheter funnet eller ugyldig format

en: No Wireless Devices
no: Ingen trådløse enheter

en: No audio device
no: Ingen lydenhet

en: No battery present
no: Batteri er ikke tilstede

en: No description.
no: Ingen beskrivelse.

en: No items in history
no: Ingen oppføringer i historikken

en: No longer used
no: Ikke lenger i bruk

en: No mail.
no: Ingen e-post.

en: No stock list
no: Ingen aksjeliste

en: North
no: Nord

en: North - NorthEast
no: Nord - nordøst

en: North - Northwest
no: Nord - nordvest

en: Northeast
no: Nordøst

en: Northwest
no: Nordvest

en: Norway
no: Norge

en: Norwegian
no: Norsk

en: Norwegian Sun keymap
no: Norsk Sun-tastaturkart

en: Norwegian xkb keymap
no: Norsk xkb-tastaturkart

en: Not used
no: Ikke brukt

en: Not used anymore
no: Ikke brukt lenger

en: Notify user when the battery is full
no: Gi brukeren beskjed når batteriet er fullt oppladet

en: Notify user when the battery is low
no: Gi beskjed til brukeren når strømstyrken er lav

en: Number of configured keymaps
no: Antall konfigurerte tastaturkart

en: O_utline:
no: _Omriss:

en: Occurs when the applet is either left-clicked or "enter" is pressed. The options are "0" for "New Note", "1" for "Show/Hide All Notes", and "2" for "Lock/Unlock All Notes".
no: Gjelder når programmet venstreklikkes eller hvis «enter» trykkes ned. Alternativene er «0» for «Nytt notat», «1» for «Vis notater» og «2» for «Lås notater».

en: Options
no: Alternativer

en: Orange value level
no: Verdinivå for oransje

en: Othe_r
no: And_re

en: Output Gain
no: Lydstyrke ut

en: Overcast
no: Overskyet

en: Palestinian Territory
no: Palestinske territorier

en: Palette entry
no: Palettoppføring

en: Palettes list
no: Liste med paletter

en: Panel applet for playing audio CDs
no: Panelapplet for avspilling av lyd-CDer

en: Partial fog
no: Delvis dis

en: Password Entry box
no: Boks for passordoppføring

en: Patches of fog
no: Områder med dis

en: Path to the animation file
no: Sti til animasjonsfil

en: Pattern
no: Mønster

en: Perform history autocompletion
no:  Aktiver historikkbasert autofullføring

en: Phone Input
no: Telefon inn

en: Phone Output
no: Telefon ut

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Pick a color for the sticky note
no: Velg en farge for notatet

en: Pick a default sticky note color
no: Velg en forvalgt farge for notater

en: Pick a default sticky note font
no: Velg en forvalgt skrift for notater

en: Pick a font for the sticky note
no: Velg en skrift for notatet

en: Pl_ugins
no: _Tillegg

en: Plain Mongolian keymap
no: Vanlig mongolsk tastaturkart

en: Plain Russian keymap
no: Vanlig russisk tastaturkart

en: Play / Pause
no: Spill / pause

en: Play a _sound when new mail arrives
no: Spill av en lyd når ny e-po_st ankommer

en: Play a sound when mail is recieved
no: Spill av en lyd når e-post mottas

en: Please enter your mailserver's _password:
no: Vennligst oppgi _passord for din e-posttjener:

en: Poland
no: Polen

en: Polish
no: Polsk

en: Polish Sun keymap
no: Polsk Sun-tastaturkart

en: Polish deadkeys
no: Polsk med døde taster

en: Polish xkb keymap
no: Polsk xkb-tastaturkart

en: Portugal Deadkeys
no: Portugal døde taster

en: Portuguese
no: Portugisisk

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
no: Portugisisk Type-4 Sun-tastaturkart

en: Portuguese Sun keymap
no: Portugisisk Sun-tastaturkart

en: Portuguese keymap
no: Portugisisk tastaturkart

en: Portuguese xkb keymap
no: Portugisisk tastaturkart for xkb

en: Press a key or press Esc to cancel
no: Trykk en tast eller Esc for å avbryte

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
no: Trykk hurtigtasten for å bytte utseende. Denne hurtigtasten kan settes i egenskaper-dialogen

en: Pressure units
no: Enhet for trykk

en: Pressure:
no: Trykk:

en: Previous Track
no: Forrige spor

en: Processor
no: Prosessor

en: Produces keyboard layout switcher applets.
no: Produserer panelprogrammer for endring av tastaturutforming

en: Progress Bar Direction Moves towards bottom
no: Fremgangsmåler beveger seg mot bunnen

en: Progress Bar Direction Moves towards top
no: Fremgangsmåler beveger seg mot toppen

en: Radar Map
no: Radarkart

en: Rain
no: Regn

en: Rain showers
no: Regnbyger

en: Raised color
no: Farge for hevet

en: Receive Data
no: Motta data

en: Receive background color
no: Bakgrunnsfarge for mottak

en: Receive foreground color
no: Forgrunnsfarge for mottak

en: Recording Level
no: Opptaksnivå

en: Red value level
no: Verdinivå for rød

en: Relative humidity:
no: Relativ luftfuktighet:

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
no: Utgitt under GNU General Public License.
    
    Systemmonitor som kan vise grafer for bruk av CPU, RAM og bruk av swap i tillegg til nettverkstrafikk.

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
no: Utgitt under GNU General Public License.
    
    Applet for visning av værtilstand.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
no: Utgitt under GNUs generelle offentlige lisense.
    En modem status indikator og nummersender.
    Lysene fra øverst eller venstre er send data  og motta data.

en: Remote IMAP-server
no: Ekstern IMAP-tjener

en: Remote POP3-server
no: Ekstern POP3-tjener

en: Remote folder for mail retrieval
no: Ekstern mappe for henting av e-post

en: Remote server to connect to for our mail
no: Ekstern tjener for tilkobling for e-post

en: Resize note
no: Endre størrelse på notatet

en: Resource
no: Ressurs

en: Retrieval failed
no: Henting feilet

en: Right to left scrolling
no: Høyre-til-venstre rulling

en: Romanian
no: Rumensk

en: Romanian Sun keymap
no: Rumensk Sun-tastaturkart

en: Romanian xkb keymap
no: Rumensk xkb-tastaturkart

en: Run this command before we check the mail
no: Kjør denne kommandoen før vi sjekker etter e-post

en: Russia
no: Russland

en: Russian
no: Russisk

en: Russian Cyrillic
no: Russisk kyrillisk

en: Russian Sun keymap
no: Russisk Sun-tastaturkart

en: Russian keymap
no: Russisk tastaturkart

en: Russian xkb keymap
no: Russisk xkb-tastaturkart

en: S_wap Space
no: S_wap-område

en: S_witch layout:
no: B_ytt utforming:

en: Sandstorm in the vicinity
no: Sandstorm i omegnen

en: Save/restore _indicators with group
no: Lagre/gjenopprett _indikatorer med gruppen

en: Save/restore indicators together with layout groups
no: Lagre/gjenopprett indikatorer sammen med grupper av utforminger

en: Saved mute state
no: Lagre tilstand for demping

en: Saved volume to restore on startup
no: Lagret volum for å gjenopprette ved oppstart

en: Scattered clouds
no: Spredte skyer

en: Scroll _left to right
no: Ru_ll fra venstre mot høyre

en: Scrolling
no: Rullende

en: Secondary groups
no: Sekundære grupper

en: See the ForeCast Details
no: Se detaljer fra værmelding

en: Select Keyboard
no: Velg tastatur

en: Select Location from the list
no: Velg lokasjon fra listen

en: Select Mount Directory
no: Velg katalog for montering

en: Select a_nimation:
no: Velg a_nimasjon:

en: Select icon for mounted
no: Velg ikon for montert

en: Select icon for unmounted
no: Velg ikon for ikke montert

en: Send Data
no: Send data

en: Send background color
no: Bakgrunnsfarge for sending

en: Send foreground color
no: Forgrunnsfarge for sending

en: Separate _group for each window
no: Separat _gruppe for hvert vindu

en: Serb
no: Serbisk

en: Serb keymap
no: Serbisk tastaturkart

en: Serb standard xkb keymap
no: Serbisk standard xkb-tastaturkart

en: Serbia and Montenegro
no: Serbia og Montenegro

en: Serbian
no: Serbisk

en: Serbian Sun standard keymap
no: Serbisk standard Sun-tastaturkart

en: Serbian keymap
no: Serbisk tastaturkart

en: Serbian standard xkb keymap
no: Serbisk standard xkb-tastaturkart

en: Serbo-Croatian
no: Serbo-Kroatisk

en: Set default list value for %s
no: Sett forvalgt listeverdi for %s

en: Set the device path here
no: Sett sti til enhet her

en: Sh_ared
no: D_elt

en: Shallow fog
no: Grunn dis

en: Sho_w battery charge percentages
no: _Vis prosentvis batteristatus

en: Sho_w connect time and throughput
no: _Vis tilkoblet tid og overføringsmengde

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
no: Kortere tid betyr at aksjene ruller fortere.

en: Show _power connection status
no: Vis _tilkoblingsstatus

en: Show a frame surrounding the applet.
no: Vis en ramme rundt panelprogrammet.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
no: Vis et håndtak slik at programmet kan løsrives fra panelet.

en: Show arrow buttons
no: Vis pilknapper

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
no: Vis pilknapper på siden av skjermen slik at brukeren kan rulle fremover eller bakover.

en: Show battery status
no: Vis batteristatus

en: Show connect time and throughput
no: Vis tilkoblet tid og overføringsmengde

en: Show extra information about the connect time and amount of data transmitted and received.
no: Vis ekstra informasjon om tilkoblingstid og overført datamengde.

en: Show flags in the applet
no: Vis flagg i programmet

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
no: Vis flagg i programmet for å indikere aktiv utforming

en: Show frame
no: Vis ramme

en: Show handle
no: Vis håndtak

en: Show layout names instead of group names
no: Vis navn på utforming i stedet for gruppenavn

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
no: Vis navn på utforming i stedet for gruppenavn (kun for versjoner av XFree som støtter flere utforminger)

en: Show national flags as indicators of corresponding layouts
no: Vis nasjonalflagg som indikatorer for tilhørende utforminger

en: Show percent full label
no: Vis etikett for prosent

en: Show signal strength in _percentage
no: Vis signalstyrke i _prosent

en: Show the battery
no: Vis batteriet

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
no: Vis batterimåler som tømmes fra toppen av batteriet

en: Show/Hide all notes
no: Vis/skjul alle notater

en: Showers of ice pellets
no: Dusjer med is-pellets

en: Showers of small hail
no: Byger med småhagl

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
no: Viser tastaturstatus når tilgjengelighetsfunksjoner er i bruk.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
no: Viser status for funksjoner for tilgjengelighet slik som sammenkoblede endringstaster

en: Shows the status of keyboard accessibility features
no: Viser status for tilgjengelighetsfunksjoner for tastaturet

en: Skip backward
no: Hopp bakover

en: Skip forward
no: Hopp fremover

en: Sky:
no: Himmel:

en: Slovak
no: Slovakisk

en: Slovak Republic
no: Slovakiske republikk

en: Slovak Sun keymap
no: Slovakisk Sun-tastaturkart

en: Slovak keymap
no: Slovakisk tastaturkart

en: Slovenian
no: Slovensk

en: Slovenian Sun keymap
no: Slovensk Sun-tastaturkart

en: Slovenian keymap
no: Slovensk tastaturkart

en: Slovenian xkb keymap
no: Slovensk xkb-tastaturkart

en: Slow
no: Sakte

en: Small hail
no: Småhagl

en: Small hailstorm
no: Liten haglstorm

en: Smoke
no: Røyk

en: Snow
no: Snø

en: Snow grains
no: Snøkorn

en: Snow showers
no: Snøbyger

en: Snowstorm
no: Snøstorm

en: South
no: Sør

en: South - Southeast
no: Sør - sørøst

en: South - Southwest
no: Sør - sørvest

en: South Korea
no: Sør-Korea

en: Southeast
no: Sørøst

en: Southwest
no: Sørvest

en: Spain
no: Spania

en: Spanish
no: Spansk

en: Spanish PC/AT 101 keyboard
no: Spansk PC/AT 101-tasters tastatur

en: Spanish Sun Type-4 keymap
no: Spansk Type-4 Sun-tastaturkart

en: Spanish Sun USB keymap
no: Spansk Sun USB-tastaturkart

en: Spanish Sun keymap
no: Spansk Sun-tastaturkart

en: Spanish keymap
no: Spansk tastaturkart

en: Spanish xkb keymap
no: Spansk xkb-tastaturkart

en: Speaker
no: Høyttaler

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
no: Oppgir om notat er låst (ikke redigerbar) eller eller ikke.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
no: Oppgir om notatene er synlige på alle arbeidsområder på skrivebordet eller ikke.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
no: Spesifiserer om lappene er synlige eller ikke.

en: Specify a title for the note
no: Oppgi en tittel for notatet

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
no: Oppgi forvalgt høyde (i piksler) for nye notater

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
no: Oppgi forvalgt bredde (i piksler) for nye notater

en: Speed units
no: Enhet for hastighet

en: Spinbutton for updating
no: «Spinbutton» for oppdatering

en: Squall
no: Bygekast

en: Status connected color
no: Farge ved tilkoblet status

en: Status not connected color
no: Farge ved ikke tilkoblet status

en: Status not updated
no: Status ikke oppdatert

en: Status waiting connection color
no: Farge når det ventes på tilkobling

en: Sticky Note
no: Notat

en: Sticky Note Properties
no: Egenskaper for notater

en: Sticky Notes
no: Gule lapper

en: Sticky Notes Applet Factory
no: Factory for notater

en: Sticky Notes Preferences
no: Brukervalg for notater

en: Sticky Notes for the Gnome Desktop Environment
no: Notater for skrivebordsmiljøet GNOME

en: Sticky notes' locked state
no: Låsetilstand for gul lapp

en: Sticky notes' visibility
no: Synlighet for gul lapp

en: Sticky notes' workspace stickyness
no: Tilhørighet til arbeidsområde for gul lapp

en: Sto_p animation when clicked
no: Sto_pp animasjonen ved klikk

en: Stock Ticker
no: Aksjeovervåker

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
no: Aksjeovervåker
    Hent oppdaterte aksjekurser

en: Stock Ticker Preferences
no: Brukervalg for aksjeovervåker

en: Stock _lowered:
no: Aksje s_unket:

en: Stock _raised:
no: Aksje _steget:

en: Stock _unchanged:
no: Aksje _uendret:

en: Stock update fre_quency:
no: Oppdateringsfre_kvens for aksjer:

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
no: Aksjer som skal overvåkes - må skilles med et +

en: Stop
no: Stopp

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
no: Sun (!ikke PC!) type5 Ungarsk latin 2

en: Suspend Command
no: Kommando for hvilemodus

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
no: Kommandoen for hvilemodus er ikke satt opp riktig under brukervalg.
    Vennligst endre dette og prøv igjen.

en: Swap Load
no: Belastning på swap

en: Swap Space
no: Swap-område

en: Swap graph background color
no: Bakgrunnsfarge for swap-graf

en: Sweden
no: Sverige

en: Swedish
no: Svensk

en: Swedish Sun Type-4 keymap
no: Svensk Type-4 Sun-tastaturkart

en: Swedish Sun USB keymap
no: Svensk Sun USB-tastaturkart

en: Swedish Sun keymap
no: Svensk Sun-tastaturkart

en: Swedish keymap
no: Svensk tastaturkart

en: Swedish xkb keymap
no: Svensk xkb-tastaturkart

en: Swiss German Sun keymap
no: Sveitsisk-Tysk Sun-tastaturkart

en: Swiss keymap
no: Sveitsisk tastaturkart

en: Switzerland
no: Sveits

en: Symbols
no: Symboler

en: Syriac
no: Syrisk

en: Syriac Phonetic
no: Syrisk fonetisk

en: Syriac Phonetic xkb keymap
no: Syriac fonetisk xkb-tastaturkart

en: Syriac xkb keymap
no: Syriac xkb-tastaturkart

en: Sys_tem monitor update interval:
no: Oppdateringsintervall for sys_temmonitor:

en: System Monitor
no: Systemmonitor

en: System Monitor Preferences
no: Brukervalg for systemmonitor

en: System is running on AC power
no: Systemet kjører på nettstrøm

en: System is running on battery power
no: Systemet kjører på batteristrøm

en: System m_onitor height:
no: Høyde for systemm_onitor:

en: System m_onitor width:
no: Bredde for systemm_onitor:

en: Temperature units
no: Enhet for temperatur

en: Temperature:
no: Temperatur:

en: Text
no: Tekst

en: Text background color
no: Farge for tekstbakgrunn

en: Text foreground color
no: Forgrunnsfarge for tekst

en: Text only
no: Kun tekst

en: Text outline color
no: Omrissfarge for tekst

en: Thai Kedmanee
no: Thailand Kedmanee

en: Thai Sun keymap
no: Thailandsk Sun-tastaturkart

en: Thai keymap
no: Thailandsk tastaturkart

en: Thai xkb keymap
no: Thailandsk xkb-tastaturkart

en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
no: Støttesystemet for APM-håndtering ser ut til å være 
    deaktivert. Prøv å kjøre «apm -e 1» (FreeBSD) 
    og se om det hjelper.

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
no: CD-spiller appleten er et enkelt program for avspilling av lyd-CDer for panelet

en: The Suspend command '%s' was unsuccessful.
no: Kommando «%s» for hvilemodus feilet.

en: The Suspend command was unsuccessful.
no: Kommando for hvilemodus feilet.

en: The applet will not work properly (if at all).
no: Appleten vil ikke fungere riktig (hvis i det hele tatt).

en: The background color of the button used to indicate data received.
no: Bakgrunnsfarge for knappen som brukes til å indikere mottatt data.

en: The background color of the button used to indicate data sent.
no: Bakgrunnsfarge for knappen som brukes til å indikere data sendt.

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
no: Batterinivå hvor batteriet vises som oransje.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
no: Batterinivå hvor batteriet vises som rødt.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
no: Batterinivå hvor batteriet vises som gult.

en: The blue component of the background color.
no: Blå bestanddel i bakgrunnsfargen.

en: The blue component of the foreground color.
no: Blå bestanddel i forgrunnsfargen.

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
no: Farge på bakgrunnen som skal vises. Har ingen effekt når brukerne velger å bruke farger og skrifter fra forvalgt tema.

en: The color used to display the status button when the modem is connected.
no: Farge som brukes til å vise statusknappen når modemet er koblet opp.

en: The color used to display the status button when the modem is connecting.
no: Farge som brukes til å vise statusknappen når modemet kobler til.

en: The color used to display the status button when the modem is not connected.
no: Farge som brukes til å vise statusknappen når modemet ikke er koblet til.

en: The color used to indicate that data has been received.
no: Farge som brukes til å indikere at data er mottatt.

en: The color used to indicate that data has been sent.
no: Farge som brukes til å indikere at data er sendt.

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
no: Farge som brukes når aksjens verdi har gått ned. Har ingen effekt når bruker velger å bruke forvalgt temas skrifter og farger.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
no: Farge som brukes når aksjens verdi ikke er endret. Har ingen effekt når bruker velger å bruke forvalgt temas skrifter og farger.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
no: Farge som brukes når aksjens verdi har gått opp. Har ingen effekt når bruker velger å bruke forvalgt temas skrifter og farger.

en: The command that switches your keymap to this layout
no: Kommando som bytter tastaturkartet til denne utformingen

en: The country of the keyboard layout
no: Land for tastaturutforming

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
no: Egendefinert URL for henting av radarkart.

en: The default keymap
no: Forvalgt tastaturkart

en: The default keymap for the applet
no: Forvalgt tastaturkart for panelprogrammet

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
no: Øynene følger muspekeren

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
no: Skrift som brukes. Har ingen effekt når bruker velger å bruke forvalgt temas skrifter og farger.

en: The fraction of a second until the applet updates.
no: Brøkdelen av et sekund for oppdatering av panelprogrammet.

en: The green component of the background color.
no: Grønn bestanddel i bakgrunnsfargen.

en: The green component of the foreground color.
no: Grønn bestanddel av forgrunnsfargen.

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
no: Intervall for automatisk oppdatering i sekunder.

en: The label of the keyboard layout
no: Etikett for tastaturutforming

en: The language of the keyboard layout
no: Språket for tastaturutformingen

en: The list of active plugins
no: Liste med aktive tillegg

en: The mail server
no: E-posttjener

en: The name of the keyboard layout
no: Navnet på tastaturutformingen

en: The name of the modem device.
no: Navn på modemenheten.

en: The name of the modem lock file.
no: Navn på låsfilen for modemet.

en: The red component of the background color.
no: Rød bestanddel i bakgrunnsfargen.

en: The red component of the foreground color.
no: Rød bestanddel i forgrunnsfargen.

en: The server name is incorrect.
no: Navn på tjener er ugyldig.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
no: Strengen som brukeren valgte når programmet ble brukt sist. Denne strengen vil vises når brukeren starter programmet.

en: The temperature units to use.
no: Temperaturenheter som skal brukes.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
no: Tidsintervallet før programmet oppdaterer aksjedataene.

en: The unit to use for pressure.
no: Enhet som skal brukes for trykk.

en: The unit to use for visibility.
no: Enhet som skal brukes for synlighet.

en: The unit to use for wind speed.
no: Enhet som skal brukes for vindhastighet.

en: The user's encrypted password for the remote server
no: Brukers krypterte passord for den eksterne tjeneren

en: The user's password
no: Brukers passord

en: The user's password for the remote server
no: Brukers passord for den eksterne tjeneren

en: The username or password is incorrect.
no: Brukernavn eller passord er ugyldig.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
no: Volumkontroll lar deg sette volumnivå for ditt skrivebord

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
no: Volumkontroll lar deg sette volumnivå for ditt skrivebord.

en: The width in pixels of the applet.
no: Programmets bredde i piksler.

en: Themes
no: Tema

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
no: Det ser ikke ut som om du har konfigurert noen trådløse enheter på systemet.
    Vennligst sjekk konfigurasjonen hvis du mener dette ikke er korrekt.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
no: Det oppsto en kritisk feil under lasting av tema.

en: There was an error displaying help: %s
no: Det oppsto en feil under visning av hjelp : %s

en: There was an error executing %s: %s
no: Det oppsto en feil under kjøring av «%s» : %s

en: There was an error executing '%s': %s
no: Det oppsto en feil under kjøring av «%s» : %s

en: There was an error launching the help viewer : %s
no: Det oppsto en feil under kjøring av hjelpleseren : %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
no: Det oppsto en feil under kjøring av brukervalg for tastatur : %s

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
no: Dette GNOME-programmet legger til en kommandolinje på panelet. Denne støtter kommandofullføring, kommandohistorikk og redigerbare makroer.
    
    Dette programmet er fri programvare; du kan distribuere det og/eller endre det i følge betingelsene gitt i GNU General License som publisert av Free Software Foundation, enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du velger) enhver senere versjon.

en: This applet adds a command line to the panel
no: Denne appleten legger til en kommandolinje på panelet

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
no: Denne appleten bytter mellom tastaturkart ved bruk av setxkbmap eller xmodmap. 
    Send meg ditt flagg og tastaturutforming hvis du ønsker støtte for ditt locale (e-post adressen min er shooby@gnome.hu).
    Vi ses, og takk for all fisken.
    Takk til Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for hjelpen og Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for hennes solidaritet, takk også til KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>

en: This flag will appear in flag field of the applet
no: Dette flagget vi vises i programmets flaggfelt

en: This information helps you to identify your keyboard layout
no: Denne informasjonen hjelper deg til å indentifisere din tastaturutforming

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
no: Dette er slik vi sjekker vår post, sjekker vår post, sjekker vår post...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
no: Metode for prosessering av e-post...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
no: Animasjon som vil vises under normal bruk av innboksmonitor

en: This is the binding for keypress-based layout change
no: Dette er bindingen for endring av utforming via tastetrykk

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
no: Dette programmet laster ned aksjekurser fra populære nettsteder. GNOME aksjeovervåker er en fri internett-basert applikasjon. Det følger IKKE MED NOEN GARANTIER. Ikke bruk GNOME aksjeovervåker til å gjøre investeringsavgjørelser; kun for informasjonsformål.

en: This should be like "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" or "xmodmap something.xmm"
no: Dette kan være «gkb_xmmap_us», «setxkbmap us» eller «xmodmap noe xmm»

en: This utility shows the status of a wireless link
no: Dette verktøyet viser status for en trådløs tilkobling

en: This utility shows the status of a wireless link.
no: Dette verktøyet viser status for en trådløs tilkobling.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
no: Dette verktøyet viser status for batteriet på din bærbare PC.

en: This will appear in the label box of the applet
no: Dette vil vises i etikettboksen i programmet

en: This will identify the layout in the list
no: Dette vil identifisere utformingen i listen

en: Thunderstorm
no: Tordenstorm

en: Time in milliseconds for display update
no: Tid i millisekunder før skjermen oppdateres

en: Time in seconds between status updates
no: Tid i sekunder mellom statusoppdateringer

en: To avoid losing work please power off, suspend or plug your laptop in.
no: Du må slå av maskinen, sette den i hvilemodus eller sette i strømmen igjen for å unngå å miste arbeid.

en: Track number
no: Spornummer

en: Treble
no: Diskant

en: Tunisia
no: Tunis

en: Turkey
no: Tyrkia

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Turkish "F" keyboard
no: Tyrkisk «F»-tastatur

en: Turkish "Q" keyboard
no: Tyrkisk «Q»-tastatur

en: Turkish Sun keymap
no: Tyrkisk Sun-tastaturkart

en: Turkish keymap
no: Tyrkisk tastaturkart

en: Turkish xkb keymap
no: Tyrkisk xkb-tastaturkart

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
no: Skriv inn en kommando her og GNOME vil kjøre den for deg

en: UK 105-key
no: Storbritannia 105-taster

en: UK PC/AT keyboard
no: England PC/AT-tastatur

en: US 101-key keyboard
no: USA 101-tasters tastatur

en: US 105 key keyboard
no: Amerikansk 105-tasters tastatur

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
no: USA 105-tasters tastatur (med Windows-taster)

en: US 84-key
no: USA 84-taster

en: US DEC 450
no: USA DEC 450

en: US IBM RS/6000
no: USA IBM RS/6000

en: US International
no: USA internasjonalt

en: US International xkb keymap
no: USA internasjonalt xkb-tastaturkart

en: US Macintosh
no: USA Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
no: USA PC/AT 101-tasters tastatur

en: US Silicon Graphics 101-key
no: USA Silicon Graphics 101-taster

en: US Sun Type-4 keyboard
no: Amerikansk Type-4 Sun-tastatur

en: US Sun USB keyboard
no: Amerikansk Sun USB-tastatur

en: US Sun type5
no: USA Sun type5

en: US Sun type5 keyboard
no: USA Sun type5 tastatur

en: US xkb keymap
no: USA xkb-tastaturkart

en: USB Stick
no: USB-stick

en: U_pdate every:
no: O_ppdater hver(t):

en: U_se ISDN
no: B_ruk ISDN

en: Ukraine
no: Ukraina

en: Ukrainian
no: Ukrainsk

en: Ukrainian Sun keymap
no: Ukrainsk Sun-tastaturkart

en: Ukrainian xkb keymap
no: Ukrainsk xkb-tastaturkart

en: Unchanged color
no: Uendret farge

en: Undefined
no: Udefinert

en: Unicode Mongolian Keymap
no: Unicode-basert mongolsk tastaturkart

en: United Arab Emirates
no: De forente arabiske emirater

en: United Kingdom
no: Storbritannia

en: United Kingdom xkb keymap
no: Storbritannia xkb-tastaturkart

en: United States
no: De forente stater

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown Keyboard
no: Ukjent tastatur

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown observation time
no: Ukjent observasjonstid

en: Unknown precipitation
no: Ukjent nedbør

en: Unknown time (%d%%) remaining
no: Ukjent tid gjenstår (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) till charged
no: Ukjent tid før batteriet er oppladet (%d%%)

en: Unlocked note
no: Ulåst notat

en: Unmou_nted icon:
no: Ikon for avmontert:

en: Update
no: Oppdater

en: Update interval
no: Oppdateringsintervall

en: Update spin button
no: Oppdater «spin»-knapp

en: Update the data automatically
no: Oppdater dataene automatisk

en: Updating...
no: Oppdaterer...

en: Url for the radar map
no: URL for radarkartet

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
no: Bruk opp/ned pilene for å endre volumet

en: Use _Default
no: Bruk _forvalg

en: Use _automount-friendly status test
no: Bruk _automount-vennlig statustest

en: Use _custom address for radar map
no: Bruk _egendefinert adresse for radarkart

en: Use _default theme font and colors
no: Bruk _farge og skrift fra forvalgt tema

en: Use _flags as indicators
no: Bruk _flagg som indikatorer

en: Use co_lor from the system theme
no: Bruk _farge fra systemets tema

en: Use custom url for the radar map
no: Bruk egendefinert URL for radarkart

en: Use default co_lor
no: Bruk forva_lgt farge

en: Use default fo_nt
no: Bruk _forvalgt skrift

en: Use default theme fonts and colors
no: Bruk skrifter og farger fra forvalgt tema

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
no: Bruk skrifter og farger fra forvalgt tema i stedet for egendefinerte

en: Use fo_nt from the system theme
no: Bruk skrift fra _systemets tema

en: Use isdn
no: Bruk ISDN

en: Use isdn instead of ppp to connect the modem.
no: Bruk ISDN i stedet for PPP for å koble til med modemet.

en: Use metric units
no: Bruk metriske måleenheter

en: Use metric units instead of english units.
no: Bruk metriske måleenheter i stedet for engelske enheter.

en: Use the default theme colors
no: Bruk farger fra forvalgt tema

en: Use theme colors instead of custom ones.
no: Bruk farger fra tema i stedet for egendefinerte.

en: Use this command to connect the modem.
no: Bruk denne kommandoen for å koble til med modemet.

en: Use this command to disconnect the modem.
no: Bruk denne kommandoen for å koble fra modemet.

en: Username Entry box
no: Boks for oppføring av brukernavn

en: Username on the remote server
no: Brukernavn på ekstern tjener

en: Variable
no: Variabel

en: Verify owner of lock file
no: Verifiser eier av låsfil

en: Vietnamese
no: Vietnamesisk

en: Vietnamese Sun keymap
no: Vietnamesisk Sun-tastaturkart

en: Vietnamese xkb keymap
no: Vietnamesisk xkb-tastaturkart

en: Visibility:
no: Sikt:

en: Visit Weather.com
no: Besøk Weather.com

en: Volcanic ash
no: Vulkansk aske

en: Volume Control
no: Volumkontroll

en: Volume Control (muted)
no: Volumkontroll (dempet)

en: Volume Control Preferences
no: Brukervalg for volumkontroll

en: Volume Controller
no: Volumkontroll

en: War_n when battery is fully re-charged
no: Advar _når batteriet er fullt oppladet

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
no: Kommando som kjøres når bruker klikker på innboksmonitor

en: Weather Preferences
no: Brukervalg for værmelding

en: Weather Report
no: Værmelding

en: WeatherInfo missing location
no: VærInfo mangler sted

en: West
no: Vest

en: West - Northwest
no: Vest - nordvest

en: West - Southwest
no: Vest - sørvest

en: When clicke_d:
no: Ved _klikk:

en: When new mail _arrives:
no: Når ny e-post _ankommer:

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
no: Om bekreftelse er nødvendig ved sletting av notat eller ikke

en: Whether to force the default color and font on all notes
no: Om forvalgt farge og skrift skal tvinges på alle notater

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
no: Om e-poststatus skal nullstillles når du klikker på innboksmonitor

en: Whether to use the default system color
no: Om forvalgt systemfarge skal brukes

en: Whether to use the default system font
no: Om forvalgt skrift for systemet skal brukes

en: Width
no: Bredde

en: Width of the applet
no: Programmets bredde

en: Wind:
no: Vind:

en: Wireless Link Monitor
no: Overvåking av trådløs tilkobling

en: Wireless Link Monitor Preferences
no: Brukervalg for overvåking av trådløs tilkobling

en: XKB Extension is not enabled
no: XKB-tillegg er ikke aktivert

en: XKB initialization error
no: Feil ved initiering av XKB

en: Yellow value level
no: Verdinivå for gult

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
no: Du er nå tilkoblet.
    Vil du koble fra?

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
no: Du satte ikke et passord i brukervalg for Overvåking av innboks,
    så du må skrive det inn hver gang den starter opp.

en: You do not have permission to use the CD player.
no: Du har ikke rettigheter til å bruke CD-spilleren.

en: You have mail.
no: Du har e-post.

en: You have new mail.
no: Du har ny e-post.

en: You may not specify duplicate patterns
no: Du kan ikke spesifisere samme mønster flere ganger

en: You must specify a command
no: Du må spesifisere en kommando

en: You must specify a pattern
no: Du må spesifisere et mønster

en: You must specify a pattern and a command
no: Du må spesifisere et mønster og en kommando

en: You've got mail!
no: Du har e-post!

en: Your battery is now fully recharged
no: Batteriet er nå fullt oppladet

en: Your battery is running low
no: Batteriet er i ferd med å lades ut

en: Your platform is not supported!
no: Din plattform er ikke støttet!

en: Yugoslavia
no: Jugoslavia

en: Zip Drive
no: Zip-disk

en: _About
no: _Om

en: _Add
no: _Legg til

en: _Add Macro...
no: _Legg til makro...

en: _Appearance:
no: _Utseende:

en: _Automatically update every:
no: _Automatisk oppdatering hver(t):

en: _Available plugins:
no: _Tilgjengelige tillegg:

en: _Average
no: _Gjennomsnitt

en: _Background
no: _Bakgrunn

en: _Background:
no: _Bakgrunn:

en: _Beep when displaying a warning
no: _Pip når en advarsel vises

en: _Browse
no: _Bla gjennom

en: _Buffers
no: _Buffere

en: _Color:
no: _Farge:

en: _Default group:
no: _Forvalgt gruppe:

en: _Delete All
no: _Slett ALLE

en: _Delete Macro
no: _Slett makro

en: _Delete Note...
no: _Slett notat...

en: _Delete Notes
no: _Slett notater

en: _Details
no: _Detaljer

en: _Device:
no: _Enhet:

en: _Disconnect
no: _Koble fra

en: _Disconnection command:
no: _Frakoblingskommando:

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Eject
no: _Løs ut

en: _Eject disk when unmounted
no: _Løs ut disk ved avmontering

en: _Enable scroll buttons
no: Bruk rull_eknapper

en: _Exclude from keyboard switching
no: _Eksluder fra bytting med tastatur

en: _Flag:
no: _Flagg:

en: _Folder:
no: _Mappe:

en: _Font:
no: _Skrift:

en: _Foreground:
no: _Forgrunn:

en: _Free
no: L_edig

en: _Grab keys
no: _Hent taster

en: _Groups
no: _Grupper

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Icon:
no: _Ikon:

en: _Keyboard Accessibility Preferences
no: Bru_kervalg for tilgjengelighet for tastatur

en: _Keyboards (select and press add):
no: _Tastatur (velg og trykk legg til):

en: _Keyboards:
no: _Tastatur:

en: _Label:
no: _Etikett:

en: _Load
no: Bel_astning

en: _Lock Note
no: _Lås notat

en: _Lock Notes
no: _Lås notater

en: _Lock file:
no: _Låsfil:

en: _Macros:
no: _Makroer:

en: _Memory
no: _Minne

en: _Monitored device:
no: _Overvåket enhet:

en: _Mount directory:
no: _Monteringspunkt:

en: _Mute
no: _Demp

en: _Name:
no: _Navn:

en: _Network
no: _Nettverk

en: _New Note
no: _Nytt notat

en: _New symbol:
no: _Nytt symbol:

en: _Open CD Player
no: _Åpne CD-spiller

en: _Open Keyboard Preferences
no: _Åpne brukervalg for tastatur

en: _Open System Monitor
no: _Åpne systemmonitor

en: _Open Volume Control
no: _Åpne volumkontroll

en: _Orange:
no: _Oransje:

en: _Palette:
no: _Palett:

en: _Palettes:
no: _Paletter:

en: _Password:
no: _Passord:

en: _Pattern:
no: _Mønster:

en: _Preferences
no: _Brukervalg

en: _Pressure Unit:
no: Enhet for _trykk:

en: _Preview:
no: _Forhåndsvis:

en: _Processor
no: _Prosessor

en: _Properties
no: _Egenskaper

en: _Put notes on all workspaces
no: _Plasser notater på alle arbeidsområder

en: _Red:
no: _Rød:

en: _Remove
no: Fje_rn

en: _Save password to disk
no: _Lagre passord til disk

en: _Scale size to panel
no: _Skaler til panelets størrelse

en: _Scroll speed:
no: _Rullehastighet:

en: _Select a location:
no: _Velg en lokasjon:

en: _Select a theme:
no: _Velg et tema:

en: _Select channel to control:
no: _Velg kanal som skal kontrolleres:

en: _Show Notes
no: Vis notater

en: _Show battery status
no: Vi_s batteristatus

en: _Suspend Computer...
no: _Sett datamaskinen i hvilemodus...

en: _Suspend command:
no: Kommando for _hvilemodus::

en: _Temperature Unit:
no: _Temperaturenhet:

en: _Title:
no: _Tittel:

en: _Update
no: _Oppdater

en: _Update interval:
no: _Oppdateringsintervall:

en: _Use default theme colors
no: Br_uk farger fra forvalgt tema

en: _Used
no: Br_ukt

en: _User
no: Br_uker

en: _Username:
no: Br_ukernavn:

en: _Verify owner of lock file
no: _Verifiser eier av låsfil

en: _Visibility Unit:
no: En_het for sikt:

en: _Visit Weather.com
no: _Besøk Weather.com

en: _Warn when battery charge is low
no: _Gi beskjed når batteriet har lav kapasitet

en: _Width:
no: _Bredde:

en: _Wind Speed Unit:
no: Enhet for _vindhastighet:

en: _Yellow:
no: _Gul:

en: default
no: forvalg

en: font 2 - No Longer used
no: skrift 2 - ikke brukt lenger

en: hour | hours
no[0]: time
no[1]: timer

en: insert special character %s
no: sett inn spesialtegn %s

en: km/h
no: km/t

en: knots
no: knop

en: meters
no: meter

en: miles
no: engelske mil

en: milliseconds
no: millisekunder

en: minute | minutes
no[0]: minutt
no[1]: minutter

en: minutes
no: minutter

en: not connected
no: ikke tilkoblet

en: pixels
no: piksler

en: seconds
no: sekunder

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
no: advarsel: denne versjonen av gmix ble kompilert med en annen versjon av
    soundcard.h

en: weather location information.
no: informasjon om værlokasjon.
